Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel érveljek anyósomnak?...

Mivel érveljek anyósomnak? Nem akarom teáztatni az 5 hetes babámat.

Figyelt kérdés

Nem hasfájós, de azért néha nyűgösködik, tekergeti magát a karomban kaki előtt, ennyi, éjszaka alszik.

Ritkán találkozunk, messze lakik, de a páromnak folyton mondja a telefonba, hogy miért nem adok teát a picinek, hiszen az megnyugtatná, meg a gyerekek szeretik, meg biztos szomjas is lehet ebben a melegben, stb. Mindig mondja, hogy bezzeg a fia hogy szerette annak idején a teát, mennyit megivott a cumisüvegből. Tudni kell, hogy a páromnak már nincs saját rágófoga a sok édességtől, amit kapott gyerekkorában, meg anyósomnak is van mindenféle egészségügyi gondja, így nem hiteles, amit mond :(

Sok tejem van, szopik rendesen a kicsim, minden oké.

Ha majd elkezdi nekem is mondani ezt a teadolgot, mit mondjak neki? Nem akarok bunkó lenni, meg tudományos sem, de szeretném, ha felfogná, hogy hülyeség a teáztatás a helyzetemben.


2011. szept. 4. 20:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

Mondd, hogy nem. Mi ezzel a gond?

(mellékesen ilyen melegben tényleg nemártana a tea vagy víz. a teának semmi köze a cukorhoz)

2011. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy felfogná, szerintem kár a gőzért, ne akard meggyőzni.


Mondd neki, hogy megkínáltad teával és kihányta, erre azt mondta a gyerekorvos, hogy a te babádnak egyszerűen nincs rá szüksége, így nem szabad erőltetni, eszedbe ne jusson adni.

Legalább megnyugszik, és leszáll rólad.

2011. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy adtál neki, de nem ízlett neki.

Anyatej a legjobb folyadék neki, nem kell semmilyen tea, meg édes lötty.

Hozott nekem is anyós az édeskömyényteát, főzte is nagy lelkesen, aztán hála az égnek a gyerkőc nem volt nagyon oda érte.

Mindig mindenbe bele akarnak kotyogni, vagy jó vagy rossz szándékkal, hogy "Te azt ugyse tudod". De igen! Csakis az anyja tudja, hogy mi a jó a babájának!!

2011. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt hogy nem adsz cumisüveget a babának mert csak szopik és nem akarod hogy cumizavaros legyen.

Vagy mondd hogy adsz de ugyanúgy nyügös a baba.

Bár én inkább valami ilyet mondanék:

Adnám én dràga anyuka hogyne adnám. De mióta pálinkával altatjuk nem kell neki. ;-)

2011. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Snapette ***** válasza:
100%
Ha meg tudnám számolni, hányan osztották nekem is az észt, hogy kell a tea, meleg van, kiszárad a gyermek, ésatöbbi ésatöbbi. Négy hónapos, majdnem hét kiló (29oo gr születési súly), erős, egészséges baba, még szopizik, és csak szopizik. Nem kell túlvariálni, mondd, hogy fölösleges neki a tea, van elég tejed. Tudom, tele a világ olyan emberekkel, akinek hiába mondod el, legközelebb megint megkérdi, hogy miért is nem adsz teát neki, és közben meg téged néz hülyének. Melyik gyerek nem nyűgös néha? Meg aztán azt sem lehet, hogy ahogy megnyikkan betömöd a száját valamivel. Néha nehezebben megy a kaki vagy a puki, az nem azt jelenti, hogy etetni kell, vagy teáztatni.
2011. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A melegben gyakrabban teszem cicire, nem hagyom szomjazni. Sok pisis pelusa van, úgy tudom, ez is jel, hogy elegendő folyadékhoz jut.

Lehet, hogy akkor megpróbálok kamuzni (sose tudtam:)), hogy adtam neki, de nem fogadta el, hátha leszáll a témáról. Tudom, hogy cumizavaros lehet, de erre csak pofákat vágna, meg sápítozna, hogy mik vannak már manapság.

Köszi a segítséget!

2011. szept. 4. 21:10
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát igen, valamilyen szinten minden baba sírós, nem? Nem várhatom el, hogy mindig csendben legyen!

Nincsenek álmatlan éjszakáink, meg amúgy is adom neki az Infacolt, hogy ne is legyenek. Amúgy erre mondta, hogy minek ilyen hülyeséget adni neki, miért nem adok neki teát. De ő nem a gyógyteákra gondolt, hanem arra, amit mi is iszunk reggelente.

2011. szept. 4. 21:15
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem ezt a fajtát. Falra hányt borsó.
2011. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad,nem fogadja el,és ennyi.Az én babám sem fogadja el pedig tápszeres,de sem víz,sem tea,sem semmi nem kell neki,de nem baj.Ha szomjas lesz,majd inni fog.
2011. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős szitu!!!Ráadásul nekem 1új1 anyós-elváltak,fél éve került a családba-osztotta a teáztatós dolgot.Messze lakik ő is.Hát egyszer felhívtam,h segítsen,hogyan is kell azt a teát csinálni,csak adok a gyereknek,ha javasolja biztos jó dolog,lelkesen elmondta,örült,h belekotyoghat.Én meghallgattam,másnap visszahívtam,h hát a fiam se hidegen,se melegen nem issza a teát,de nagyon köszönöm a segítségét-nem is főztem meg a teát neki,csak cicizett-és erre belenyugodott a dologba,de legalább örült,h 'segíthetett' .
2011. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!