Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves NYUGDÍJAS VÉDŐNŐK!...

Kedves NYUGDÍJAS VÉDŐNŐK! Abban az időben amikor nem volt tápszer, mit javasoltak a babáknak anyatej helyettesítésre?

Figyelt kérdés
Nem érdekelnek más anyukák válaszai, hogy így meg úgy ne adjunk tejet a babának.Nem vitát akarok indítani.Ez csak egy kérdés.Kérem azok válaszoljanak csak akiknek a kérdés szól.Köszönöm.
2010. okt. 6. 16:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%

Én nem vagyok anyuka, de édesapám mesélte (aki már 50 elmúlt), hogy a mamának nem volt teje, és őt kecsketejen nevelték fel. Én úgy hallottam, hogy azt lehet adni picinek is.

Ja és bocs, hogy válaszoltam, csak meg akartam osztani veled, hátha segít. :)

23/L

2010. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam olyat is,hogy -talán-100 évvel ezelőtt liszt és viz keverékével főztek valamilyen elegyet a tej pótlására.
2010. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,nem vagyok védőnő,csak anyámtól kaptam egy füzetet,amiben le van írva,hogy hány hónapos kórtól adtak a gyereknek bizonyos dolgokat pl 3 hetes kórtól paradicsomlevet, alma levet,narancs levet,reszelt répát cukorral. 2-3 hónapos kortól hígított tej, banán,karalábé, fejes sali krumlival,sóska főzelék....

Anyám azt mondta,hogy tápos voltam,szóval ezeket adta nekem annó.

2010. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja,a párom nagyanyja a páromnak híg grízt csinált,amikor anyós nem tudta szoptatni a páromat (pár hetes volt.)
2010. okt. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
42%

tehéntejet, lisztlevest, híg grízt.....no comm.


ja, és nem vagyok nyugdíjas védőnő, de kizárt, hogy itt találsz olyat.

2010. okt. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
87%

Szerinted ide hány nyugdijas védőnő irogat????????:-))

Az én nagyanyám ötven évvel ezelőtt TÁPSZERT adott az apáméknak mert nem volt teje,és menni kellett vissza dolgozni.Igaz ő megengedhette magának.Aki ezt nem tehette meg,az tehén ill.kecsketejet adott,aki meg azt sem az mindenféle katyvaszokat,pl.amilyeneket az előttem irok felsoroltak.

2010. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
84%

a kecske tejről én is hallottam,valamelyik rokonom nekem is ezt itta kiskorában...de olyat is hallottam, hogy apuka egyedül maradt a gyerekkel, gőze nem volt mit lehet és mit nem, így adott neki mindent amit meg tudott enni...és nem lett semmi baja a gyereknek.

Persze nem ez a követendő példa, de szerintem manapság kicsit túlzásba viszik ezt a mit ehet-mit nem ehet a baba dolgot...de bocsi hogy nem adtam hasznos választ.

2010. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőleg említett könyv nekünk is megvan, még anya vette, én is "tápos" voltam. A kérdésed jó, én is kíváncsi vagyok rá. Annyit tudok hozzátenni, hogy esetleg az adott, akinek volt teje (akkor még ez nem volt "macera", hogy anyatejgyűjtő állomás, stb.. csak simán odaadták szerintem vagy elcserélhették "másra".

Nem? :)

2010. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
47%
Te vagy a 63%-os anyuka? :D
2010. okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik szomszéd néni szerint "árpakávét " kapott a kislánya, annak idején néhány nap, míg szereztek egy kecskét.Fogalmam sincs mi az, ha Ő hazudott akkor én is.Egyébként 22 éves öcsém és mindenféle tápszertől nagyon csúnyán felömlött, kivörösödött nem akart meg maradni benne semmi.Anyának meg nem volt teje, így kecske tejet adott neki.Attól az ég világon semmi baja nem volt.

Nem tudom miért kell megint lehurrogót játszani.

Bocsi, hogy nem "szakértőként" válaszoltam!

2010. okt. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!