Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babánál már működhet...

5 hetes babánál már működhet a hiszti-sírás? És megérti, ha ilyenkor nem veszem föl?

Figyelt kérdés
Esti evés után, mikor leteszem aludni, sírni kezd és ha foglalkozom vele, akkor éjfélig is fönt van. Tegnap 10 percig sírt, aztán elaludt, ma már 20 perce tart, de még bírja. Hogy csináljam jól?
2009. okt. 19. 21:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd sírni sokáig!

Az enyém csütörtökön lesz 5 hetes, ha csak sírdogál, nem veszem fel, pár másodperc, esetleg 1-2 perc, és abbahagyja. Ha ordít, biztosan valami baja van, úgyhogy ugrok (vagy én, vagy a tesók).:)

2009. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem!!!!!!! Ne hagyd ennyi idősen sírni, szegénykém még nem tudja elmondani neked, mi a baja, csak így tud kommunikálni. a hiszti sírás jóval később kezdődik, jóval fél éves kora után. Csak öt hetes, még nem állt be nála a nappal-éjjel, ehhez idő kell, ezért nem alszik. Menj be, vedd fel, nyugtasd meg, hogy érezze, ott vagy, számíthat rád. Kell neki a biztonság.

3 gyermekes anyuka

2009. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy 3-4 órát is járkálok vele éjjel, ha nagyon nyűgös...
2009. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%

Én az alábbiakat tettem az ikreimmel: ha elkezdtek "hisztizve sírni", akkor a karomba vettem, de kizárólag az ágyánál állva. Ha megnyugodott, azonnal visszatettem. Ezt játszottuk egy darabig, de a 3. napon már mindketten tudták, hogy felesleges hisztizni.

Kitartás!

2009. okt. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%
Az utolsó (ikres) vagyok: a karba vétellel azt is tudni fogod, hogy ez hiszti, vagy tényleg más baja van!
2009. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
38%
Próbáld ki, hogy csak simized a hátát, beszélsz hozzá, énekelsz neki és nem veszed ki. Ha így sem múlik 20 perc után, akkor vedd ki, de maradjon az ágya fölött vagyis ne sétálgass vele. Menni fog, kitartás :)
2009. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
28%
Ha foglalkozol vele,akkor soha nem fog elaludni egyedül.Az ágyában aludnia kell,nem játszani.Ha nem éhes és nem szomjas,nincs melege,akkor hisztizik már egy ekkora baba is.Tedd az ágyába,oltsd le a villanyt és menj ki a szobából.Ha nagyon sír,akkor 10 perc után esetleg menj be,símogasd meg,és szólj rá,hogy aludjon.Néhány nap után elfog aludni egyedül is.Tapasztalatom 3 gyerek mellett.
2009. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy 5 hetes baba nem tud hisztizni!!! Ne hagyd sírni, (én biztos nem bírnám) próbáld meg megnyugtatni vhogy. Az enyém 3 hónapos, és nemrég kezdődtek az elalvás problémák. Mi ilyenkor simogatjuk a hátát, a fenekét, a fejét, halkan beszélünk hozzá, esetleg énekelünk, csitítgatom.
2009. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

egy ilyen pici baba még nem tud hisztizni!! az anyukájára van szüksége, a közelségére, vigasztalására, illatára

aki azt írta, hogy hagyd sírni 20 percet, majd abbahagyja - IGEN, azért mert szegény kisírja a lelkét és úgy érzi, hogy magára hagyták, hiába hívja az anyját, senkire nem számíthat, és FELADJA


szegény kicsi falatka 5 hetes baba - nagyon sokat legyél vele, ne hagyd sírni! én soha nem hagytam sírni a fiamat, 2 hós korától 1x ébredt éjszaka, 3 hós korától pedig magától átalussza az éjszakákat, nyugodt, mosolygós baba

2009. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

én nem hagyom sírni. egyetértek azzal,hogy másképpen nem tud kommunikálni. a hiszti valszeg később kezdődik. nekem2 hónapos a kisfiam, van amikor gond nélkül elalszik egyedül az ágyában, de néha vergődik.

azt olvastam, hogy kb fél éves korukig nem lehet elrontani őket... - ezt mondjuk kétlem, de 5 hetesen még nagyon kicsike.

2009. okt. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!