Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél a 2 éves...

Mennyit beszél a 2 éves kisfiatok ?

Figyelt kérdés

Tudom , nem szabad általánosítani , siettetni , hasonlitgatni stb .... De mégis mi a " normális " ? Vagy mondjuk úgy az átlag...

Kicsit aggódok a kisfiam miatt , lehet hogy le van maradva a többitől , ami természetesen nem probléma - majd behozza .

Sok kisgyereket látok akik 2 évesen folyamatosan beszélnek.


Nos , az én kisfiam január végén lesz 2 éves tehát most 22 hónapos.

Mindent megért .

Nem tudom összeszámolni hány szava van , de párat felsorolok : Mama , papa , oma ,Opa , szia , nein , ja , danke , bitte , te , ich , du , jetzt, igel , Wasser , heiß , Schnee , kalt , kb 5 állatot tud utánozni , az összes testrészét felismeri, mutatja és mondja ... Nem akarok mindent felsorolni y tehát max 20-25 szót mond , de ezeket is ha csak épp olyan kedve van .... Nem beszél , mondatokat nem tesz össze .


Anyukám szerint már rég beszélnie kellene , vagy legalábbis ennél többet . Amúgy külföldön élünk , 99%- ban németül beszélek hozzá .


2021. dec. 4. 18:58
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
65%

9

Nyilván azért lett leszázalékolva, mert nem ez az átlagos, ne aggódj miatta.

Rokoni körben is van külföldön élő kisgyerek. 3 évesen is még 2-3 szavas mondatokat mondott maximum, de amúgy meg ismerte már a számokat 10-ig meg ilyenek, értette nagyrészt, amit mondanak neki, de 3 éves koráig minden is csak halandzsa nyelven volt, semmi értelmezhető nem volt benne, max az anyjának. 3-4 éves kora között és az oviban kezdett el nagyon fejlődni a beszédkészsége.

A "védőnő" vagy mi az Németországban, vagy Ausztriában azt mondta, hogy ezzel semmi gond nincs. Nem is lett, nagyon okos.

2021. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Még 2 éves sincs és mondatokban beszél ? Ráadásul már 2 hónapja ??! Termékeket megnevez ?? Ja , az én fiam is mondja hogy Eier ( tojások ) de jó hogy nem azt mondod hogy oda megy és azt mondja hogy kér 20 deka sopronit. 😅😅🤦🏽‍♀️

De ha igaz, akkor erőt egészséget kívánok , és gratulálok a kisfiuhoz.

2021. dec. 4. 20:03
 13/48 anonim ***** válasza:
71%

12, azért elég visszatetsző a hitetlenkedésed.

Egyik gyerekem se beszélt korán. Egyikük konkrétan megkésett volt, de attól még pontosan tudom, hogy egyáltalán nem hihetetlen és még csak nem is nagyon kirívó, amit a 8-as írt.

Kisfiam "születési fb-csoportjában" is elég sok ilyen gyerek van. Egy hónapban születtek és 2 év előtt rengeteg videó került fel a folyamatosan csacsogó gyerekekről.

2021. dec. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
51%

Egy baràtnőm fia is ilyen mint a 8-asé.

Nincs 2 és verseket mond, 4-5 szavas mondatokban beszél jó ideje.



Nekem 20 hónapos.( itt számítanak a hónapok is😅🤭)

Most kezd mondatokat.. 2-3 szavasakat, ragozva.


Lányom viszont ilyenkor semmit kb.

3,5 évesen nem versel( nem is szerette az ilyesmit sosem), de gyönyörűen, választékosan beszél.


Viszont az osztrák óvónők kifejezetten kérték unokatesóméknàl, hogy ha nem anyanyelv,akkor ne beszéljenek a gyerekeknek.

4 éves ugyanúgy beszéli szinte màr a nèmetet, mint a magyart, hiszen bölcsiben és oviban csak németül beszélnek.

A 2 èves is szépen halad , a nagytól.

Ők soha nem beszélnek hozzájuk másképp, mint magyarul.

Nyilván, ha valahol vannak, akkor hallják a szülőket németül ès angolul is beszélni.


Azt mondták, hogy a tanult némettel sok rossz szokást beépítenek a kicsiknek, nehezebb lesz nekik.


Nem beledumálni akartam🙈 csak lehet ezzel zavaros össze.


Egyébként a 2 nyelvű gyerekeket sosem szabad hasonlítani az egymyelvűekhez.

2021. dec. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
60%
Az én fiam január 3. lesz 2éves. Mondatokban beszél már o is kB 2 hónapja. Előtte is rengeteget beszélt igaz csak szavakat. Most szinte be nem áll a szája. Van még 3 tesója aki feszt dumal neki szóval volt kitől tanulni. Bár nála minden hamar ment. Mozgás is. De ne aggódj. Majd elkezdi beszélni jobban. Meg gondolom magyarul is azért szólsz neki. Igy meg ha 2 nyelvet hall akkor még főleg jó.
2021. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
85%

Azért beszélj hozzá magyarul is legalább otthon. A több nyelvűség rém hasznos lesz a jövőben.

Mellesleg alig beszéltem, most meg nem lehet lelőni.


A babámnál baba jelnyelvet használok.

2021. dec. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
86%
miért beszélsz hozzá németül? ez nagyon összezavarja, ha egy embertől két nyelvet hall, főleg ha az egyik nem az anyanyelve... erről tájékozódni kellett volna a születése előtt. így magyarul kitől fog megtanulni? vagy a másik szülője is magyar? akkor pláne minek beszélsz hozzá németül?
2021. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Az apuka osztrák , én meg németet tanultam emelt szinten , 12 éve kint élek Ausztriában és senki nem mondaná meg hogy nem itt születtem . Perfekt a kiejtesem és a nyelvtanom is úgyhogy rosszat tőlem nem tanul . Mármint semmi hibásat amit később javítani kellene. Nem beszélek hozzá magyarul , csak annyit tud amit akkor hall amikor anyukámmal telefonálok.
2021. dec. 4. 20:50
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
Kár. Tanítsd magyarul is, hogyha néha hazautazol vagy anyukád meglátogat vagy rákényszerit az élet hogy haza koltozz akkor ne álljon majd a gyerek kukán.remelem majd tud beszélni a nagyanyjával.
2021. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Es mert valaki a mozgasfejlodest is említette . Azzal bizony nincs elmaradva . 10 hónaposan már járt . Most 94 centi és 16 kiló .

Szerintem amúgy egy értelmes kisfiú, mindent megért ( az orvos szerint is ) csak hát annyira nem akar beszélni. 😅

2021. dec. 4. 20:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!