Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kudarcként kellene megélnem,...

Kudarcként kellene megélnem, hogy 9 hónapos kisfiam a szopin kívül nem nagyon akar mást megenni?

Figyelt kérdés
Már mindennel próbálkoztam,de a barátnőm szerint valamit rosszul csinálhatok.Ő nem igazán tudja elhinni,hogy van ilyen.Más nem jár hasonló cipőben?Egyébként szépen fejlődik a kisfiam.
2009. márc. 12. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem, ne éld úgy meg! Nálunk is így volt a második gyereknél, nagyon sokára jött el az, hogy már több etetést is más étellel tudtam kiváltani. Amúgy Ő majdnem 4 évesen hagyta abba a szopit. Most már nagyon jó étvágyú kislány, alig van olyasmi, amit nem eszik meg. Lassan azért próbálkozz, és ha jól fejlődik, akkor meg mi a gond? Ha már nem hízik, akkor lesz igazán probléma ez szerintem.
2009. márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, mi is így voltunk, nem evett meg akármit 9 hósan csak 1-2 étkezés volt más és az is yoghurt/túrókrém vagy más pépes, de gyümölcsből is csak őszi, zöldségből meg sütőtökpüré, bár megitta az almalevet,

most 17 hós és mindenevő, nem válogat és már az almát is harapja, ja és egy hónapja hagytuk el teljesen a szopit

2009. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Az en fiam ugyanilyen volt. Elkeszitettem neki az ebedet, alig vartam mar, hogy etethessem, es nagyon ritkan evett csak par kanallal. Egyfolytaban szopi kellett volna neki. Szornyu volt.

En 22 honapos koraig szoptattam. Ha megegyszer szulnek max. 1 evig szoptatnek, tovabb nem, az evese miatt.

Nem tudom te meddig tervezed a szopit, de ha nem eszik majd 1 evesen se meg, akkor inkabb hagyd el a szopit teljesen, es egyen rendes fott etelt mar.

Nincs tanacsom, nem tudom mit kell csinalni amikor nem eszik, hanem a polomat huzkodja csak a dudiert.

2009. márc. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

9 hónapos lányom még naponta 5- 6 alkalommal szopizik , gyümölcsöt 3-4 kanállal fogad el kb két naponta főzelékkel pedig csak a mama tudja hetente egyszer megetetni , de 100ml után fél órával kéri a szopit.

Mindezek ellenére több mint 10 kg és is szépen fejlődik.

Sokszor keseredem el én is mivel mindenhol azt olvasom , h ilyen korban már csak 2* szopiznak és a többi étkezés szilárd.Nem tudok mit tenni meg nem tömhetem és az éheztesd ki dolog is csak egyszer jött be.Ez van.

kicsit hosszút irtam , de gondolom Nálatok is igy van tehát nem vagy egyedül.

Nem Te nem csinálsz valamit jól még nem áll készen az evésre mivel minden szükséges tápanyagot megkap a tejen keresztül.

2009. márc. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

A masik ket anyuka is megnyugtato valaszt irt.

Kulonben en is mindig azt gondoltam, hogy en vagyok az ugyetlen, merges voltam mindig, hogy a gyerek nem eszik.

Kar, hogy amikor a fiam pici baba volt, nem tudtam itt kerdezoskodni, akkor en is jobban megnyugodtam volna, hogy mas is van igy ezekkel a dudos babakkal. (3. valaszolo)

2009. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jól fejlődik,sőt túl jól,csak szerintem nem hiszik el,hogy próbálkozok,hanem azt gondolják,hogy csak szoptatni akarom v. ilyesmi.De tényleg úgy állnak a dologhoz,mintha nem lenne normális a helyzet.Mert ugye ilyenkor már ezt meg azt KELL ennie.Persze én is azért a szükséges vitaminok miatt aggódok,melyek ugye ilyen idősen már kellenének gyümiben,zöldségben,husiban,de ez van..én szedek vitamint és odafigyelek,ja és próbálkozom,bár tegnap mintha valami történt volna és öklendezés és hadakozás nélkül elfogadott egy pár kanál gyümipürét.Hát talán...
2009. márc. 12. 14:52
 7/11 A kérdező kommentje:
ja a barátnőm is azt mondta,hogy persze,mert ha éhes lenne akkor biztos enne,de 4-5 óránál tovább nem hagyhatom étlen-szomjan .
2009. márc. 12. 14:58
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
én is két hónapja próbálkozom sikertelenül:) Tudom, ez nem nyugtat, de gondoltam kiírom magamból...
2009. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le titeket.Látom valakinek szúrja a szemét,hogy a mi babáink nem nagyon akartak elkezdeni mást enni...de miért nem írja meg,hogy miért???Pont az ilyen emberek miatt élem meg kudarcként ezt a dolgot.Aki lepontozgat kérem,hogy írjon nekem pár jó tanácsot.Köszi.
2009. márc. 12. 18:36
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Én ugyanebben a cipőben járok. Egyszerűen nem tudom mit és hol rontok el. 7 és fél hónapos kislányom szinte semmit nem eszik anyatejen kívül. Még egyetlen szoptatást sem hagytunk el, 7-8 alkalommal szopizik naponta. Ma este úgy kiborultam már emiatt, hogy elhatároztam, pár napig nem is próbálkozom. Szopik, amennyit szopik, és kész. Hátha megjön a kedve az evéshez. Amúgy meg nagyon boldog vagyok, hogy ennyi ideig sikerült szoptatnom, mert sokszor volt, hogy azt gondoltam, nem elég már Neki a tejcsi. Ezért is vártam annyira, hogy majd ha mást is ehet, tutira nem marad éhen.

Szóval ne idegeskedj, majcsak megjön a kedvük az evéshez. Előbb, vagy utóbb. Én most a pár napos szüneteltetésben reménykedek.

Boldog babázást kívánok!

2009. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!