Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bölcsis beszoktatás nálatok...

A bölcsis beszoktatás nálatok is ilyen sok idő? És nem a kisfiam miatt mert rosszul viseli!

Figyelt kérdés
Mondták hogy 2 hét lesz talán kicsit több.Én még plusz 2 hetet ráhagytam.2 hete járunk és a kisfiam nagyon élvezi.Volt sírás de csak addig míg én nem mentem el.Mondták hogy jövőhéttől(3.hét)már végig ott aludhat de csak 10-re vigyem mert a gondozónője délutános.Többen is panaszkodtak hogy indokolatlanul húzzák az időt,a héten is alvás előtt haza kellett hoznom pedig múlthét pénteken már bent elaludt mert fáradt volt.Én azt hiszem hogy így soha nem szokja meg ha egy nap bent alszik aztán meg 1 hétig nem hagyhatom bent,és 10-re vihetem csak.Félre ne értsetek nagyon szeretem hogy még 2 hétig itthon vagyok vele de így mikor fog beszokni?pláne hogy neki nem is lenne baj mert 8-15-ig lenne bent.Sokan a csoportból nem tudják a 3.hetet megoldani,menni kell dolgozni.Tőlem meg megkérdezték mikor kezdek és mivel nem hazudtam megmondtam hogy okt.3.erre azóta már mondják hogy akkor csak 10-re vigyem addig.Mikor lesz így rendszer az életébe?
2011. szept. 16. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én se nagyon értem. A gyereknek se jó és a szülőnek se. Ismerek olyan gondozónőt, aki imádja a gyerekeket és nem foglalkozik semmivel, ha viszik a kicsit szereti és megérti, hogy a szülőnek dolga van. De ismerek olyat is aki hepciáskodik, hogy minek az ilyennek gyerek? Minek hozza ha a kisebbel otthon van úgyis? Neki ez a dolga ezt kellene ellátni.
2011. szept. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát igen!Ott rontottam el hogy mondtam hogy okt.3.-án megyek vissza de addig is rengeteg hivatalod elintézni valóm lenne arra számítottam talán eltudom intézni.Az a baj hogy ma is bent alszik de mondták hogy fél 1-re mennyek be hátha nem tudott elaludni,de ha igen akkor ott várjam meg míg felkel.Múlthét pénteken is ez volt és aludt mint a bunda én meg az öltözőbe ültem 2 órát hátha kellek.
2011. szept. 16. 11:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért írtam, hogy sok esetben lehet, hogy semmivel nem könnyebb a bölcsis időszak mintha otthon lenne. Sőőőt ha otthon lennétek együtt, lényegesen könnyebb lenne. Így minden kiszámíthatatlan. Kegyetlen dolog, de valóban ha nagyon leegyszerűsítjük a dolgokat, akkor a dajkának az a feladata, hogy altassa el. Berendelni ezért a szülőket, mert nem aludt el és vigye haza???? Munka mellett ez nem fog menni. A másik meg amikor egyszer eltüsszenti magát és hívnak telefonon, hogy siess érte mert beteg. Leviszed az orvoshoz aki körbe röhög, de nem tudsz mit tenni.
2011. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a vicc hogy elsőre elaludt és sok dicséretet kap minden nap.Most még loholok be hozzá persze de 2hét múlva nem fogok tudni.Muszáj bölcsibe mennie nekem se jó ez így de ez van.Bár azt mondom határozottan jót tett a kapcsolatunknak eddig.Nekem sokkal több türelmem van hozzá ami mostanában fogyóban volt már ő meg nagyon jófiú lett nem hisztizik és szót fogad,élvezünk minden együtt töltött percet.
2011. szept. 16. 11:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugylatszik bolcsije vallogatja ezt is nallunk 1 het volt:

Hetfon: delott 10-re vittem es ott voltam vele 40 percet, kozosen jatszodtunk

Kedden: 10-re vittem ottvoltam vele 30 percet, jatszodtunk es utanna eljottem 30 percre (eszre sem vette, hogy hianyoztam)

Szerdan: 10-re vittem, atadtam es ottmaradt egy orat (itt mar keresett kicsit es pityerget, de nem volt komolyabb gond)

Csutortokon: 10-re vittem de mar 2 orat maradt ott mert ebedelt is (mikor atadtam kicsit sirt, de hamar megnyugtattak, az ebedet bevagta mint a huzat es 12-re mentem utanna)

Penteken ugyan az volt mint csutortokon.

Hetfon kezdtem a munkat: reggel 9-re vittem es a ferjem hozzta el 15 orakor (kicsit sirt amikor otthagytam reggel de hamar megnyugodott, viszont aludni ebed utan nem akart aludni, tul izgalmas volt meg neki a sok jatek, igy jatszodtak vele, sosem eroltettek. A gond az volt, hogy nagyon faradt volt mire a ferjem ment es mar az autoban elaludt fel sem tudtuk ebreszteni este 6-ig. Igy keson fekudt le este)

Csutortokon mar nem sirt amikor otthoagytam es mar ott is aludt.

Ennek mar tobb mint fel eve es azota sincs semmi gond. Persze az elejen tobbszor folyt az orra, meg egyszer volt fulgyuladasa szegenykemnek de ezt leszamitva minden rendben. Szeret nagyon bolcsibe jarni. Nallatok szerintem nagyon huzzak ezt a beszoktatast. Igy senkinek sem jo. A gyerekek nagyon alkalmazkodoak es egy ido utan semmi gond nem lesz.

2011. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

11:48-as vagyok, bocsi csak elfelejtettem irni: egyebkent nekunk is jott tett a kapcsolatunknak:

Emberek kozott vagyok, lefaradok szellemileg (irodai melo, logisztika) es teljesen uj erovel allok neki jatszani delutan. :) Mar alig varom, hogy vegre szaladgalhassak a kertbe vele vagy a jatszoteren.

Ezern kivul a ferjem megy utanna 15 orakor es o 2 orat van vele otthon mire en hazaerek. Jot tesz nekik a kettesben eltoltott ido mert apas dolgokat tudnak csinalni. A ferjem teljesen mashogy jatszik vele a jatszoteren vagy otthon. tegnap pl. meglepetes palacsintat sutottek nekem mire hazaertem. :))

Gyerektarsasagban van es imadja. Rengeteget tanult.

Az nayagiakrol meg nem is beszelek. Szinte megvaltas, hogy 2 fizetesunk van. Es vegre olyan dolgokat tudunk neki megmutatni es megengedni amiket ezelott nem. A hazassagunknak is jot tett. Ugyhogy fel a fejjel akkarmilyen nehez is de mindennek van pozitiv oldala is. Az ido ezen is segit, mint barmi mason.

2011. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ilyet ég nemis hallottam! Nálunk elméletileg 2 hét a szoktatás. első nap egy órát vagyunk benn, második nap kettőt és így tovább, apródonként szokik be a gyerek. először játszani megyünk, majd már tízóraizik és majd ott is ebédel, majd ott is alszik. De ez az egyet előre egyet hátra módszer nekem sem szimpatikus...
2011. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 hét volt,első hét végére már ott aludtak a gyermekeim,csak azért kérték a két hetet,ha valami van, a szülő azonnal tudjon menni.

első nap: kb 1-2 órát voltunk bent közösen

második nap: már anya "elment boltba",ebédkor haza

harmadik nap: anya lement dolgozni,már ott is ebédeltek

negyedik nap: már ott is aludtak

2011. szept. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nalunk ez is maskepp mukodik. Itt 26 het van "gyesre", utanna vagy visszamesz dolgozni, vagy felmondassz, igy nem szorakoznak sokat a bolcsibe. 1 het a beszoktatas, de ha szukseges, akkor akar 1 ora utan is otthagyhatod a gyereket.

Mi kedden megyunk 1 ora hosszat lesz ott nelkulem (addig kint varok), szerdan 2 orat, csutortokon fel napot, pentektol egesz napot.

Egy csoportpan 7 gyerek van, 2 felugyelovel es vannak felugyelok ezen kivul, akik jarkalnak a csoportok kozott pelenkazni es segiteni az etetesben. Orulnek, ha visszuk a gyereket, sot mi csak fel napot akartunk, de ok eroltettek az egesz napos probalkozast, mert sokkal jobban erzik magukat azok a gyerekek, akik a delutani foglalkozasokbol nem maradnak ki.

2011. szept. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk viszonylag gyorsan ment a dolog. Mi tavaly kezdtünk egy szerdai napon, következő héten hétfőn már próbálták altatni ebéd után. Egy hét után már ott aludt és csak alvás után hoztam el. A következő héten pedig (a beszoktatás 9. napján) pedig már mentem dolgozni, így 8-ra ment és 4-kor hoztam el.
2011. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!