Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 6 hónapos babám nem szeret...

Ha 6 hónapos babám nem szeret hason lenni, akkor később is tanul meg mindent? Mászás, kúszás, felállás, járás?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a kislányom és nem szeret hason lenni. Emiatt nem is forog. Megfordult már párszor magától,de ennyi. Ha hasra fordítom 10-15 perc után elkezd nyűgösködni a fejét a kezébe temeti. Így nem is tud fejlődni. Kicsit el vagyok keseredve. Külföldön élünk itt nincs Dévényes, a védőnő sem jár túl sokszor. Tudom valamivel én fejleszteni?
2012. márc. 7. 11:07
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

El mondtam a dokinak az aggályaimat,aki megnézte a lányomat. Azt mondta nincs baja, lassabban fejlődik, minden baba más.

Reggel viszont letettem a játszószőnyegre és pár perc után elkezdett nyűgösködni és a fejét megint a kezébe temette. Aztán raktam elé színes állatos kártyákat, amire felfigyelt és szinte ujjongott annyira tetszett neki. Kipróbáltam egy feladatot, hogy a kártyát mindig egy kicsit oldalra raktam és a lányom rámozdult. Azaz oldalra nyúlt érte. Mindig arrébb-arrébb raktam, mire megtett egy fél kört. Pici apró mozdulatokkal ugyan, de csinálta. Aztán délután megint megcsináltam ugyanezt és akkor már elég nagy mozdulatot tett és elég sokáig volt hason. Sőt csinált egy olyan mozdulatot mintha mászni akarna. Felhúzta az egyik lábát és a kezével pedig kaparászott előre. :) Akkor lehet hogy tényleg nincs is nagy baja? Csak valami olyan dolgot kell elé tenni ami tetszik neki és érdekli. :)

2012. márc. 9. 23:28
 22/23 anonim ***** válasza:
Én 6 hónapos kislányom sem szeretett soha hason lenni mióta meg tanult hasról hátra fordulni(megtanítottam hova tegye a kezét átforduláshoz így nagyon könnyen megtanulta) egy pillanatig sem marad hason és nem is hajlandó hasra fordulni pedig megtudja csinálni.Én most éppen kúszni tanítanám apával de utálja nagyon és könnyekkel keservesen sír úgyhogy én is tanácstalan vagyok igy inkább rá hagyom. :(
2012. jún. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Lyoni ***** válasza:

Kedves kérdező

Mi lett veletek?

2022. jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!