Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai beszoktatás nálatok...

Óvodai beszoktatás nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy az első napokban a szülő is ott maradt a gyerekkel, hogy megismerje a környezetet , ovónéniket a gyerek - megbarátkozzon vele, vagy rögtön otthagytátok a számára vadidegen környezetben?

Hol mi a szokás? Mert az én fiam nagyon visszahúzódó és szerintem rettenetesen megviselné ha rögtön magárahagynám az első nap.


2010. aug. 26. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk első két nap csak bementünk ismerkedni a gyerekekkel, a környezettel és az óvónénikkel. 3. nap már ott kellett hagyni egy órát, másnap több órát. Csak egy hét után töltött ott egy egész napot "egyedül". Azt hiszem, ez mindenhol így van, hogy van egy ún. beszoktatási időszak, hiszen egyetlen kisgyerektől sem várható el, hogy azonnal talpraesetten beilleszkedjen egy számára vadidegen környezetbe. Szerintem nyugodtan menj be a leendő oviba, és kérdezz rá a beszoktatásra, és egyben jelezheted is, hogy a kisfiad visszahúzódóbb természetű, így ők is felkészülnek rá. Sok sikert!
2010. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy hagyod ott.Ahogy az előző válaszadó irta, fokozatosan történik a beszoktatás,napról napra mindig egy picit többet.Semmi baj nem lesz,még a visszahúzódó gyerekek is beilleszkednek.
2010. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor mondok egy ellenpéldát. A mi ovinkban rögtön ott kell hagyni, sőt azt is mondták, hogy ha azt akarom, hogy a későbbiekben ott aludjon, akkor már az első naptól úgy legyen. Én ezzel egyet értek, bár félek tőle. De szerintem az még jobban megzavarja a gyereket, hogy első nap még ott van anya és azt hiszi ez mindig így lesz. Vagy hogy első pár nap elviszem ebéd után, utána meg majd vár és nem érti, hogy miért csak alvás után megyek érte.

Az első pár nap biztos fog sírni, ez így normális.

Azt mondták az óvónénik, hogy régebben volt beszoktatás, de nem működött jól, mert nem minden gyerekkel tudtak ott maradni és akkor azok a gyerekek még rosszabbul érezték magukat. Nálunk annyi "könnyítés" van az első napokban, hogy a délelőttös és délutános óvónéni és dadus is ott van egész nap, szóval négyen vannak a 25 gyerekre.

2010. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam: Még annyit tennék hozzá, hogy volt nálunk családlátogatás, ahol a gyerek már megismerte az óvónéniket, szóval nem tökidegen emberekre bízom. Mindenesetre a lehető legkésőbb viszem be reggel : fél 9-kor és a lányomat ismerve kb dél lesz mire észreveszi, hogy nem vagyok ott. Akkor biztos lesz egy kis sírás( bár lehet regel is lesz, amikor elköszönök), de abban bízok,hogy majd az ebéd és az alvás előtti mese leköti a figyelmét, bár aludni biztos nem fog. Aztán mire "felébred" addigra én már ott is vagyok. Nem kell rögtön beilleszkednie a csoportba, elég ha egyenlőre a felnőtt "személyzetet" megszokja. Az se baj, ha eleinte egyedül játszik, végülis lesz rengeteg felfedezni való...
2010. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A mi "leendő" ovinkban is így van, hogy rögtön első nap ott kell hagyni egész napra. Kicsit drasztikusnak tünik!
2010. aug. 27. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó 2 voltam: Ti is szept. 1-én kezdtek? Majd megírhatnád hogy sikerült az első pár nap! Én is írok. És persze a többiektől is várom az élménybeszámolót!
2010. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mi nem tudom mikor kezdünk, mert még csak most lesz a szülői 2-án. Akkor mondják meg.
2010. aug. 28. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!