Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki amikor megtudta hogy a babája down-kóros vagy más ilyesmi betegségben szenved, elvetette?

Figyelt kérdés
Nem történt a környezetembe ilyen és remélem nem is fog,az én gyerekeim is egészségesek és nem hiszem hogy én elvetetném,csak kíváncsi vagyok hogy azok az anyukák akik ezt tették,hogyan élték meg,mennyire volt nehéz.
2010. máj. 11. 14:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%
Ha nálam kiderülne ilyen genetikai betegség, biztos hogy elvetetném. Lehet hogy kegyetlen, de inkább.
2010. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%

sok mindentől függ, nekem van egy egészséges fiam szóval csak tippelni tudok....

ha a 12.héten kiderül, h baj van, akkor az még nem annyira baba, de ha a 18-20. héten, mikor már érzed rugdosni.....az nehéz ügy lehet, amikor már érzed őt és szereted is nem tudom h mit tennék

anyagi szempontok is vannak, mert nem csak lelkileg megterhelő egy beteg gyerek, hanem anyagilag is

Aztán olyat is olvastam h az apuka kerek perec kijelentett, h ő lelép ha ez a gyerek megszületik....legalább őszinte volt mondhatjuk, ilyenkor ugye nem is igazán az anya dönt...

Nekem méhen kívülim volt, ami ugye egyértelmű eset, de utána sokat gondolkodtam h még lehet h élt....ebbe szörnyű belegondolni és az ember csak marcangolja magát

2010. máj. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Ha időben kiderülne és biztos(több vizsgálat is azt igazolná)akkor elvetetném.Nem csak anyagilag megterhelő egy beteg gyerek,hanem lelkileg is,egy egész jól működő családot tönkretehet, és akkor még arról nem is beszéltünk,ha magatehetetlenül születik,mert olyan betegsége volt.
2010. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
nekem az első babámnál alacsony lett az afp szint.mint utolag kiderült korán mentem,de addig mindenféle vizsgálat ,meg várakozás .nagyon rossz volt elgondolkodni azon mi lessz ha baja lessz,de nem hiszem,hogy megtartottam volna bár nagyon akartam.ő is szenvedett volna akárcsak mi.de hála istennek eggyik gyerekemnek sincs baja!!!!!!!!!
2010. máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

Van egy ismerősöm, ott kiderült, hogy beteg a baba, ő megszülte (19.héten). Vízfej, down, vesebaj, szívbaj, sokféle probléma volt...

Másik ismerősömnek mondták, hogy tuti down-os lesz a babája (arány 3:1), de ő megszülte, tényleg down-os lett, szeretettel neveli.


Én a magam részéről biztos, hogy elvetetném, nem hoznám világra.

2010. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
54%
na gratula, fog sincs miért kell lepontozni
2010. máj. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%
Én is elvetetném. Nem akarnám, hogy szenvedjen.
2010. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%

Ez tényleg nehéz kérdés. Én sem tudom mit tennék, hisz van egy egészséges kisfiam (hálát is adok érte). Azon felül, amiket előttem leírtak, hogy megterhelő lelkileg az egész családnak, nekem az is eszembe jutott, hogy mi ha megszületik, felnő és esetleg mi már nem lennénk, akkor mi történik vele? Mert szerintem a társadalom nem fogadja be az ilyen beteg embereket, akkor mi lesz velük??? Hol, kivel fognak élni??

Nehéz kérdés!

2010. máj. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%
Nálam a 2.gyerkőc terhességénél is végig minden rendben volt.Jártam az Istenhegyi géndiagnosztikán is genetikai vizsgálaton,4D.Igaz végig hánytam a terhességem,de 2,5óra alatt megszületett a la nature,azaz minden beavatkozás nélkül.Infuzio,gátmetszés sem volt.DE kiderült,hogy 1 veséje van!!!!Az egyik vesemedence ÜRES!Ekkor jött a hidegzuhany..Minden rózsaszin volt előtte,és mégis.Úgyhogy ahogy sokszor előfordul,hogy az eredmények rosszak-van hogy mégse-ugyanúgy megtörténhet az is ami az én esetemben.4 különböző orvos nem tudott kettőig számoni,amikor az UH-t nézték.Nagy zsákbamacska ez az egész.Tuti nem lesz több gyerekem,nem vállalom fel a kockázatát,hogy megint a statisztikát gyarapitsuk.De ha megtudom a 18.heti UH-n,vagy a 4D-n,nem vetetem el.De az orvos azt mondta,ha tudom,többet ártok neki vele az idegeskedéssel.Akkor most döntse el mindenki,vajon Ő tudta e,csak nekem nem szólt?!?
2010. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%

Barátnőm testvérének a 2. babája down kóros. A terhessége alatt minden vizsgálata rendben volt, semmi nem utalt arra, hogy beteg lenne a baba. Most 2 éves múlt, és nagyon-nagyon szeretik, de teljesen összeomlott a családjuk, az egész életük. Az anyuka olyan, mint egy zombi. Apuka rengeteget dolgozik, egyrészt a pénz miatt, másrészt, hogy ne legyen otthon. A nagylány szereti a kicsit, de szégyenli is. Anyukának kell mindenhol helytállni, mindenkivel foglalkozni, mindenki ügyes bajos dolgait intézni.

ÉN ezt nem bírnám, és biztos vagyok benne, hogy elvetetném a beteg babát.

2010. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!