Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amelyik anyukának fél-vagy 1...

Amelyik anyukának fél-vagy 1 óránként kel hosszú ideig a gyereke, annak később lesznek egészségügyi problémái a kialvatlanság miatt?

Figyelt kérdés

Sajnos már olvastam egy pár anyukától, hogy 1 óránként kel a babája, és hogy így nem lehet élvezni az anyaságot, meg teljesen kivannak, 3 óránál nem alszanak többet, stb.

Ez nem teszi tönkre az ember életét?


2023. ápr. 2. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%

Az ennyire sűrű ébredés azért nem szokott olyan sokáig tartani, pár hónap max. Nekem 3 múlt, de 2-3x még ebred, eddig csak gyakrabban történt és sosem aludta át az éjjelt.

Nagyon jó kedvű, boldog gyerek. Én is jó kedvű, boldog vagyok és fáradt :D de ez vsn, bár mindenkinek más hogy hogy viseli.. De nem kell ebbe belebetegni,ha már mindent próbált az ember, az elfogadás sokat segit..

2023. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet. Hároméves a lányom, és kegyetlenül rosszul aludt. Most is csak velem. Nem vagyok egy nyekergő alkat, de volt hogy a fürdőben zokogtam, de még az öngyilkosság is megfordult a fejem egy egy rosszabb időszakban. Tíz évet öregedtem ránézésre.


Most már ugyan alszik, de a korábbi jó alvó énem teljesen megszűnt létezni. Brutál alvászavaros vagyok, órákat töltök éjszaka ébren minden külső ok nélkül. Amúgy egyéb fizikális problémám nincs, de hogy nem tett jót pszichésen, az tuti.

2023. ápr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a vérnyomásom vacakolt az elején. 1x be kellett mennem az ügyeletre, mert az istenért nem ment le, ráadásul a pulzusom is 120 felett volt. Kaptam mindenfélét, sokat beszélgettünk q dokival, és mondta, hogy pihenni kellene. Mert a szervezet nem bírja a kimerültséget.

Aztán mondta, hogy majd jelenjek meg azért a háziorvosnál egy kontrollra. Neki is az volt az első, hogy mondta, hogy a fáradtságtól szórakozik a szervezetem. És ez nem játék.

Azóta már majdnem 11 hónapos, rosszabbak az éjszakák, mint valaha, de valahogy megszoktam.

2023. ápr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Akkor így nem nagyon merek majd gyereket vállalni, mert nem tudni előre, milyen babát dob a gép.
2023. ápr. 2. 10:13
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Sokkal rosszabbat is dobhat a gép, mint egy rossz alvó baba. Tartós beteg, fejlesztésre szoruló, kórházból ki - kórházba be...
2023. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Márpedig ebbe bele lehet betegedni. Az embernek szüksége van pihenésre, és attól, hogy gyereke született, ez nem szűnik meg. Élettani alapszükséglet az alvás, ugyanolyan, mint az evés, vagy az emésztés.

Csak most annyira féltik a gyerek lelkét, hogy senkit sem érdekel, hogy rámegy a szülő (általában az anya) mentális egészsége, házassága.

Az én nagyobbik gyerekem már 19 éves. Amikor baba volt, még nem kövezték meg a szülőket, akik besokaltak az éjszakázástól és bizony megtanították aludni a gyereket. Nem egy újszülöttet, de egy idő után bizony elég volt az óránkénti kelésből. Lehet lepontozni.

2023. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jól alvó babám van, az altatás viszont több emberes küzdelem. Mindenkinek megvan a maga keresztje, akinek jól alszik a gyereke, annak van más. Az én kislányom pl. utál autózni és utálja a babakocsit is, borzasztó stressz elindulni vele bárhova is. Az én mentális egészségemnek EZ nem tesz jót és ha emellé még társul egy-két hét rossz alvás is, az brutális. Embereket kínoztak régen azzal, hogy nem hagyták őket aludni. Szóval szerintem olyan, hogy álombaba (jól alszik, jól eszik, sosem beteg, sosincs semmi nyűg), nincs. Jó hozzáállás van, ugyanis anyuka mentalitása rengeteget számít az ilyen nehéz helyzetekben. Segítséget kérni pedig szerintem nem szégyen. 10 hónapos a kislányom. 4 hónapos koráig rendszeresen jött anyukám, vagy mentünk mi hozzá és amikor csak tehettem pihentem, amíg ő babázott. Utána kezdte el max 1-2-szer ébredni már csak. Most is van, hogy durva éjszaka után, amikor hazaér a férjem, ledőlök aludni, ez van. Máshogy nem lehet bírni. Annak, hogy pár hétnél tovább óránként kel egy baba, szerintem oka van. Ezt az okot meg kell keresni és orvosolni.
2023. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

Nekem ilyen volt a fiam. Sokat lehet javítani a helyzeten, ha nem küzdesz ellene, hanem alkalmazkodsz. Pl hiába komfortos nekem éjféltől 8-ig aludni, ha a baba nem akkor akar. Meg erőltethettem volna a kiságyat, de együttaludva meg szinte fel se ébredt.

Nekem a saját alvásminőségem valamelyest való megőrzése volt a lényeg, a belepofázós szomszéd/rokon véleménye helyett, így mi mentünk a gyerek igényei után. Egy egy év alattinak semmit nem lehet megtanítani, ha nem akarja, megtörni lehet, mást nem. Nekem meg nem volt célom megtörni a gyerekem.


És a sok károgó idióta tévképzetei ellenére a fiam 2 évesen közölte, hogy ő nagyfiú és az új ágyában fog aludni. Azóta ott alszik, minden gond nélkül.

2023. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

4 éve nem alszok 🤣

Fiam 4 éves, 2x kel a mai napig.

Lányom kegyetlen rossz alvó. 18honapos, legjobb éjszakákon is 3 óránként kel, és sosem alszik vissza egyből.


Fizikai bajom: aurás migrén, a szemem elfárad és homályosan látok, fáj.

Lelkileg pedig depresszió, rengeteg sírás, kimerültség, alvászavar.

2023. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Fizikai bajom: aurás migrén, a szemem elfárad és homályosan látok, fáj.

Lelkileg pedig depresszió, rengeteg sírás, kimerültség, alvászavar.

Ez brutális. Nem hiszem hogy a gyerekvállalásnak emberkínzásként kell működnie

2023. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!