Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne rettegjek...

Mit tegyek, hogy ne rettegjek ennyire a bölcsőhaláltól? Talán túlreagálom a dolgokat?

Figyelt kérdés
Kisbabám 5 hónapos, majdnem elvesztettük születésekor. Idáig velünk aludt, most próbálom átszoktatni kiságyba. Az esti vacsitól az éjjeli evésig jól alszik, utánna nálunk alszik tovább. Nehezen alszom, amikor nincs mellettem, mert rettegek, hogy megszólal a riasztó... és többször is megébredek éjjszaka. Az elmúlt 2 napban megint velem aludt, a saját megnyugvásomra, de tudom, hogy ez nem jó! Segítsetek!
2009. jún. 3. 21:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk is úgy van, h külön szoba, figyelő, bébiőr. Én is felébredtem a legapróbb rezzenésére is, míg egy szobában (külön ágyban) aludtunk.

Nem éppen jó az egy ágyban alvás, mert:

-Te arra nem fogsz felébredni, ha nem szuszog (ellenben a légzésfigyelő jelezne)

-könnyebben túlmelegszik a baba 2 ember testmelegétől és a felnőtt ágyneműtől (kockázati tényező!). Ha megnézed a babáknak szánt takarókat, párnákat, más anyagból, más összetétellel készülnek, mint a normál ágynemű.

-nem biztos, h egy baba azért fullad meg, mert "elfelejt" levegőt venni (bölcsőhalál). Van, amikor visszabukott étel, v ráfekvés(!) miatt történik ilyen. Persze ezek szélsőséges esetek, de én -látván a párom éjszakai "jövés-menését", csapkodását- nem mertem kockáztatni.

Ha annyira félsz, hagyj égve egy kislámpát (állítólag segít, h a baba ne érezze magát az anyaméhben), bár ezen az életkoron már túlléptetek, és győzd meg magad, h az ágyában (ahol figyeli a légzésfigyelő) jobb helyen van!

Nem akarlak megrémíteni, de nekünk az 1. "elfelejtett levegőt venni" esetünk mellettem történt a "nagyágyban", amikor egy hajnali evés után összebújtunk egy kis szunyókálásra!

Tedd a saját ágyába, jobb lesz mkinek!

2009. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

Most azt írod, hogy "nem éppen jó a nagyágyban alvás, mert...", de én együtt alszok a gyerekemmel, mióta megszületett, és mindegyiket meg tudom cáfolni.

- Ki tudtam magam pihenni, mert ÉN így nagyobb biztonságban tudtam. Néha megébredtem egy gyors ellenörzésre és már aludtam tovább.

- Nem fekszek rá, mert kellő távolságban van.

- Saját takarója van, alatta kis gumilepedő, szóval saját "területe".

- Nem kettőnk között alszik, hanem mellettem szélen.

- Kisebb ingerek érik, mert forgolódunk, mocorgunk, éppen ezért nem fog olyan mély álomba merülni, hogy elfelejtsen levegőt venni.

- Ha visszabukna valamit, vagy bármi is történjen, azonnal észreveszem.

Szerintem kell egy nagy ágy és ha téged nem zavar a baba, akkor meg lehet oldani. De mondom ez függ attól, hogy milyen tipusú a baba és az anyuka mennyire jó vagy rossz alvó, mennyire parás. Viszont olyat ne mondjon senki, hogy ez vagy az jobb a másiknál, mert mindenki úgy oldja meg, ahogy jobbnak látja. Senki nem akar rosszat a babájának, csak felelősséggel kell lenni a baba iránt!

2009. jún. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
23%

Nem fogok ezen vitatkozni, mert nem érdemes. Mki ott altatja a gyerekét, ahol akarja. Én amúgy is azt vallom, h mkinek van saját ágya, aludjon ott, és a lányom 4 hós kora óta tudja, h kiságy=alvás. Ott nincs játék sem. Emiatt sírás, hisztizés sincs alváskor-napközben sem. Én ezt tartom helyesnek, más meg mást. Mkinek szuverén joga ott altatni a gyerekét, ahol akarja, de hidd el, sok helyen nincs saját "sarka" a babának, külön ágyneművel! Ha elolvasod, amit a bölcsőhalálról írnak, láthatod, h kockázati tényezőnek számít.

Nekem elég volt az az egy hajnali eset, szinte sokkolt, h elveszíthettem volna a babámat, mellettem halhatott volna meg! (Nem volt külön sarka, egyszerűen csak lepihentünk még 1-2 óra erejéig.)

Tényleg csinálja mki legjobb belátása szerint, csak könyörgöm, azt ne állítsa nekem senki, h ő felébred, ha a gyereke szép csendesen nem vesz levegőt, mert ezt nem vagyok hajlandó elhinni! Én sem ébrednék fel rá, pedig nagyon éberen alszom!

A kisbabák sokszor olyan halkan lélegeznek! Alig lehet még azt is látni, h egyáltalán emelkedik-e a kis mellkasuk!

No, mindegy is.

Tegyen mki legjobb belátása szerint!

Jó egészséget, és jó babázást mkinek!

Üdv: 23:18-as

2009. jún. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
31%

"A kisbabák sokszor olyan halkan lélegeznek! Alig lehet még azt is látni, h egyáltalán emelkedik-e a kis mellkasuk! "


tökéletesen egyetértek.

én légzésfigyelő mellett ráztam fel nem egyszer a picim, mert nem láttam,hogy emelkedne a mellkasa+nem reztem a kezemmel se a lélegzését.


szóval alvás közben nem ébredünk fel, hogy nem vesz levegőt, mert ezt hangtalanul teszi.

2009. jún. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%

ahol az ágy szélén alszik a baba,ott a falnál van az ágy?

tényleg nem tartatok tőle hogy ha elkezd mászni-felállni a baba miket fog produkálni a nagyágyban?

biztonságosabb a kiságy!!!!!

2009. jún. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem, hogy miért vonjátok kétségbe azt, hogy tudok vigyázni a gyerekemre!! Kinek jobb a kiságy? Nektek? Akkor csináljátok úgy! Nekünk meg így jó és én így vagyok kipinhentebb, nyugodtabb! Ennyi! Nem hiszem, hogy én vagyok az egyedüli, akinek nincs szuper LÉGZÉSFIGYELŐje!!
2009. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

én nem vonok kétségbe semmi,

de mi lesz ha elkezd "önálló"életet élni a kicsi?

simán átmászik rajtatok,melletetek és nemtud egyből lemászni a földre,előszőr pottyan

:(

2009. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Lányok ne vitázzatok!

Mi egy szobában rendezkedtünk be. Viszont amikor a kiságyban volt, többször is megszólalt a figyelmeztető jelzés (egyszeri piros villanás, egyszeri rövid pittyegéssel - nem a folyamatos riasztás) és egyszer akkor is jelzett, amikor hangosan szuszogott a bébi, ráadásul szabályos légvétellel. Utána a zöld jelzés villogott, mintha mi sem történt volna. Az érzékelő a minimálisra van állítva, mégis minden alkalommal jelzett minimum 2x.

Azok az anyukák, akik azt írták, hogy külön szobában van a babájuk, azok ezt az egyszeri figyelmeztető jelzést hogyan hallhatják?!

2009. jún. 4. 22:24
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, mi lesz, ha elkezd önálló életet élni, mert első baba. Szerintem megoldjuk valahogy, kitalálok valamit! Azt tudom, hogy eddig az ösztöneim, érzéseim szerint cselekedtem, nem terveztem meg előre semmit, most így a legjobb mindannyiunknak! Anyai ösztöneim eddig még nem hagytak cserben!

Az összebújásokat pedig megoldjuk a másik szobában vagy a lakás más részében, ezelőtt sem ragaszkodtunk az ágyhoz, sőt...Sosem tudnék a gyerekem előtt házas életet élni, már most olyan okosan tud figyelni, mintha mindent értene, ami körülötte folyik :-) Talán így is van!

2009. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
nagyon furcsa az a ti jelzötök nekünk soha nem pityeg össze vissza csak ha elfelejtem ki kapcsolni. elsö pityegést nem hallanám az igaz .
2009. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!