Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autizmus? Van, akinek a...

Autizmus? Van, akinek a babája ilyen betegségben szenved?

Figyelt kérdés
Mikor, hogyan vettétek észre? Csak érdekel a kérdés. Volt egy kismama, akinek egyik gyermekénél másfél évesen derült ki, de én sem mertem jobban belemerülni a témába, ő sem volt nagyon beszédes e témában. Akinél csak ilyen idősen derül ki, azoknál előtte valóban semmi jel sincs?
2009. aug. 19. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmusnak is vannak fokozatai. A súlyos esetek már pár hnapos korban kiderülhetnek, de vannak olyan enyhe és ezáltal nagyon nehezen diagnosztizálható esetek is, amelyek csak 10 éves kor körül kerülnek diagnosztizálásra.
2009. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg? Olyan későn is? Igen a kisgyerekről fotót láttam, olyan, mint bármelyik másik gyerek. De van ismerősöm, aki huszonéves, ő nem is tagadhatná le. Persze úton-útfélen hangoztatja, hogy őneki szabad rosszalkodnia, mert ő autista:-) De ezt nem gondoltam, hogy ilyen későn is kiderülhetnek. Bár gondolom, az a tényleg alig értékelhető szint már.
2009. aug. 19. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól írta az első válaszoló,tényleg vannak fokozatai.Csecsemőkorban úgy lehet észrevenni,ha nem mosolyog a baba,nem tart szemkontaktust,nem gagyog,nem szereti ha szeretgetik,ilyenek.Nagyobbaknál meg úgy,hogy nem kezd el beszélni,visszahúzódó,nem szeret társaságban játszani,kerüli az embereket stb.Az interneten utána tudsz olvasni a témának,sok ilyen oldal van.

2009. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, a szakmai része nem nagyon érdekel. Egy anyuka csak remélni tudja, hogy náluk nem lehet szó ilyenről. Nincs is eddig semmi jele. Csak néha eszembe jut pl. az említett ismerősöm, és kíváncsi lettem volna konkrét tapasztalatokra. Köszi a válaszokat!

Ja, igen egyébként náluk is úgy kezdődött, h azt hitték, a hallásával van gond, mert nem figyelt, mikor szóltak neki...

2009. aug. 19. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:
És mennyi idős volt amikor még nem figyelt,ha szóltak neki?
2009. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, másfél éves.
2009. aug. 19. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!