Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha reggelre száraz a pelus,...

Ha reggelre száraz a pelus, este még visszaadod ugyanazt?

Figyelt kérdés
20 hós szobatisztáskodunk, és már 5* száraz volt!De szünetekkel, szóval éjjelre még nem szeretném elhagyni...
2011. aug. 16. 21:16
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
46%

Persze én visszadnám.

Bár én napközben szoktam visszaadni.De jó nektek!Nekem is 20 hónapos a kisfiam,de még a bilire se hajlandó ráülni.

2011. aug. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
53%
A papírpelenka egy idő után szét is mállik.
2011. aug. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
27%

Rendben, igazatok van. Azzal, hogy Ti mindennap cseréltek -kimostok - kidobtok mindent, ami a babával -gyerekkel érintkezik, a tisztaság,frissesség szeretetére tanítjátok gyerekeiteket.Nem szánalmas, példás.


Én ezt nem veszem ilyen komolyan, fúj. Majd szóljatok, ha a Ti 2.5 évesetek számára is egyértelmű lesz, hogy utcai cipővel, koszos udvari ruhában, koszos talppal (mezítláb vannak az udvarban, fúj) nem jövünk be a lakásba, az ajtóban mindent leveszünk,Anyuci visz be a fürdőkádba mindenkit, vendégségbe sem trappolunk be más házába koszos cipőben, igen beágyazunk, elpakolunk magunk után, télen este fürdés - lefekvés előtt összehajtjuk a benti ruhát és a szekrényre rakjuk. Az én gyerekeim ezt mind tudják, pedig télen nem cserélem le minden nap a zoknijukat. Ja, mert olyan tisztaság van a lakásomban, hogy ezt megtehetem. Ja, és ezt látják és tanulják meg a gyerekeim. Ja, és mert ennyire önállóak, ezért el tudom végezni a házimunkát és a kerti munkát, és a befőzést, stb. Tőlem ezt tanulják a gyerekeim, lehet utálkozni, meg lehet megpróbálni utánam csinálni.

Ja és 5. gyerekemet várom, ja és nem alszom 2x egymás után ugyanabban a bugyiban, mert meztelenül alszom.Ja igen, megtehetem, mert 65 kg vagyok, jól érzem megam a bőrömben, mert rengeteget mozgok, rengeteg munkát elvégzek a gyerekek mellett, jól érzem magam a búrömben, és ezt látják a gyerekeim. Nagyon megköveteljük tőlük a fentebb vázolt szabályok (és még sok más) betartását, de az udvaron sarazhatnak, koszolhatnak, bármit csinálhatnak.Saját igényükké vált, hogy soha be nem jönnének a lakásba koszosan. Mert megvan a szabadságuk és a szabályaik is. Hát igen, de szomorú,hogy télen nem cserélem mindennap a zoknijukat...

2011. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
70%
nem adnám vissza
2011. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
53%

A papír pelus betárolja a vizelet cseppeket is, és az izzadságot. Ami szépen a sok műszál és egyéb káros anyagok között elkezd bacilusok forrása lenni. A mosható pelust ha reggel száraz én nagyrészt kimosom, de ha mégis visszaadom akkor se esti fürdés után. A rutin fontos, tehát fürdés tiszta pelus. És a gyerek ezt tanulja meg. A pamut jól szellőző bugyika és a műszálas szar pelus között van különbség.

Az a lényeg, hogy nem látszik hogy koszos:D

2011. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
23%
nem tom az én gyerekem éjszaka nem izzad csatakosra csak ha lázas volt, mert mindig megfelelő hőmérsékletet tudok neki biztosítani, de hát mindegy, az a fontos, hogy friss pelust izzadjon tele a gyerek, nem?
2011. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Húha mi lett itt....


Nekem a játszón mondta egy ayuka, ha száraz reggelre ő még egyszer visszaadja!

Nekem furcsa volt, ezért írtam ki a kérdést!

Amúgy úgy csináltam, ha reggeére száraz maradt, akkor a déli alváshoz adtam vissza aztán kuka!Bár délben 2 hete nme pisilt be, de azt sem merem elhagyni!


Ja, egyik válaszolónak: nekem sem ül a abilire, hanem csak a Wc-re szűkítővel!Bilibe nme nagyon pisil, csak ha apa pont wc-n van neki meg kell!

2011. aug. 17. 12:52
 38/45 anonim ***** válasza:
hát szerencse hogy a te gyereked nem izzadós, de ez nem azon múlik mivel takarod be éjszaka.
2011. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
72%

Panel 8. emeletén nem tudom a távhőt szabályozna sajna, pláne hogy fiam még izzadós is, reggelre pont odasüt a Nap, 28 fokra ébred a gyerek, ami délre eléri a 30-at is :((


A 65 kilós anyukának meg szuper hogy ilyen csinike, én 58 vagyok. De nem alszom meztelenül, mert nem ettől függ :) És tök ügyike hogy a gyerekek ilyen szuperek, enyém még csak egy éves de tegnap már ő sütötte a rakott krumplit, bibibí :)

Atyaég, mekkora dedó :))


Mindenesetre a ruhája és pelenkája mindig új, minden áldott nap. Pedig nálam is rend és tisztaság van a lakásban, ugyanis a kettő nem zárja ki egymást.

Ha már a lakására igényes valaki, hát legyen a gyerkőcei ruháira is, de ezt már mások is kifejtették.

2011. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Én is írtam, pár kommentet, az előző oldalakon.


Szóval, először is gratulálnék, annak az anyukának, aki az 5. gyerekét várja.Én is szeretnék nagy családot, remélem lesz is.

Természetesen a rend,is fontos.Hogy a gyerekek megtanulják,és önállóak legyenek.Bár nálatok ez elengedhetetlen, mivel sok a gyerkőcötök,így nem is lehetne bírni, ha egyik sem lenne önálló.Én elhiszem, hogy minden anyuka törekszik, a legnagyobb tisztaságra ahogy én is.Az én fiam is sarazhat, pakolhat egész nap.Nálunk is meg vannak a szabályok. De 2x vissza adni pelust,és zoknit...az nálunk nem megy!!!

2011. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!