Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amelyik anyukának fél-vagy 1...

Amelyik anyukának fél-vagy 1 óránként kel hosszú ideig a gyereke, annak később lesznek egészségügyi problémái a kialvatlanság miatt?

Figyelt kérdés

Sajnos már olvastam egy pár anyukától, hogy 1 óránként kel a babája, és hogy így nem lehet élvezni az anyaságot, meg teljesen kivannak, 3 óránál nem alszanak többet, stb.

Ez nem teszi tönkre az ember életét?


2023. ápr. 2. 09:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
39%
Hehe,épp a napokban volt itt egy olyan kérdés,H hagyja e sírni az anya a gyereket...szerencsétlen nőt szét kaptak a vér anyák,pedig igaza van. Sejtem,mit élhet át. Én már vén róka vagyok,felnőtt gyerekekkel,és bizony bogott is mind amíg igen kicsik voltak.Azon túl,hogy akkoriban az volt a divat (most meg pont az ellenkezője),kapacitás sem lett volna rá,hogy folyton felkapkodjuka gyereket. Az egész panel tömb sokszor zengett a gyereküvoltestol (vékony falak,nyáron nyitott ablakok). Egészséges,ép lelki gyerekeim vannak,unokám nemrég született,és látom szerencsétlen menyemen hogy kette gebed az ezer fele megfelelés,meg a kialvatlanság miatt. Sajnos én még dolgozik,meg aztán három unokám van,nem tudok annyi féle szakadni,ezért manapság már egy emberre három az a felelősség (jellemzően az anya) amire régen egy falu,de legalábbis több ember volt. Én azt mondom a gyerek nem sérül,ha éjszaka hagyod,hadd orditson. Vannak olyan gyerekek akik 24 ből 20 ár végig orditsanak minden ok nélkül. A fiam is ilyen volt. Persze,tutujgatva az ember egy darabig,meg megteszi amíg lehet,de ha este volt és aludni mentünk csak a három óránkénti szoptatásra keltem hozzá. Ha nappal ordított én épp ebédet főztem,vagy a húgát szoptattam nem lehetett annyi féle szakadni. Hol volt még a hordozás. ..boldog,kiegyensúlyozott embereklettek belőlük. Túl van tolvaez a gyerek lelke így meg úgy sérül. Én azt gondolom a józan paraszti ész kell az elvakult,eszetlen épp aktual divat követése helyett. Egy gyereknek anya kell,nem egy idegroncs,ha ennek az az ára,hogy álomba sírja magát a gyerek,akkor az. Sokkal rosszabb dolgok vannak annál.
2023. ápr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első gyermekem másfél éves koráig max 2 óránként kelt...nem volt segítségem,gondoltam hát más is éjszakázik a gyermekével, miért panaszkodjak, miért kérjek segítséget

Az lett a vége,hogy egy szombati nap reggelén felkeltem, nagyon rosszul voltam. Szerencsére a férjem itthon volt, a kórházban tértem észhez

Idegösszeroppanást kaptam. 10 napig voltam bent...

A lényeg ugye apuka volt otthon vele,és a drága kislányom egyetlen egyszer sem kelt fel éjszaka...ezt ugy gondoljátok el,mikor vasárnap hívott a férjem,kérdezte hogy vagyok? És elújságolja hogy a gyerek egyetlen egyszer sem kelt fel...hát én azt hittem, hogy kiugrok az ablakon


Hazatértem a kórházból,és azóta is alszik

Hogy mi történt,vagy ez csoda nem tudom de tényleg furcsa

2023. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

#22, uhh az nagyon kemény lehetett akkor.

Viszont itt valaki írta egy előző válaszban, hogy ha egy gyerek 2-3 hónapos korától is ugyanúgy 1-2 óránként kel, ott valami baj lehet..

Hát nem tudom 🤷

2023. ápr. 3. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!