Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom a hisztije okát,...

Nem tudom a hisztije okát, miért csinálja? Egyik percben még nevet, aztán hiszti, és sírás van! 16 hónapos.

Figyelt kérdés
Mondok példákat:van bébitaxija,már rohan vele,szereti.Ha megunta szól,hogy le,és leveszem.De sokszor nyújtja a kezét,mondja,hogy-le,akkor leveszem,aztán mondja hogy:vi,vagyis/vissza/,akkor visszateszem,és elkezd ordítani,hogy LE!!Akkor természetesen elviszem onnan,mást játszani,de nehezen zökkenthető ki a hisztiből.Tegnap pl:álltunk az ablakpárkányon,és imádja ha lehúzom,felhúzom a redőnyt.Kb 10szer fel,le,utána már semmi nem volt jó!Mondja,hogy:fel,erre felhúzom,mondja,hogy le,akkor lehúzom,de közben már sír,és hisztizik.Semmi nem jó,egyszerűen nem tudom mit akar.Ilyenkor nehéz megállnom,hogy ne szakadjon a cérna.Kérdezem,fáj valamid,azt mondja nem,bár amikor a torka fájt,akkor is azt mondta.Meg ha ráadjuk a babájára a cipőt az a baj,ha levesszük akkor meg az!:((Eléggé elkeserít,hogy így viselkedik,amúgy meg bújós,naponta többször megölel,puszit ad!
2011. jan. 27. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen (14 hós, fiú), és ráadásul még csak nem is bújós:-( Én is sokszor kész vagyok ettől. Talán nem kell mindig azt csinálni, amit kér, és akkor majd megszokja, hogy nem mindig az van, amit akar. Vagy már én sem tudom. Az enyém még csapkodni is szokott, ha nem úgy sikerül egy játékot használnia, ahogy akarja. Kis idegeske:-) Akaratos, de ilyen az anyja is, meg az apja is:-) Mostanában, ha akar vmit, akkor mondom Neki, hogy most anya ezt, meg azt csinálja, egy pillanat, és majd utána Ő jön. Akkor mondogatja, hogy pill-pill, és vár.

Remélem, idővel lenyugszik egy kicsit.

2011. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a hiszti természetes. Minden gyermek feszegeti a határait. Nálunk is van/volt ilyesmi! Elolvastuk párommal közösen az ebadta kölyök hisztizik című könyvet, azóta sokkal jobban kezeljük a hisztis helyzeteket.

Ma pl. a hisztimanó vált be. Valahol olvastam, hogy anyuka mondja a gyermekének mikor elkezd ordítani: Nézd ott fut a hisztimanó, ott lobog a sipkája!" Na ez tök jól bejött. Cuki volt a kisfiam azonnal abbahagyta a sírást, és ment hisztimanót keresni.

2011. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 20 hónapos,minden gyerekbe benne van az akarat és az is h feszegeti a szülő ideg rendszerét meddig csinálhatja amit éppen kinézett magának,rá kell kicsit szólni,mert a fejünkre nőnek és ők akarnak irányítani,az én fiam már tudja nálam a hisztivel nem ér el semmit ha én azt mondom nem az úgy is lesz,de az a baj mellette h apával keveset találkozik mert sokat dolgozik és ha meglátja az apját akkor ő nála mindenféle hülyeséggel bepróbálkozik és meg is engedi neki sokszor amit én éppen nem,de próbáljátok meg kezelni,próbáld azt h segítsen neked teregetni zoknit elrakni és mindig mond neki ezzel már játszottunk most csináljunk mást,meg magyarázd el neki h a hiszti nem vezet sehova,én mondani szoktam azt is hogy anyuka sem hisztizik pedig sok mindenért lehetne.
2011. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

14:43-nak!

Megírnád légyszi ki az írója ennek a könyvnek!Érdekelne engem is,kivenném könyvtárból!

2011. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!