Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 6 hónapos babám nem szeret...

Ha 6 hónapos babám nem szeret hason lenni, akkor később is tanul meg mindent? Mászás, kúszás, felállás, járás?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a kislányom és nem szeret hason lenni. Emiatt nem is forog. Megfordult már párszor magától,de ennyi. Ha hasra fordítom 10-15 perc után elkezd nyűgösködni a fejét a kezébe temeti. Így nem is tud fejlődni. Kicsit el vagyok keseredve. Külföldön élünk itt nincs Dévényes, a védőnő sem jár túl sokszor. Tudom valamivel én fejleszteni?
2012. márc. 7. 11:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy offolok!

Akkor ha már így "összefutottunk" itt a neten, kedves gyógypedagógus, elmondanád hogyan tanítsam meg az 1 éves gyerekemet mászni? Felül, feláll, lépeget kapaszkodva, de mászni esze ágában sincs. És ha majd iskolás lesz és kicsit gyengébben megy a tanulás, akkor majd betudják annak, hogy nem mászott. Pedig akárhogy próbálkozom, nekem nem sikerül rávenni, hogy másszon. :-(

2012. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

én se vagyok dévény fan, de állítom, olyan, hogy lusta baba, nem létezik.

ezt anyukák találták ki, akiknek lassan fejlődött a babájuk, hogy magukat nyugtassák. viszont szerintem egy anyának nem az a feladata, hogy nyugodtan üljön és nézze ahogy nem tud valamit megcsinálni a "lusta babája", hanem az, hogy segítse a mozgásfejlődésben!


már csak azért sem értem mert a mozgás a kapocs az agyi fejlődésben, tehát 1-2 hónapos lemaradás már akár kihat a későbbi tanulásra.


előző válaszolónak írnám, tényleg nem vagyok dévény reklám, de pont az a torna az amivel ki lehet váltani a mászást. tehát a tornász be tudja indítani az agynak azt a területét amit a mászás indít be. én azt javaslom, hogy ha már 1 éves akkor ne késlekedj.

nem kell másznia, de beindítani az agyat be kell!

2012. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

A mászás kimaradása nem okozza a tanulási zavart.A tanulási zavar egyik előjele lehet a mászás kimaradása.


Ez kb.pont olyan,hogy nem azért vagy terhes mert hánysz,hanem azért hánysz mert terhes vagy!

2012. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Utolsónak: persze, lehet, de éppen ezért érdemes kezelni, nem? Mindent a maga idejében. A mászást, amikor ideje van, ezért szerintem meg kell tenni, amit akkor és ott lehet.

Szegény kérdező, jól elkanyarodtunk!

2012. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Így van viszont nem látom értelmét egy 8 hónapost gyógytornászhoz cipelni,mikor a nagy könyv szerint mászni 11 hónapos korig kell!Csak mert annyian kétségbeesnek,mert más gyereke gyorsabban fejlődik,mozog!
2012. márc. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

13. válaszoló!

nem, nem jól tudod. pont a mászás kihagyás okozhat később tanulási nehézséget.

illetve ez így nem jó megfogalmazás.


a mászás indítja be a jobb és bal agyféltek váltakozását, pont a jobb-bal oldal váltott használatával. más is beindíthatja, ezért a feltételes mód.

2012. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ki beszélt itt 8 hónapos mászásról?!

A kérdező babája 6 hós és nem forog, az egyik válaszolóé pedig egy éves, és nem mászik. Nyolc hónaposan kúszni kellene, és semmi több.

2012. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Azért 6 hónaposan már forogni kellene.
2012. márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok Dévény fan, bár hordom a babám!

Én vagyok az elő példa,hogy még az is gond lehet,ha hason szépen tartja a fejét. Illetve nem gond, csak nálunk pl. feszes a nyaka és azért nem teszi le a fejét, mert nem bírja.

Na már most,ha ezt nem veszik észre, akkor mi örömködünk, hogy jaj de szépen tartja a fejét, közben meg nem tudja letenni.

Elég sol "lustának" mondott babából lett sajnos mozgásfejlődésben elmaradt baba!

Én is azt mondom,hogy egy gyógytornásznak meg kellene mutatni. Nem kell feltétlenül,hogy Dévényes legyen, csak valaki hozzáértő lássa.

A Dévény pont nem a nagykönyv szerint kategórizálja a gyereket, sőt inkább még több időt is hagy neki.

Az én Dévényesem szerint pl. nem kell egy évesen járnia a gyereknek.

De 6-7 hónapos korára a forgásnak meg kell lennie.

2012. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Keresek egy gyógytornászt és a dokinak is megmutatom. Ma viszem oltásra, biztos tud valamit mondani. Tényleg, lehet hogy gyenge a nyakizma.
2012. márc. 8. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!