Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha valami megkönnyí...

Miért baj, ha valami megkönnyíti az anyuka dolgát?

Figyelt kérdés
Úgy érzem,mintha ránk akarnák erőszakolni a 100 évvel ezelőtti állapotokat. A püré üvegreszelővel készüljön nehogy turmixal, mert az könnyebb, ne vegyünk babavizet,mert úgy könnyű inkább forraljunk. És mikróba se melegítsünk mert az gyorsabb és nehogy már az is könnyebb legyen,meg milyen jó dolgunk van az eldobható pelenkával,a tápszer és a bébiétel az meg végképp a könnyebb út. Hol van az leírva,hogy egy anyának szenvedni kell,meg örökké fáradtnak,nyúzottnak lenni?? Mintha akkor lennél csak jó anya ha hordozóval a melledre ragasztod a gyereked min. 3évre és ezidő nem mosol hajat és van rajtad 10 kg túlsúly,és nem használok áramot mert úgy könnyű😂 na de étitek mire gondolok...

2019. aug. 21. 06:26
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
25%

Felénk minden panelanyuci a gyerekszobában a pelenkázó mellett tartja a pelenkakukát, és abban egész nap ott rohad az alvó kisbaba mellett a szaros pelenka. Egyszerűen mikor az ötödik ilyen babalatogatason voltam, inkább feladtam. Nekem ez hányingerkeltő.


A sima lebomló papírt meg ne keverjük már össze a pelenka által okozott szeméthalommal. Persze ebből is lehet választani nem eldobhatót. Sokan környezetvédelmi okokból ezt választják. Mint mondtam, nekem a mosható pelenka is kényelmi megoldás. Nekem egyszerűbb, mint a boltba rohangálni.



A baba víz ellen nekem nincs kifogásom,bár én forralni sem vagyok lusta.

Üveges szarokat semmi pénzért. Jobb az, ha tudom mi van benne.

2019. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Pürét mindig is turmixoltam de a babakaját sem vetem meg nehéz napokon. Tápszeres is szinte az elejétől fogva, hát azért valamilyen szinten egyszerűbb volt elővenni a mellemet mint amikor ordít menni és melegíteni a vizet. Tehát SZERINTEM nem egyszerűbb. Mikrónk még nincs de ha lenne használnám. Vizet forradalom de abból is palackosat veszek mert itt kaki a csapvíz. Eldobható pelusozunk de gondolkodtam már a mosipeluson is. Tehát nem vetek meg semmit, mindenki úgy csinálja ahogy nekik jó.
2019. aug. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

A neten mindenféle információt fogsz találni, nyilván nem lehet mindegyiket követni és nem is kell, nézd meg pl ec, blw szavakat, sose csinálnám, de van aki igen.

A vizes flakont jó, hogy szelektíven gyűjtöd, mi is, de nem hasznosítható újra, csak kb. 30 %-ban, egy víztisztító berendezést szeretnék emiatt venni, a csapvíz számomra nem megnyugtató, forralva se.

2019. aug. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
66%

Én is víztisztítót szerettem volna, vagy a nagy ballonos szűrt vizet, de az meg annyira le volt szűrve, hogy semmi nem maradt benne :( ezért maradtam az ásványvíznél. Torkig vagyok a rengeteg pet palackkal, kb. lépni nem lehet tőle.

Nekem megfelelne a csapvíz, de az utóbbi 2 évben hasmenést okozott. Szóval csak ennyire tiszta itt a víz.

2019. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
55%

Most mi van ebben? Én nem sértődtem meg, hogy így hívott. A villantásokat én sem értem, nekem sosem volt feltűnési viszketegségem.


Azt sosem fogom megérteni a mai anyukákban, hogy eljátszák a hattyú halálát, pedig igaza van a kérdezőnek, kb. minden a s**günk alá van rakva. GYED, 3 évig otthon, plusz szabik, annyi támogatás, hogy sose volt ennyi, plusz modern gépesített világ.


Sosem volt ilyen jó dolgom. Nem értek másokat. És sokan még a kaját is rendelik, mert nincs idő főzni. Csak tudnám, hogy akkor egy normál helyzetben lévő családanya mivel foglalja le magát egész nap.

2019. aug. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
26%
Azért kell megnehezíteni a saját életüket, mert valahogy mégis meg kell indokolni a férjnek meg a világnak, hogy egy gyerek nevelése az egy teljes állás. Nehogy már a végén kiderüljön, hogy csak növesztik otthon a se.ggüket 3-8 évig. Aztán meg jön a nyafi, hogy "jajj, kisgyerekkel a gonosz cégek nem akarnak felvenni."
2019. aug. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Én se ítélem el se mosható pelust se semmi mást amiről szó van,csak akkor engem se szóljanak le azért ahogy én csinálom,nálunk a csapvíz büdös és mellékíze van, nekem legalábbis,a férjem szerint nem,de én ezt nem adnám a babámbak. Én is 90%ban főzök de ha utazunk,vagy programunk van és épp hazaérünk akkor üveges. A kuka nálunk is a szobában a pelenkazónál van,de azonnal kivisszük ha végeztünk,csak hogy hirtelen legyen hova dobni. Egyebként én is néhány anyukán azt érzem,hogy azért nehezíti a saját dolgát,hogy legyen mire panaszkodni,meg hogy magát szupernek állitsa be.
2019. aug. 21. 10:03
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valóban sokszor nincs idom fozni, 3 két év alatti gyerek mellett és ilyenkor van, hogy rendeljük az ebedet.


Sokkal több idom volt mikor meg dolgoztam, ez nem panasz mert imadok a gyerekeimmel lenni, ezerszer szorakiztatobb. Mikor meg csak egy gyerekünk volt, mindig volt itthon főtt etel, most a hárommal ez már nem mindig sikerül

2019. aug. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
18%
Imádom a kisbabám anyatejes kakis pelusának édes illatát 😄 kár, hogy nem lehet elraktározni.. De amúgy igen kivisszük a kukából 2 3 darabonként és nincs is büdös. Fhuj de igénytelen és undorító vagyok 😄😄 várom a lepontozásokat
2019. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
28%

Na erről beszéltem. Nem értem min lepődtök meg, szerintem minden második ember a kisbabája mellett tárolja a szaros pelenkát.


Nem pontozok le senkit, nekem ennél sokkal több eszem van, mint ahogy annál is, hogy a szarral együtt altassam a gyerekemet. Függetlenül attól, hogy anyatejes vagy sem.

2019. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!