Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bolcsodebe valo beszoktatas...

A bolcsodebe valo beszoktatas hogy tortenik nalatok? Mennyi ideig tart es mennyire lelekkimelo?

Figyelt kérdés

Mi Romaniaban lakunk, Nagyvaradon lanyom 1 eves 9 honapos, es en megdobbenve hallottam, amikor beirattam a gyereket, hogy reggel fel 9kor beviszem es leghamarabb 15,30kor mehetek utana. Nincs beszoktatas, nincs fel napos program, nem maradhat szulo.

Tiszta emberkinzas 2010ben.

Egybol a melyvizbe kell dobni a gyereket es persze magamat is. Ereztem, hogy megszakad a szivem. Szegenykem egesz nap sirt es persze en is.

Holnap lesz a harmadik nap, de mar elore sir a kicsi kincsem, hogy ott fog maradni nelkulem, teljesen meg van remulve.

Meg egy plusz rossz, hogy a dadusok romanok es semmit nem ertenek a gyerek beszedebol, sem a gyerek az ovekebol, pedig tenyleg kifejezetten bo a szokincse es tisztan, erthetoen beszel mar, persze magyarul.

Teljesen ketesegbe vagyunk esve.


2010. szept. 9. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
A picidnek nem annyira a beszoktatás a rossz! Nem kell feltétlenül ott lenni vele az anyukának. Általában csak addig sírnak,amíg látják az anyukát. Hacsak nem nagyon anyásak. Nálatok az lehet a legnagyobb baj,hogy nem érti a dadák beszédét,és ő sem tud velük beszélni. Talán kellene neked is egy kicsit románul tanítani.
2010. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém, nem csodálom, hogy kivan, meg hát Te is....

Nekünk két hét volt a beszoktatás.

1 nap 1 órát voltunk együtt( csak játék , meg ismerkedés volt)

2 nap 2 órát voltunk együtt( csak játék meg ismerkedés volt, meg 10 óraira gyümilé)

3 nap 8-11 ig voltunk 3 óra ( ott reggelizett)

4 nap 8-12 ott reggelizett ebédelt meg a déelőtött voltunk de együtt, csak a gonoznők csináltak mindent.

5 nap 8-15 ott is aludt, d eén fektettem le és meg is vártam. Végig együtt voltunk.... A gondozók fokozatosan vették át...

2 héten ugyan ez volt, csak egyedül volt én meg a folyosón vártam.

1 nap 1 óra egydül, játékkal

2 nap 2 óra egyedül

stb....

Egyszerre két gyereket szoktattak be. Vagyis 2 hétig csak 2 volt, majd akövetkező két hétben megint jött 2 majd így tovább. Szeptembertől novemberig ment a beszoktatás.

Így a gyerek is fokozatosan ismerkedtek össze.

Semmi gond nem volt, sem hiszti sem sírás.

Nagyon sajnálom, hogy ez így van nállatok.

NEm tudod megoldani máshogy?

2010. szept. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pont hétfőn viszem egy családi napközibe, itt sem sokat cicóznak. Max. 1-1,5 órát ott lehetek vele első nap, de utána el kell mennem és ha nem csap nagy balhét a kisfiam csak ebéd után mehetek érte. Második nap attól függ milyen volt az első, lehet hogy már egész nap ott lesz. Azt mondta az óvodapedagógus hogy ők ezt a módszert szeretik, mert egy szülő jelenléte zavarja a többi gyereket, kizökkenti őket a megszokott rutinből. Hát nem tudom, nekem is gombóc van a gyomromban ha a hétfőre gondolok. Pedig elég vagány a kisfiam, nem egy anyás gyerek, de el nem tudom képzelni mit fog csinálni ha csak vadidegenek veszik körül, se anya, se nagyik. Lehet hogy fél óra elteltével kétségbeesetten hív majd a dadus hogy menjek érte! :D
2010. szept. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan bölcsi, ahol beszélnek magyarul? A többi gyerek beszél magyarul? Lehet, hogy az segítene a dolgon. Nem irigyellek, nagyon rossz lehet. Én jövőre akarom bölcsibe adni, de már most félek.
2010. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyváradi vagyok. Ugyanezt éltem át, bár a mostani eszemmel nem hagynám magam, csak délig hagynám az első héten. A kisfiam már 4 éves, ovis, de még mindig keserű szájízzel megy oviba (is). Nagyon sokat számít az első benyomás. Az egyik anyuka úgy oldotta meg, hogy csütörtökön hozta először a kisfiát, így hamar szombat lett és nem kellett menni. Volt egy kis szünet, még ha nem is engedték a beszoktatást.
2010. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Beszeltem az igazgatonovel, azt mondta hogy az egyetelen megoldas, hogy csak delig hagyom bent a gyereket egy darabig. Arrol szo sem lehet, hogy ott maradjak vele barmennyit is. Harmadik napra lebetegedett a lanyom, ugyhogy valahol orultem is, hogy nem kell vigyem. Masodik nap delutan tobbet maradtam, amikor mentem utana. Megmutogatta a dolgokat, jatekokat, agyat, stb., de visszamnenni azota sem akar. Konnyes lesz a szeme ahanyszor a bolcsirol esik szo. Teljesen kikeszitette. Az igazgato no szerint manipulalni akar a 21 honapos gyerekem. Hol el ez a no? Nem tudja, hogy egy ekkora gyereknek lelke is van?

Nem kene mindent a renszerre kenni.

Nem tudom mit tegyek. Egyelore fokozatosan a nagyihoz viszem "anyaelvonokurara". Legalabb az en hianyomat szokja meg valamennyire. Aztan meglassuk mi lesz tovabb.

2010. szept. 17. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!