Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél a 2 éves...

Mennyit beszél a 2 éves kisfiatok ?

Figyelt kérdés

Tudom , nem szabad általánosítani , siettetni , hasonlitgatni stb .... De mégis mi a " normális " ? Vagy mondjuk úgy az átlag...

Kicsit aggódok a kisfiam miatt , lehet hogy le van maradva a többitől , ami természetesen nem probléma - majd behozza .

Sok kisgyereket látok akik 2 évesen folyamatosan beszélnek.


Nos , az én kisfiam január végén lesz 2 éves tehát most 22 hónapos.

Mindent megért .

Nem tudom összeszámolni hány szava van , de párat felsorolok : Mama , papa , oma ,Opa , szia , nein , ja , danke , bitte , te , ich , du , jetzt, igel , Wasser , heiß , Schnee , kalt , kb 5 állatot tud utánozni , az összes testrészét felismeri, mutatja és mondja ... Nem akarok mindent felsorolni y tehát max 20-25 szót mond , de ezeket is ha csak épp olyan kedve van .... Nem beszél , mondatokat nem tesz össze .


Anyukám szerint már rég beszélnie kellene , vagy legalábbis ennél többet . Amúgy külföldön élünk , 99%- ban németül beszélek hozzá .


2021. dec. 4. 18:58
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy fiúcska 🙂

De a többieknek igazuk van beszélj hozzá magyarul is néha. Azt hittem zert többet hallja a magyar szavakat is.

#15 voltam

2021. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

én amúgy azt nem feltételezem, hogy hibásan beszélsz hozzá, de nagyon nagy kár, hogy nem magyarul beszélsz hozzá. a kétnyelvűség óriási ajándék, nagyon sok dologban később a segítségére lehet.

[link] ezt ajánlom olvasásra


17-es voltam

2021. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

23 hónapos a kisfiam, elég sok szot használ, de a hosszabb szavakat leroviditi es csak az első 1 szotagot mondja. Mondatokat nem igazán képez, nem ragoz, neha 2 szót osszerak, ilyen nagyon egyszerűeket, hogy pl. oda tesz, apa be ilyeneket. De pl színeket felismeri, es számokat is képről, pl tudja melyik a 4-es, de szerintem nem érti, hogy az mit jelent.


En ezt átlagosnak érzem, tényleg vannak olyanok aki ennyi idősen csak 1-2 szót mondanak, es vannak akik mar teljes mondatokban, ragoznak, énekelnek ilyesmi.


De elvileg egy bizonyos hataron belül mindegy, hogy mikor kezd el beszélni egy gyerek, semmit sem jelent, es az óvodás években minden különbség eltunik azok között akik elobb vagy később kezdték.

2021. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
Elolvasom, köszönöm
2021. dec. 4. 21:20
 25/48 anonim ***** válasza:
69%
2 évesen teljesen folyékonyan beszélt, pl : Anya, az a bácsi miért üti a lovat? Vagy ilyenek. Nagyon korán kezdett beszélni. Barátnőm egy idős gyereke még szavakat ha mondott pl. Nem egyformán fejlődne a gyerekek. De enyémnek pl 15 hónaposan jött ki az első foga.
2021. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
48%

Hát látom másnál is hitetlenkedsz ezen, hát..elég bunkóság.

Miért kellene hazudni ebben?

Az én 2 évesem is így beszélt mint fentebb írták.

Simán azt mondta a boltban a kasszásnak, hogy: néni, képzeld, írtunk levelet a télapónak, hoz majd nekem nagy dínót meg gyurmát mert azt kértem..

Simán számolt 20ig tisztán.

10-15 dalt végig énekelt (Boldog szülinapot, Mókuska, 100 liba egy sorba, Süss fel nap stb)

És tisztán is beszélt, voltam vele az orrmandulája miatt fül orr gégésznél, az is azt mondta, hogy korához képest gyönyörű tisztán beszél, ritkán lát ilyet.

Gondolom ért hozzá.

Annyira gáz, hogy ha már valamiben jó is a gyereked ne írd le, mert akkor hazudsz.

Tény tény ez van.

Én pl 4 évesen magamtól megtanultam olvasni, nyomtatott betűkkel írtam. Már az oviban nekem kellett felolvasni az ovistársaknak emlékszek. Mire elsős lettem folyékonyan olvastam. Ilyen is van. Nem lettem tőle professzor csak egy átlagember, de ilyen is van. Az én gyerekem se lesz több attól hogy korán beszélt, de attól nem hazudom azt hogy jaj nem beszélt 2 évesen ha egyszer beszélt azért hogy más jobban érezze magát...

2021. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
Azt a K...va 😂😂😂😂 jól van na , elhiszem csak nyugodj le ! 😂😂😂
2021. dec. 5. 10:13
 28/48 anonim ***** válasza:
51%
Nem ugyanaz a válaszoló vagyok, ha nem tűnne fel.
2021. dec. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
De feltűnt ... Igazán kedves hangnemben írsz , nem is tudom mivel érdemeltem ki . Ennel arrogánsabb , rosszindulatú anyuka nem is létezhet . Vegyél be egy nyugtatót !
2021. dec. 5. 10:56
 30/48 anonim ***** válasza:
50%
Nálad sokkal szerényebb és visszafogottabb.
2021. dec. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!