Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már megbántam, hogy gyereket...

Már megbántam, hogy gyereket szültem. Hogy javíthatnék a helyzetemen lelkileg?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 13:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a legtobb anyuka tudja, hogy mit erzel most, min mesz keresztul. Az elso 1-2 honap a legnehezebb idoszak, nemreg szultel, faradt vagy, a hormonjaid meg nem alltak vissza, a kicsid minden idodet, energiadat elveszi, hidd el, teljesen megertelek, nekem is hasonlo volt. En allandoan azon agyaltam, hogy vajon jo anya vagyok e, jol csinalom e a dolgokat, miert ilyen nehez, lehet, hogy en vagyok bena, mindenki masnak konnyu...? De nem. Ez az idoszak mindenkinek nehez, hidd el, nehany het mulva te is jobban erzed majd magad. En nem tudtam felszabadultan nevetni az elso 3 honapban, annyira gorcsoltem. A kisfiam tegnap volt 7 honapos, es ma mar boldogabb vagyok, mint valaha, es sokkal konnyebb vele is. Szoval kitartas es gratulalok a kicsidhez! :)

2008. dec. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!

egyetértek az előttem szólóval. Ilyenkor az anyának egy új szereppel kell szembenéznie, gyakran úgy érzi hogy hiába van párja mégis egyedül maradt. Nálam is úszik a lakás, én magam el vagyok hanyagolva:( egy csomó dolog marad rám, sőt minden! De ez az első három hónap. Nálam már letelt kettő, és senki sem segít. De már most érzemhogy jobb, és van már rendszer az életemben, el tudtam menni fodrászhoz, úgy, hogy fagyaszottam le tejet. Egyre jobb lesz, nyugi!!!! A baba is azért rosszkedvű, mert te elhagytad magad. Ne stresszelj. Én is káromkodtam, hogy miért nem alszik, mi a fene baja lehet, csapkodtam az ajtókat,

szégyellem is magam:) de kiadtam a dühömet és visszamentem a szobájába, és felvettem, mert szüksége van RÁD. CSAK TE VAGY NEKI ÉS NAGYON SZERET TÉGED. Próbáld ezt végig gondolni, és elfogadni. Halálosan fáradt vagy a nap végére, de próbálj aludni nap közben, akár szopi közben (csak vigyázz, hogy kapjon levegőt), jobb kedved lesz. Szedj vitaminokat, omega 3-at, segít a depis gondolatok elűzésében. ez nagyon fontos! Idegen a szerep, megfoszt egy csomó dologtól, ami eddig rutin volt, adj magadnak időt, hogy beleszokj, meglátod, hogy nem vesznek el ezek a megszokott dolgok, csak egy kicsit a háttérbe szorulnak, aztán utána ismét a képbe kerülnek. Nevelés kérdése, hogy rabszolgaságnak érzed, vagy örömnek, aki mellett szervezéssel, és kombinációval jut magadra/magatokra is idő. De ő nem hibás, próbálj nem mérgesnek lenni rá, nem hiába költözött hozzád be a pocakba. HOZZÁD AKART SZÜLETNI.

2008. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 éves vagyok, és 3,5 hós a kislányom. Hidd el, ha vártál volna még 1-2 évet, akkor is meg kell küzdened ezzel, én is (és még sokan mások) végigcsináltuk ezt. És a kisbabád nem rossz, csak nem tudja elmondani, úgy hogy megértsd mi az ami neki fáj, vagy mire vágyik. Volt, hogy én is 3 napon át non-stop sétáltam, ültem aludtam a karomban a kicsivel, mire kitanultam, hogy mit akarhat. Nem hittem volna, hogy ember ilyen fizikai terhelést kibír. Te is nagyon erős vagy, és ha eltelik pár nap, vagy 1 hét rájössz, hogy ez csak egy mélypont volt, és a gyereked az egyetlen, amiért érdemes volt neked is megszületned. Az a pirinyó emberke csak rá számíthat, és csak te tudod, hogy mi a legjobb neki. Mint előttem oly sokan írták már: ezt szinte mindenki végigcsinálja. Ettől oly édes teher ez. Kitartás! És ha már végleg nem bírod, akkor tényleg szólj a védőnőnek, vagy a dokinak, mert nem biztos, hogy egyedül mindenki végig tudja csinálni. Ez nem baj, a fontos, hogy kérj segítséget!

Én még így 3,5 hónap után sem tudok rendesen foglalkozni a párommal, mert ha ágyat, vagy fotelt látok azonnal elalszom. Még a bevásárlást is ő intézi, nagyon türelmes, és sokat segít. Légy kitartó, még egy kis idő, és belejössz. Aztán már mindenre lesz idő.

2008. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! amint látod, mindannyian keresztülmentünk ezen, így vagy úgy. Én nem a baba ellen fordultam, hanem az egész világ ellen. Első itthoni napon hisztiztem a férjemmel, hogy kosz van, stb, szegény szabaddá tette magát egész hétre, naponta 2szer kórház, egyet szóltam, hármat ugrott stb, majd kidobtam a saját anyámat, mert idegesített, pedig neki köszönhetem, hogy a hat hetet kifeküdtem, alig bírtam a vécéig elmenni, plusz18 kiló volt rajtam szülés után, szóval mint nő s feleség a zérónál is kevesebb stb. De nézz csak rá alaposan a babádra, ez a gyerek tényleg TÉGED VÁLASZTOTT, ahogy kettővel előttem is írta egy anyuka, ő TUDJA, HOGY NEKI TE VAGY A LEGJOBB, mint ahogy az is vagy. A legszebb, legjobb, legügyesebb kismama a világon. Ha kell, még ötvenszer is leírom, te vagy a legjobb mama a világon. Ezt tudd!!! Mindenki küzd ezzel, csak sokan bebújnak az észosztó maszk mögé és eljátszák az ősanyucit. Ne feledd: te vagy a legeslegjobb mama és úgy vagy jó, ahogy vagy. Kérd a babádat, hogy segítsen, és fog, meglátod. Nagyon sokat tud ő, amit mi nem. Írj még, hogy vagy!!!Nyugodtan, privit is!
2008. dec. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nézz rá arra az ártatlan kis teremtményre,és gondolj bele,hogy neki mennyire szüksége van az anyukájára(meg az apukájára),csak nem tudja elmondani.El fog múlni ez az érzés,én is túl estem rajta,ahogy telik az idő egyre jobb lesz.A párod pedig legyen egy kicsit megértő,mert a picinek nagyobb szüksége van most rád.Jobbulást és Boldog Karácsonyt!Üdv:Tünde
2008. dec. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!! Mostmár teljesen jól vagyok, sokat segítettetek!:)

Szakemberhez nem fordultam, nem is fogok. a párommal beszélgettünk sokat ez segített főleg, meg persze ti! Tényleg köszi mindenkinek!

Rájöttem hogy egy gyereknél nincs is szebb dolog a világon, csak tényleg türelem kell és majd "meghálálja" nekem ő ezt ha nagyobb lesz. Egy darabig arra is gondoltam hogy azért sír hogy engem idegesítsen, de jó nagy marha voltam, vagyok az biztos! Ő másképp nem tud közölni dolgokat. Na a lényeg hogy mostmár nyugodt vagyok teljesen és imádom, imádjuk Őt. Egyébként ma 8 hetes. És mióta írtam azóta nem is fáj sokszor a pocija, nagyon jól elvagyunk. "örülök" hogy nem vagyok ezzel a gonddal egyedül.:)

BÚÉK mindenkinek! és köszi mégegyszer!:)

2008. dec. 30. 09:22
 17/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Én most ugyanebben a helyzetben vagyok mint annó te. Megkérdezhetem hogyan alakult az életed a babával? Nagyon szomorú vagyok, hogy vége az életemnek. Az én babám 11 hetes
2021. nov. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Szia!

Már eltelt 13 év gondolom már beletörődtél. Meddig tartott nálad ez a delresszió?

2022. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!