Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél a 2 éves...

Mennyit beszél a 2 éves kisfiatok ?

Figyelt kérdés

Tudom , nem szabad általánosítani , siettetni , hasonlitgatni stb .... De mégis mi a " normális " ? Vagy mondjuk úgy az átlag...

Kicsit aggódok a kisfiam miatt , lehet hogy le van maradva a többitől , ami természetesen nem probléma - majd behozza .

Sok kisgyereket látok akik 2 évesen folyamatosan beszélnek.


Nos , az én kisfiam január végén lesz 2 éves tehát most 22 hónapos.

Mindent megért .

Nem tudom összeszámolni hány szava van , de párat felsorolok : Mama , papa , oma ,Opa , szia , nein , ja , danke , bitte , te , ich , du , jetzt, igel , Wasser , heiß , Schnee , kalt , kb 5 állatot tud utánozni , az összes testrészét felismeri, mutatja és mondja ... Nem akarok mindent felsorolni y tehát max 20-25 szót mond , de ezeket is ha csak épp olyan kedve van .... Nem beszél , mondatokat nem tesz össze .


Anyukám szerint már rég beszélnie kellene , vagy legalábbis ennél többet . Amúgy külföldön élünk , 99%- ban németül beszélek hozzá .


2021. dec. 4. 18:58
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
69%
Ahhoz képest a #30 és #40 is azt mondja te vagy a hunyó, nem én. Szóval úgy néz ki csak te nem veszed észre magad. ;) Nyugodjál meg, attól megnyugszol.
2021. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
84%
Kedves kérdező! Én sem teljesen értem mi bajod is van itt most, normális válaszokat kaptál és itt őrjöngszn. Én 25 éve élek Angliában, én magyar vagyok, a férjem spanyol ajkú angol (spanyol szülőktől de már Liverpoolban született) Én csak magyarul beszélek a gyerekkel, a férjem angolul és spanyolul. Így 3 nyelven beszél majd szépen. Te miért is nem tanítod magyarul?? Ezt nem értem. Az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat a gyerekének a több nyelv. Másrészt igen, kissé lemaradott a gyereked, de még orvosilag nem probléma, kb 3 éves kor felett ha ugyanígy marad lehet megkésett beszédfejlődésről beszélni. Ne haragudj másokra, mert mások előbb fejlődtek. Óriási különbségek vannak gyerekek közt. A férjem anyósom elmondása szerint 9 hónaposan járt és beszélt. Pedig fiú. Anyósom 40 éve gyerekekkel foglalkozik, látott már ilyet hasonlót jócskán, nem csak a megszépített emlékek játszanak vele. Az hogy egy gyerek ír olvas kiskorában sem ritka, a tesóm gyereke (otthon élnek) is olvasott 5 évesen, nem lett tanítva, érdekelte nagyon. Most harmadikos suliban, teljesen átlagos szinten van a többi osztálytársával. A kisebbik lánya 6 éves most kezdett sulit idén, már ő is úgy ment, hogy tudott olvasni. Ez nem zseniség, nagyon is általános dolog. Attól hogy neked hihetetlen rettentő gyakori. Nem értem miért vagy ilyen ingerült. Más bánt e vagy az idegesít hogy elmaradottnak érzed a gyereked. Nyilván ha ilyen kérdést kitettél akkor zavar. Nem tudom ott nálatok van e védőnő vagy akármi, beszélj vele, szakemberrel, hogy megnyugodj. Nyelve rendben van?
2021. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:
😂😂😂🤦🏽‍♀️ Jézus Mária . Nem érzem hogy elmaradott a gyerekem . Még csak 2 éves sincs , számomra átlagos . Nem én kezdtem ilyen hangnemben írni hanem a másik fél !!!! És abszolút nem zavar hogy ha más gyereke előrébb van de nem hagyom hogy bántsák a fiamat ezek a mocskos nemberek
2021. dec. 5. 13:07
 44/48 anonim ***** válasza:
75%
Senki sem bántotta, ellenben olvasd el te mit írtál a 12-es válaszodban, mert jött egy olyan válasz,hogy az övé már szépen beszél.
2021. dec. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, nagyon sok gyerek tanul meg MAGÁTÓL olvasni már iskola előtt, mert sok betűvel van körülvéve, sok könyvet lát, olvasnak neki, és akár kérdezi is, hogy melyik milyen betű, kéri, hogy írjanak neki betűket, stb. Egyáltalán nem tanítják őket a szülők (akit igen, annak többnyire nem is megy, ez fogékonyság és érettség kérdése - ha magától nem megy, akkor nem érdemes otthon próbálkozni, majd az iskola). Én kb. hatévesen tanultam meg olvasni magamtól, teljesen megvan az emlék, hogy vacsora előtti kézmosáskor a fürdőszobában egyszer csak összeálltak a betűk, hogy gazdaságos utántöltő (mosóporé, gondolom, ezt már nem tudom), és ezek voltak a szavak, amiket először magamtól elolvastam. Egészen biztosan nem tanítottak a szüleim. És ez egyáltalán nem ritkaság.


17-es és 22-es voltam

2021. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van. Ég és föld.


Fiam a napokban kesz 4. Modt kezdett mondatokba beszélni. 2 évesen semmit nem mondott. Neki megkésett bészedfejlődése van. Iszonyú sok fejlesztes kellett.


Lányom januárban lesz 2 éves. Most indultak be a kétszavas mondatai. Jóval előrébb jár, mint a bátyja ilyen idősen.


Én is tudok hihetetlent mondani: leánykám 17 hós kora óta stabilan szobatiszta nappalra :) ( nem volt kényszer, magától ült rá és kényelmesebb volt neki, mint a pelus)


Ha jól latom külföldön éltek? Akkor meg no para. Két nyelvnél lassabb ütemű lehet a fejlődés.

2021. dec. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól latom külföldön éltek? Akkor meg no para. Két nyelvnél lassabb ütemű lehet a fejlődés"


Nem-nem. Külföldön élnek, de csak németet hall a gyerek. 🙊

2021. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
74%

Én tesom gyereke is kint él Ausztráliában és nem beszél magyarul, ha haza költözne ( most az arabok és környezeti katasztrófák miatt sanszos) az a gyerek keményen megszivja, mert egy kukkot nem tud magyarul.

Amúgy kérdező minden gyerek más, de nézesd meg szakemberrel ha tutira akarsz menni. Ja én nagybátyám is 4 évesen olvasott,számolt teljesen magától, mert világháború idején nem volt idő tanitgatni a pincében bujdokolva.

2021. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!