Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is kudarcként éli meg?

Más is kudarcként éli meg?

Figyelt kérdés

3 hetes a picim(első baba).Nagyon kevés a tejem,már mindent kipróbáltam(homeós bogyók,szopis teák,Muter féle tejszaporító fejés,sok ivás napi 5l,igény szerinti szopizás,még egy szoptatási tanácsadót is hívtunk).Ráadásul elég sokat sírdogál is,néha fáj a pocakja néha pedig csak nyűgös.

Csak én élem ezt meg úgy,hogy megbuktam mint anya?


2009. aug. 23. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!



Nálunk is hasonló a helyzet, bár nekem van tejem, de nem nagyon eszik. Rengeteget sír, nem tudom megnyugtatni, persze anyukámnál megnyugszik... Hasfájós, nyűgös, étvágytalan. Nekem meg fogy a türelmem, ki vagyok borulva, és azt gondolom, hogy erre az egészre én nem vagyok felkészülve... Remélem hamarosan beáll a normális rend és én is megbarátkozok az új élethelyzettel.

Ne keseredj el, idő kell a babáknak is meg nekünk is, hogy felvegyük az új szituáció ritmusát!

Kitartás!

2009. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok a szopit illetően, kevés a tejem, bármit csinálok, eszek-iszok, kell neki adni pótlást. Én ezen nem tudom magam túltenni, biztos a túl nagy társadalmi nyomás miatt, szoptatni, szoptatni, szoptatni..... mindenki tud ha akar, stb. Mondjuk hálistennek az én babám nagyon jó baba, nem is hasfájós, igazából más problémánk nincs is. De semmiképpen nem szabad ezt úgy felfogni h megbuktál mint anya, ha te mindent megteszel, akkor te vagy a legjobb anyuka. Én is pánikoltam a szopi miatt, de ahogy itt olvasgatok, más is van ilyen helyzetben, nem minden megy úgy ahogy anagykönyvben meg van írva, de ettől te még jó anya vagy.
2009. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves első!Pont azt írtad le amit érzek!És anyukámnál nekem is megnyugszik a pici...

Kedves második!

Eléggé érzem a nyomást a szopiztatás miatt,anyósom szerint rossz anya vagyok amiért nem AKAROM szoptatni a picurkát!És ne legyek stresszes ezek után!

:(

2009. aug. 23. 10:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem már a kórházból hazajövet kellett vennem tápszert, aztán 3 hónapig szoptattam napi 1x mert csak annyi tejem volt. Először olyan lelkiismeret furdalásom volt, ráadásul 3 hónapos volt a babám mikor kórházba kerültem, de láttam hogy a tápszertől ugyanúgy cseperedik és lassanként megnyugodtam. Mindig mondogattam magamnak, hogy attól még ugyanazt a szeretet adom neki mintha szoptatnék. Sajnos ekkora a média és a társadalom nyomása. Ugyanolyan jó anya vagy, szépen fejlődik majd a babád hidd el, van ilyen hogy nem sikerül szoptatni. Őszintén szólva ha nekem anyósom ilyet szólna hogy rossz anya vagyok ezért úgy szájba takarnám hogy szikrát szórnának a szemei az biztos.

5 hónapos baba anyukája :)

2009. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pepitában ugyanez a helyzet nálunk is. Mindent beszedtem és megettem amit kapni lehet.


Az első alkalommal mikor kevés volt neki a tej, (ez a kórházból hazajövet az 5. napon), akkor egy kicsit sírtam, hogy mennyire sajnálom őt, hogy nem adhatok neki anyatejet, aztán másnap már tápszert kapott és csak napi 2 alkalommal volt elég a tejci. Most 6 hetes és csak tápszert kap. Ha még tudok neki adni anyatejet, mert érzem, hogy feszül a cicim, akkor azt odaadom neki, de az is annyira kevés, hogy még 1 étkezésre sem elég sajnos. Semmi gond nem lesz! Ne is foglalkozz senkivel. Hipp HA1 tápszert eszik a kisfiam. Boldog babázást!!

2009. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Már miért buktál volna meg????

Nem vagy rossz anya! Szerinted a rossz anyák is ennyit gondolkodnak ilyeneken? Megtetted, amit lehetett, szeresd a babádat és figyelj arra, hogy amikor eszik, szoros testközelség legyen. Tápszeren is ép, egészséges felnőttet lehet nevelni!

Anyukádnál meg azért nyugszik meg hamar, mert rajtad érzi a stresszt és feszültséget, rajta meg nem. Ha ideges vagyok, az én lányom sem nyugszik meg nálam, csak a papájánál.

(a napi 5 l folyadék ellenkező hatást is kiválthat, úgy olvastam)

Ha nem megy, ne stresszelj, többet ártasz magatoknak.

11 hetes kislány anyukája

2009. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Végre valaki, aki ki meri mondani!!! Szerintem már ez elég, hogy bebizonyítsd nem vagy rossz anya.

Egyébként én is hasonló képpen érzek. Alig van tejem, próbáltam már sok mindent, de nem segít, sőt mostmár a babám sem szopik olyan intenzíven, ez pedig a további tej apadáshoz vezet. 2 hétig szopizott szépen, aztán az estit már pótólni kellett, aztán a délutánit is, és mostmár szinte minden szopi után pótólni kell. Ami a legjobban idegesít, hogy a párom rokonai cseszegetnek, hogy szegényt tápszerrel etetem. Nem mertem eddig megkérdezni, hogy inkább ne adjak neki enni? De hamarosan megteszem.

9,5 hetes kisbaba anyukája!

2009. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, én is hasonló cipőben voltam. Császárral szültem 1,5 hét volt mire beindult a tej, addig cumisüveg tápival. Jól hozzá is szokott babóm, alig akart szopizni, ezért nem is volt elég tejem. Aztán 3 hónaposan végleg leszokott a cicizésről, akkor fejtem neki, de napról napra kevesebb lett a tejem. Ma már 10 ml sincs egy fejéskor. Persze a párom folyton izélget hogy rossz anya vagyok, nem adok anyatejet, meg még zsarol is hozzá, hogy ezt fogja a fejemre olvasni évekig, főleg ha vmi baja lesz a gyereknek emiatt. Aztán olvastam a neten egy cikket (kár hogy már nem emlékszem hol volt), ahol azt írták hogy attól hogy nem tudsz anyatejet adni neki NEM VAGY ROSSZ ANYA! A mai tápszerek már annyira korszerűek hogy ugyanúgy immunerősítők mint az anyatej! Együttérzek veled, aki ilyen cipőben van, tudja hogy nem bukott meg mint anya, igaz rossz érzés volt nekem is, de ha egyszer nem tudok mit tenni, akkor ez van. Minden mást megadok neki amit tudok! Ha fáj a pocija, akkor az ánizsteát tudom javasolni, hasonfekvést, és meggymagpárnát. Nálunk ezekkel a módszerekkel csak pár napig tartott ez a hasfájós borzalom!
2009. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki tápszert ha nics tejed. Röviden ennyi. Ugyanúgy fel fog nőni mint azösszes többi gyerek.


Az az igazság, hogy ha valaki lát egy babát, egyből feljogosítva érzi magát hogy arról kérdezzen, szopizik-e? Ha zt mondod igen, ú látszik milyen szép erős baba. Ha nem, ugyanaz a baba már pufinak, sápadtnak betegesnek látszik mert tápszeres. Szóval ha egyszer ilyen helyzetbe kerülök, azt fogom mondani hogy persze anyatejes , és akkor mindenki boldog lesz. (Vayg azt hogy mi a f..sz közük van hozzá??!))

2009. aug. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó anya vagy! De a napi 5 liter folyadék tényleg túl sok!

Nagyon javaslom, rendeld meg a Szoptass ügyesen! című könyvet, mert segít abban, hogy akkor érezd magad jól, ha a saját fejed után mersz menni, nem másra hallgatsz. Mert senki sem tökéletes, és nem attól lesz vki jó anya, ha a trendet követi. Ráadásul vicces, oldja a stresszt.:)

[link]

A szoptatós történeteket külön ajánlom a figyelmedbe. Sok sikert, és fő az önbizalom!

2009. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!