Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Tégyással kapcsolatos a...

SOS! Tégyással kapcsolatos a kérdésem! 2 évet nem töltötte be a kislányom amikor megszületett a következő baba. Megint TGYÁst kapok de sokkal kevesebbet! Miért?

Figyelt kérdés
Szóval bővebben: 2010 Szeptemberben megszületett első kislányom előtte dolgoztam és szüléskor meg most is fennáll a jogviszonyom!Második babám megszületett 2012 aug 1 én tehát meg az első kislányom nem volt 2 éves.A TGYÁST azt mondták 2 féle képen igényelhetem vagy az első babám születésétől vagy a második születésétől.Én úgy döntöttem a második szülinapja utáni napon igénylem tehát amikor elvileg lejárna a Gyed!Dolgozni nem dolgoztam a két baba születése között de a munkaviszony az fenn állt nem jelentettek ki!Az első babámmal 85000 Tgyást kaptam most meg csak 60 000.-!Hogy lehet ez hogy ennyivel kevesebbet.Az első babámra kapott GYED több volt mint most a TGYÁS mert az 75000 volt!A munkahelyemen 115 000 körül voltam bejelentve!
2012. okt. 17. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
mert a 2. TGYÁSod alapja a GYEDed és nem a bruttó béred lett.
2012. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
1.Ne haragudj de szerintem egy ellátás soha nem lehet alapja egy másik ellátásnak!!!A könyvelőt kellene inkább felcsörögni!
2012. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 betta55 ***** válasza:
A gyed nem lehet alapja!Aki nem ért hozzá inkább ne írjon az ilyen kérdésekre.Bocsi,hogy érdemben nem tudok hozzászólni,de az első baromságot írt.Szerintem inkább az adójóváírás eltörlésében lehet a kutya elásva.Ugyanis a 115 e Ft.70%-a az alapod.Ebből vonnak 16% szja-t ez olyan 66eft.körül mozog.Lehet,hogy hülyeséget írtam,de szerintem ezaz oka.
2012. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyed, Gyes nem lehet alap, mert azok is ellátások. A béred lesz ismét az alap. Családi adókedvezmény és/vagy a bérkompenzáció lehet az oka. Mindenképpen érdeklődj a munkáltatódnál.
2012. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az adójóváírás eltörlése miatt van, ami ugye 12100 ft volt. Én bruttó 113 ezerről mentem TGYS-ra, majd Gyedre. 2 gyerek van, 1 gyerek után én kapom a családi adókedvezményt, ami havi 10 ezer ft. Már Gyeden vagyok és családi adókedvezménnyel együtt kapok 73-75 ezer Ft Gyedet, tehát ha az nem lenne, akkor 60-65 ezer lenne csak a Gyedem. Ha te nem kapsz családi adókedvezményt akkor sajnos ennyi a Tgyás és a Gyeded is ilyen körüli lesz, mivel már nincs a 12 ezer forintos adójóváírás!
2012. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy törthónap? A nagyobbik szeptember 1-én született? Ha nem, akkor ez lehet az oka.


Mivel a béred nem éri el a minimálbér dupláját, így a tgyás alapja a szerződés szerinti béred (115 ezer), a gyed alapja meg a kedvezményszabály miatt a tgyás alapja (szintén a 115 ezer).


Erre adókedvezmény nélkül kb. 66-67 ezer tgyás jár nettóban, adókedvezménnyel meg 76-77 ezer.

2012. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha 115 ezer a szerződés szerinti béred, akkor annak a 70 %-a a tgyásod. A gyednél kaphattál kompenzációt az adójóváírás változása miatt, viszont ez az újonnan megállapított ellátásnál már nem jár, tehát adót vonnak/vonhatnak belőle.
2012. okt. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!