Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vicces/meghökkentő anyós...

Vicces/meghökkentő anyós tanácsok a babákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szoktam itt olvasni olyanokat, hogy fejre állok :) Gondoltam megoszthatnátok itt, egy helyen, hogy milyen tanácsot kaptatok már anyósotoktól/anyukátoktól amit így utólag nagyon megmosolyogtatok.
2011. jún. 29. 11:11
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig éhes volt a baba anyós szerint, ja és persze szeles volt a tejem amiért sokat mozogtam azért féjt a hasa..... :D
2011. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi marhaságot! Némelyiken jót röhögtem :)

Nálunk a következők voltak, nem csak anyóstól:

- ne álljunk a baba háta mögé, mert fennakad a szeme,

- hagyjuk sírni, erősödik a tüdeje

- már pici korától adjak neki cukrot, különben nem fejlődik ki az agya

- 1,5 éves unokaöcsém egyen csak pépeset, különben megfullad

- ne fektessük a kezünkben, mert nem fejlődik ki a csípője

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de gratula a többieknek :)

2011. júl. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
93%

Lementünk anyósékhoz egy hétvégére, aznapra megbeszéltük az ottani barátokkal hogy találkozunk, odaértünk rá 1-2órára mondtam hogy megyünk el. Errekérdezte mikorfog enni a gyerek, mert főzött neki finom pörköltet tésztával.. 2 HÓNAPOS VOLT A FIAM!!! Na akkor közöltem vele hogy eszembe sem jutott volna itthagyni őt, barátoknak szeretnénk eldicsekedni vele... Ezek után meg még 10év múlva se fogom:)

Másnap olyan 15fok volt, megfogta és lehúzta a gyerekről a pulcsit, szegénykém el kezdett üvölteni,mondja hozzatok neki enni,hogy ennyi esze ne legyen valakinek 2hónaposan nem emeli fel a kezét...mindegy

terhesen azt mondta ne tegyek élő álatot a hsamra,mondom nem szoktam..

aztán megmozdult meséltük neki, és közölte hogy már rátehetem a hasamra kutyát... na akkor majdnem megszültem a nevetéstől:)Mért tenném rá?mellesleg német juhász...

vágtam a lábujjkörmeit a picinek, erre azt mondja úgy vágjam hogy ne fogjam meg a talpát, mert nem tud majd menni.

nyár északa ne rövidúju bodyba altassam,mert megfázik...

2011. júl. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
94%

A falunkban ezek a babonák vannak:

Ha "megnézik" a gyereket (olyan mint a szemmel verés, amiatt sír a gyerek), akkor szenes vizet kell vele itatni: elégetsz egy gyufát, beledobod egy pohár vízbe és azt itatod a babával. A 24éves tesóm mai napig csinálja magának ha valami nyűgje van. "Szemmel verés ellen a gyerek csuklóján születésétől fogva kell legyen egy piros szalag. Ha "megnézték" a gyereket és nem segít a szenes víz, akkor le kell PISILNI a gyereket az anyukának.Durva mi? És ezek tényleg szinte mindennaposak, ugyanis anyum velünk is csinálta. Ja, öregasszonyok a faluban megköpködik a babákat, de azt sajnos nem tudom miért. Mindenesetre amikor férjemmel hazalátogattunk a babával hétvégére, férjem kijelentette, ha valaki leköpi a babánkat, szájbab.ssza az illetőt:)

2011. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jókat röhögtem! :D :D :D


Beszólások:

Ne álljunk a gyerek feje mögé, mert kancsal lesz.

Hagyjuk sírni, mert erősödik a tüdeje.

Ha csuklik, fogjam be az orrát. (ezt akkor mondták, mikor pár napos volt. Csoda, hogy tesómmal élünk)

Ne simogassuk a lábát, mert nem tanul meg járni.

A reszelt almát cukrozzam meg, mert úgy finomabb.

Lehetőség szerint 6 éves koráig szoptassam, mert erős lesz az immunrendszere. :D


Kislányom most 1 éves.

2011. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
8%
.
2011. júl. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
8%
.
2011. júl. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is nagyjából ezek a böszmeségek vannak.

Anyós meg van hülyülve azért, hogy itassak vele citromlevet. Ő már 1 hónaposan azt adott a férjemnek, és elmondása szerint szerette.

Állandóan fújogatja a kisfiunk arcát, mert ezt szeretik a babák. Ha rászólunk, folytatja tovább. Meg tudok tőle hülyülni. Én is utálnám ha az arcomba fújna, és ebből kiindulva rosszul vagyok ha fújkodja.

Mamám is mindig szolgál egy-egy jótanáccsal.Pl adjak neki vizezett tehéntejet, mert biztos vizes a tejem. Egyfolytában azzal jön hogy neki nem volt elég zsíros, és az enyém sem az. Megjegyzem a babánk teljesen jó súlyban van.

Kb. egy hónapja pedig bevonultam náluk a szobába megszoptatni a babámat. Evett kimentünk hozzájuk. Mosolygott, minden oké volt. Nuygtázták hogy na, jóllaktál ugye...blablabla. Egyszercsak elkezdett sírni a pici, mire a mamám felvisított. hogy- Nincs tejed!!! Hát, én úgy kiosztottam hogy eméssze már meg valahogy hogy van tejem és még fogom is szoptatni.

Meg ki volt akadva mikor nem hagytam hogy 2 hónaposan krumplispogácsát nyalasson a babámmal, és csokival kenegesse a száját, hogy nyalja le. Csodálkozik hogy miért nem hagyom egyedül vele. Amint kilépnék az ajtón mindent amit talál a hűtőben rákenne.

De annyi ilyen volt még, csak az ember elfelejti őket idővel.

Még egyébként egyik barátnőm mondott egy babonát terhességem alatt. Az ilyenektől is falra mászom. Már tudtuk hogy kisfiú lesz. Azt mondta, vigyázzak nehogy elessek, mert akkor leszakad a kukija, és kislány lesz belőle :) Hát, pár hétre rá térdreestem. Mondanom sem kell, kisfiú maradt.Diplomás ember és mégis...

Ja! A gáncsolós pedig verhetetlen :)

2011. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
93%
Ja! És általános értetlenkedés fogadta a tényt, hogy a csak anyatejes babának nem adok teát.Nem tudták megérteni hogy az anyatej először a szomjat oltja, utána az éhséget. Mert náluk ez meg az volt. Szomorú lenne ha ott tartana a tudomány. Ennyiből minek ultrahangra menni...
2011. júl. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
100%

XD XD


Anyosom egy poengyaros.Rengeteg okossaga van, de mar nem mindre emlekeszem.

Amivel most zargat, hogy meg nem megy a lanyom.

Voltunk tobb orvosnal kapott gyogycipot, mert sarokemelesre van szuksege (bbefele bukik a bokaja)

Azzal traktl, hogy tehyek egy labdat a 2 laba koze a terdehez es a bokajat kossem ossze es kiegyenesedik a laba.

-ami nagy kedvencem volt, hogy adjam vissza a gyerek szajaba a cumit ha leesik a foldre es nem kell lemosni, mert 3 veka homokot meg kell ennunk eletunk soran.

El kezdte kiszamolni, hogy az hany kilo....

-eheztetem a gyerket, mert 6 honapos koraig kivartuk a hozzataplalast.Bezzeg a ferjem mar 3 hetesen reszeltalmat kapott kekszel es mezzel.

honposan paprikaskrumplit es 4 honaposan a kormospacal volt a kedvenc etele.(most nagyon hasfajos a ferjem)

-azert piros a lanyom arca, mert leegett es ne akarjam meg bebeszelni neki, hogy a fogzastol piros hiszen O is nevelt mar gyereket.Csak felelotlen vagyok, hogy hagyom leegni a gyereket.Konyorgom angliaban elunk ahol mar annak orulok ha nem eszik az eso, nem hogy meg a nap is susson.


Na meg egy gyongyszem a vegere:

azert rovid a haja a lanyomnak, mert sok volt a gyomorsavam es lemarta a hajat...ezt uberelni szerintem nem tudja!!!

2011. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!