Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiütés miatt mentünk az...

Kiütés miatt mentünk az orvoshoz, megvizsgálta, és véranalízisre küldte. Ti elvinnnétek, hogy vegyenek vért? 8 hónapos.

Figyelt kérdés

Egy el nem múló kiütés van az arcán, de az orvosnő alaposan megvizsgálta. Semmi mást problémát nem talált.

Megkérdezte , hogy ha kapott már májat, húst. Azt mondtam, hogy húst csak egyszer. ÉS akkor mondta, hogy el kell vinni, hogy vegyenek vért tőle, hogy lássák, hogy mekkora a vasszint a szervezetben. Felírta a papírra azokat az analíziseket, amik az arcával kapcsolatosak, de azok olyanok, hogy csak el kell érinteni az arcát. Viszont a véranalízisre, nem tudom, hogy mit mondjak. Ti vittétek a babátokat ennyi idősen?


jan. 25. 08:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%
El. Azért a vérvétel nem egy olyan nagy dolog, hogy rettegni kelljen tőle, max veszel elma krémet ami érzésteleníti, de attól is szoktak sírni, hogy lefogják őket, azt egy baba sem szereti 🤷🏼‍♀️. Más miatt (veleszületett szívprobléma, műteni nem kellett, de folyamatos konrtoll alat van) elég sokat hordtam/hordom orvoshoz vizsgálatokra, természetesen vérképet is néztek neki már nem egyszer a 6 év alatt. Az egyik legalapabb diagnosztikai vizsgálat a vér és vizelet teszt.
jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy elvinném.

Nem is értem az aggodalmad okát, esetleg kifejtenéd?

(Csecsemő és gyermekápolónő vagyok, most éppen gyesen itthon az 1 éves fiammal)

jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem vinném, természetesen felülbírálnám az orvost, hiszen én informatikusként jobban tudom, mint ő...
jan. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos. Bőrgyógyász nem segített, családorvos nem segített. 4 hónapja ott van az arcán.
jan. 25. 10:30
 15/26 babyboom567 ***** válasza:
78%
4 hónapja van kiütés a gyereked arcán,és még csak most mentek vérvételre?Már minimum 3 hónapja ideje lett volna ennek.Nem is értem miért nem akarsz elmenni.Komolyan, leírnád,hogy mi aggaszt?vagy hogy miért született meg a kérdés?
jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%
#10. Senki sem mondta, hogy a kiütésnek a vasszinthez van köze. Az orvos azért kérte a vérvételt, mert a gyerek még nem nagyon eszik húst. Szövegértés...
jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
A vérvétel nem az arcán való kiütés miatt van. Azzal a panasszal mentünk az orvoshoz, de az orvos teljes vizsgálatot csinált a babán (pl fül vizsgálat, súly, légzés, mozgás). Más analízisek is voltak csinálva amikor a dermatológusnál voltunk (garatból pl), de jó eredmények jöttek ki.
jan. 25. 10:56
 18/26 babyboom567 ***** válasza:
86%

DE arra még mindig nem válaszoltál,hogy miért aggaszt a vérvétel?Miért nem akarod elvinni?

Illetve ételallergiát néztek már?Miket eszik már?Vettek mintát a kiütésből?

jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%
#17. Persze, ez a dolga, vannak úgynevezett szisztematikus vizsgák. Ha már ott voltatok, megcsinálta. Nincs ezzel semmi gond.
jan. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%
Kételkedés nélkül vinném vérvételre, mert ha egy átfogó vizsgálat után bezt javasolják, ott más gyanú is van. 2 perc sírással megoldod és utána tudod kezelni a fennálló bajt. Nem értem, miért kérdés ez egyáltalán.
jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!