Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlreagálom vagy anyu tényleg...

Túlreagálom vagy anyu tényleg elrontja a gyerekem?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hós kisfiam és egy 2 éves kislányom. A kislányom nagyon hisztis,akaratos. Tegnap eljött anyu hozzánk segíteni nekem, de sajnos én ezt nem érzem már segítségnek...Ahogy beléphozzánk a lányom meghülyül, dobál szét mindent, rendetlenkedik....még a szokottnál is jobban hisztizik...Amikor hisztizik én erőteljesen rá szoktam szólni, nem hagyom hogy butaságokat csináljon(ha semmi nem segít akkor megy az ágyába pár percre )anyu is rá szól de könyörgő hangnembe hogy-kicsi csillagom ne csináld ezt meg azt....persze a gyerek érzi is ezt és ki is használja....

Aztán kimentünk a játszótérre és közben bekakált, úgy hogy mivel közel lakunk úgy döntöttünk haza visszük tisztába tenni és utána vissza jövünk még mert nagyon jó idő volt...

A lányom szokás szerint anyuval cipelteti magát haza a játszóról, pedig amúgy a játszón még simán elszaladgálna...de ugye anyu enged neki és cipeli...

Tegnap viszont mondtamneki hogy ha haza cipeli akkor én nem jövök már le vele játszani, mert ha arra fáradt hogy a lábán jöjjön akkor gondolom már játszani is fáradt lesz..(persze nem fáradt a gyerek csak megszokta hogy majd a mama haza cipel...minek is jöjjek??)....

Persze anyu csak cipelte kérésem ellenére...aztán persze még le is jött vele játszani...

A gyerek meg rám néz csúnyán, meg mindíg anyuhoz menekül ha vmi rosszat csinál hisz tudja mama úgy is megvédi...

tudja hogy nála akár mit meg lehet tenni, mama úgy is max mosolyogva megdorgál picit aztán semmi bünti nem lesz...

Annyira el vagyok fáradva a két gyerek mellet, tök mély ponton vagyok és úgyérzem anyura egyáltalánnem számíthatok..eznem segítség amit csinál inkább ellenünk fordítja a gyereket...

Volt hogy nála hagytuk 1-1 napra a lányom, mikor haza jött több napba telt hogy újra vissza rázódjon a megszokott rendbe...

Komolyan kezd elegem lenni ebből az egészből, hogy nem hogy segítene de inkább csak megnehezíti a dolgomat....

Igazam van vagy a fáradság, kimerültség miatt nincs is ennek jelentősége?


2011. nov. 5. 07:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy van benne igazság, amit írtál.

Anyukáddal meg kell beszélned, hogy nem ez a jó megoldás, mert rövid és hosszú távon is megnehezíti a dolgod.

tesómnál is így volt. Első unoka, kisfiú, jaj de jó!!! Mára úgy el van kényeztetve a gyerek, hogy ha otthon leszidják, vagy valami nem tetszik neki, akkor rögtön a papáékhoz akar menni, mert ott sokkal jobb!

Úgyhogy én megértelek és azt mondom, állj a sarkadra, mert ahogy nőnek a gyerekek, úgy fognak a fejedre nőni az tuti!

Nem beszélve arról, hogy a tekintélyedet is rombolja, hogy a szavad ellen tesz.

Pl.: nem viszed vissza a játszótérre, és ő meg visszavitte. Ez milyen már?!

2011. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ez egy eset a sokból...Amikor a harapós karmolós korszakát élte a gyerek azt is szó nélkül hagyta...még megvédte mikor ilyet csinált, nem hogy rászólt volna...az hogy mosolyogva mondom hogy fájt mamának szerintem a lehető legroszabb amit tehetett.....aztán oda jutottunk hogy mikor minket már rég nem "bántott" anyut akkor is megharapta, bele tépett az arcába.....
2011. nov. 5. 09:08
 3/13 anonim ***** válasza:

Néhány fontos alapszabályt be kell tartani a nagyszülőknek is.

De azért azt is számba kell venni, hogy más a nagyszülő és más a szülő, és ezt a gyerek is tudja. Csak az a baj, hogy 2 évesen még nem tudnak különbséget tenni. Tehát pl nagyinál ugrálhat a kanapén, otthon nem. Ezt 2 évesen még nem tudja, és otthon is ugrálni akar a kanapén, mint ahogy a nagyinál is ugrált. Később be tudják tartani a szabályokat a gyerekek is, tudják, hogy kinél mit szabad.


Amúgy az én gyerekem is teljesen más, amikor anyámtól hazajön. Ha hisztizik, én tojok rá, és ez nálunk be is válik. Anyám meg elkezd lyukat beszélni a hasába, próbálja elterelni a figyelmét, persze nem sok sikerrel. Ha anyámmal van együtt sokat a gyerekem, utána mindig sokkal nehezebb megnyugtatni.

Nálunk is volt ilyen, hogy anyám cipelte haza a biciklit, mert a gyerekemnek már nem volt kedve biciklizni. Én SOHA nem cipelném a biciklit, ha egyszer levisszük, akkor tekerjen vele, nem én cipeljem már. Anyámat meg is szidtam, hogy aztán majd elmegy, és én is cipelhetem a biciklit.

Bár már nagyobb a gyerekem (3), ő már tudja a különbséget, hogy ki mit enged neki, de még így is vannak nehéz pillanatok.

Alapvetően az nem baj, hogy anyukád kényezteti a lányodat, mert egy nagyinak ez a dolga. Csak akkor ő is legyen következetes, ahogy te is. Te pedig magyarázz lelkesen a lánykádnak, hogy nagyinál úgy van, otthon pedig amúgy.

Aztán majd juttok valamire. Tudom, hogy ez nehéz, mi is átestünk ezen.

Ja igen, egyébként anyukám óvónő, csak már nyugdíjas. Egyébként ő mindig is a szigorú óvónők közé tartozott. Ehhez képest a lányom ha ránéz, akkor anyámat kenyérre lehet kenni, és elfelejti az összes pedagógusságát és szigorát. Olyan hülyeségeket enged meg neki néha, hogy az agyam elszáll. Pl állva hintáztatta 2,5 évesen meg ilyenek, mert a gyerekem épp ezt óhajtotta. Ezért is megszidtam anyut, hogy azért figyeljen már oda, nevelje is azt a gyereket, ne csak kényeztesse, 2,5 éves gyerek ne hintázzon állva.

Bocs, kicsit hosszú lettem, remélem volt benne értelmes mondat is.

2011. nov. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is kikészülnék a helyedben, mindenképpen beszélj anyukáddal hogy ha segíteni jön, akkor mit vársz tőle. Ha megsértődik, nem baj, nálunk is volt sírás, de aztán megérti ha elgondolkozik rajta. Mondjuk épp egy kialudt napon, higgadtan, a módját megadva, megrendezve a jelenetet beszéljetek, ne a gyerekek feje felett hogy érezze hogy komolyan gondolod.

Így kívülről amúgy én úgy látom hogy az pl. hogy a mama cipeli, nem nagy baj, a gyerek tudja hogy őt kihasználhatja, de téged nem. Mondja neki a mama hogy nem cipeli haza, ill. nem jön ki újra a játszóra ha nem bírja majd. Te ne csinálj ebből magadnak konfliktust, ne adj teret hogy megint neked legyen egy rossz pontod a gyereknél.


Az a kemény mikor te mondasz valamit és ő megy vele

szemben, vagy ellentmond neked. Ezt kell megbeszélni de nagyon, vagy akár ha jönne mondd neki hogy ne haragudjon, de annyira kimerült vagy hogy nem vagy képes elviselni hogy még nehezebb napod legyen. Lehet hogy megsértődik de hogy elgondolkozik az biztos.

2011. nov. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm..igen minden érthető volt és rávílágítottál a lényegre is hogy nem tud különbséget tenni még hogykinél mit szabad....

tényleg ez van hogy anyu haza cipeli, utána meg jön oda hozzám hogy cipeljem én is haza(csak közben nekem ott van a babakocsiba a kisöccse is,meg még a másik kezemben a motor amivel lementünk.......úgy hogy én nem tudom csak felkapni és haza hozni ha hisztizik....


Anyu is velünk szigorú volt, nevelt minket rendesn...néha talán túlságosan is kemény volt.....viszont az unokát egyeltalán nem képes még egy kicsit sem nevelni, úgy ellágyúl....ha a gyerek kalapáccsal ütné a fejét akkkor is kis cuki-muki lenne....


Amúgy tegnap beszéltem neki erről de süket fülekre találtam....el sem jut hozzá a mondani valóm......

2011. nov. 5. 09:30
 6/13 A kérdező kommentje:

ja és még annyi hogy csak küzdelmek árán jön rá hogy kinél mit lehet...amit megint nekem kell végig

harcolni Vele...

Pl nem felvenni mikor hisztizik hogy cipeljem haza....


Nem tudom hogy értethetném meg vele a dolgot....olyan mintha nem is 4 gyereket nevelt volna fel....nem érti amit mondok neki....

2011. nov. 5. 09:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Anyukádat kell mindenképpen "helyretenni". Nálunk is volt veszekedés, ajtócsapkodás, stb.de most már minden rendben, nem igen szól bele anyukám a gyereknevelésbe. Ha a véleményére vagyok kíváncsi úgyis megkérdezem, akkor arra válaszoljon. Ez az én életem, az én gyerekem, én nevelem jól vagy rosszul. Ennyi. Szerintem. Ne hagyd magad, mert a gyerek a fejedre nő és a mamát fogja "isteníteni" mert Ő mindent megenged. Tudom, hogy a nagyszülők arra vannak, hogy kényeztessék, de az ésszerűség határain belül kellene.
2011. nov. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen..szerintem is lehet kényeztetni, szeretni, de nevelni is lehetne legalább egy kicsit....
2011. nov. 5. 10:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Mennyi időt vagytok együtt a héten a nagyival?
2011. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
egy fél nap hétköznap(ő jön),és egy hétvégi nap(mi megyünk)
2011. nov. 5. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!