Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet olyan szívtelen...

Hogy lehet olyan szívtelen valaki, hogy ott hagyja a saját gyerekét a kórházban?

Figyelt kérdés
Nem elég, hogy 9hónapig vele van a saját gyereke a pocakjában, de érzi a rugdalózását, s mi egymást.Ezekután van valakinek szíve ott hagyni a kórházba, miután megszenvedett érte.?!Nem tudom az ilyen embereknek nincs lelkiismeret furdalásuk, hogy valahol a világban van egy gyerekük..?!Tudom, hogy most sok támadást fogok kapni, de az nem magyarázat, hogy mert "azt akarta, hogy jobb körülmények között nőljön fel a gyerek, mert ő nem tudna megadni neki semmit".Akkor miért nem gondolkozott el akkor mikor gyereket csinált, az ilyenek olyan felelőtlenek?!!! Én semmi pénzért nem hagynám ott a gyerekemet!Még ha a híd alá, kéne mennem akkor se!
2013. febr. 25. 10:09
1 2 3 4
 11/31 wartburg353s ***** válasza:
92%
Lehet, hogy lepontoztok, de én azt hiszem, az ilyen anyák igenis durván megszenvedik ezt a döntést, valószínű, hogy a szívük szakad meg. Előfordul, hogy valaki védekezés mellett esik teherbe. És el tudok képzelni olyan körülményeket, amikor a nő úgy érzi, bármennyire szeretné is a gyerekét, a legelemibb feltételeket se tudná neki biztosítani az egészséges fejlődéséhez. Pl a híd alá menni a gyerekkel. Szóval én sajnálom ezeket a nőket, mert iszonyatos érzés lehet ilyen döntést hozni, megszenvedni a gyerekkel, 9 hónapig együtt lenni vele, aztán lemondani a legcsodálatosabb dologról, arról, hogy az anyja lehessen.
2013. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
32%
Jó, oké, lehet, hogy kicsit elhamarkodottan döntöttem, de szerencsére mi olyan anyagi körülmények között élünk, hogy soha nem kellett ilyenen gondolkoznom+nagyon nehéz volt a terhességem (veszélyeztetett), ráadásul túl is hordtam, így főleg ez miatt nem tudtam volna elképzelni, hogy megszülöm, aztán otthagyom. De az az igazság, hogy több olyanról hallottam, akik nem anyagi gondok miatt döntenek így, hanem csupán, mert "most nincs kedvük egy gyerekhez".
2013. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
20%

> Nagyon sok oka lehet amit te nem tudsz elképzelni.


Kedves Jégtánc, mi lehet az a jó ok, ami miatt az ember otthagyja a gyerekét, azon kívül, hogy utolsó tróger sz*rházi? Én magambnól indulok ki, és a legélénkebb fantáziámmal sem tudom elképzelni.

2013. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
90%
Mar nem azert, de ha itt valaki itt felteszi a megtartsam vagy abortusz kerdest, a veresszaju abortuszellenesek azonnal az orokbefogadast ajanljak. Aztan tessek, itt a vege. Szivtelen. Mert megtartotta a gyereket es nem"olte meg", hanem lehetoseget ad ra, hogy jobb elete lehessen, mint amit o tudna neki biztositani. Szep...
2013. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom ez személyiségfüggő, hogy kit mi vehet rá... Viszont ha nem tervezett terhességből születik, egy nem kívánt, nem várt gyerek, akkor annak a picinek valóban jobb, ha egy szerető családhoz kerül. Rengetegen várnak örökbefogadható újszülöttre. Nagyon hosszú a várólista, így a pici, ahogy kiengedik a kórházból, már az új családhoz mehet.

3 sajátom van és egy neveltem..

2013. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
12%

> Viszont ha nem tervezett terhességből születik, egy nem kívánt, nem várt gyerek,


Ahhan. Én pl. ha nem terveztem terhességet, akkor nem is lett gyerek, hogy is van ez? :)

2013. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%

"Ahhan. Én pl. ha nem terveztem terhességet, akkor nem is lett gyerek, hogy is van ez? :)"



Miért szerinted nincs olyan, hogy védekezés mellett esik teherbe az ember? Velem 2x már megtörtént, ha hiszed, ha nem.

Csak tudod, én nem futottam abortuszra...

2013. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
77%
Almeida, a nevedben a T=Tuskó? :) Csak mert ma már egy másik kérdésben is olvastam a "kedves és segítőkész" válaszodat. Nos, ismerek olyat, aki lemondott a nem tervezett gyerekéről. Ismerve az ő életèt, ezt nagyon is jól tette. Marhára nem volt neki könnyű, s évek múlva sem az. De a kicsi boldog egy jómódú családban, akiknek nem lehetett saját (nyílt örökbefogadás volt). Őt már az új család vitte haza. Amikor az első babám született, a csecsemőosztályon is volt egy baba, akiről lemondott az anyja. Nem bírtam ki, hogy ne kérdezzem meg mi lesz vele. Elmondták a nővérek, hogy 3 hetesen csecsemőotthonba viszik, onnan pedig örökbefogadókhoz megy majd remélhetőleg.
2013. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
15%

> másik kérdésben is olvastam a "kedves és segítőkész" válaszodat.


Nagyon sajnálom, ha nem pontosan azt mondom, amit a fórumozók többsége és a kérdező hallani akar. Ez van. :)


> Nos, ismerek olyat, aki lemondott a nem tervezett gyerekéről.


OK, de mégis hogy lett az a nem tervezett gyerek? Tudod, esemény előtti tabletta, esemény UTÁNI tabletta, ha már szétdobta a lábát, és későn kapcsol, óvszer, spirál, soroljam? Bocs, ha védem az erkölcsöket...

2013. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
88%
Inkább a lemondás a megszületett gyerekről (mégha nekem nem is érthető) mint az abortusz. Akinek minden évben van (akár több) abortusza, azt nem ítéli el senki? Pedig az elpusztít egy életet, míg ezek az anyák legalább megadták a lehetőséget az életre. Sok család vár örökbefogadható babára...
2013. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!