Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy valaki...

Miért van az, hogy valaki amint kimondja, hogy a babája tápszeres, rögtön nagy lemondóan hozzáteszi, hogy sajnos? Olyan szörnyű dolog ez a mai világban?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy akinek megy, szoptat, akinek nem megy, az úgysem tud mit tenni.

Ezerszer inkább tápszer, mint az a kínlódás, amit itt egyesek leírnak a fejéssel meg a szoptatással. Nekem fontosabb, hogy a gyerekemnek kipihent, normális anyja legyen, minthogy még egy hétig szoptathassam.

Mi olyan rossz ebben?



2013. jún. 25. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
88%

Nem szörnyű, de ezerszer jobb az anyatej (és egyszerűbb, olcsóbb megoldás is), ezért mondják, hogy sajnos tápszeres.

Mindemellett nem szép dolog lenézni azt aki nem tud szoptatni, ezt sose értettem, egyesek úgy tesznek, mintha verseny lenne, hogy ki meddig tud szoptatni.

2013. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 A kérdező kommentje:

Persze, azt belátom, hogy drágább, hiszen nekem is meg kell venni, de nem azért van így, mert meg sem próbáltam szoptatni. Viszont ha muszáj hozzátáplálni, akkor muszáj. Én is hallgatom a barátnőktől, hogy szegény, stb. Én nem érzem úgy, hogy bármiben hátrányt szenvedne a babám. Szépen fejlődik, kiegyensúlyozott, nem sír.

Lehet, hogy önzőség, de nekem egyszerűbb így, nem kell odafigyelnem, hogy mit eszem, nem kell éjjel 3-szor felkelnem.

2013. jún. 25. 20:32
 3/81 anonim ***** válasza:
100%

Sokan sajnálják, hogy nem tudnak - bármilyen oknál fogva - szoptatni, mert sokkal olcsóbb és egyszerűbb mellre tenni a babát (főleg éjjel), mint mindig tápszert keverni, illetve kikísérletezni, hogy melyik tápszer a legjobb, legmegfelelőbb a babának, melyiket fogadja el stb. És az anyatejnél nincs jobb a babának. Valószínűleg ezért teszik hozzá, hogy sajnos.

De ha úgy hozza az élet, hogy nincs (elég) tej, azért az még nem a világ vége. A mai korszerű tápszerek is nagyon jók a babának.

2013. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 Kerria ***** válasza:
100%

Szerintem...azért tesszük, hozzá a sajnost... mert nem választhattunk. Én próbáltam szoptatni, próbáltam fejni, minden csodaszert kipróbáltunk, sok szakival konzultáltunk, de nem lett tej... ezért sajnos tápszeres.


Hacsak én választottam volna, ahogyan páran megteszik (cici ne deformálódjon, stb), akkor nem tenném hozzá a sajnost.

2013. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk én azokat sem értem akik nem is akarnak szoptatni,megsem próbálja,mert hogy az fáj meg csúnya lesz a melle...na ebben az esetben önzöség.
2013. jún. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
100%

Én is azért teszem a sajnos szót a tápszer mellé, mert nagyon szerettem volna szoptatni, de nem indult be a tejem, hiába tettem mellre állandóan és fejtem éjjelnappal hetekig.

És a mai napig nagyon sajnálom.

Mindamellett sokkal olcsóbb és amikor ordított a lányom, amíg a tápszert készítettem is mennyivel gyorsabb lett volna mellre tenni.

Ráadásul próbálkoznunk is kellett a tápszerekkel, mert mindegyiktől fájt a hasa, szóval szenvedtünk rendesen... :(


Viszont 7 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, van előnye is a tápszernek.

2013. jún. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
100%

Én megelőzésképpen teszem hozzá, hogy "sajnos". Ugyanis, ha nem mondom, kezdődik a tortúra, hogy miért nem szoptatsz, de próbálkozni kell, stb., aztán jönnek a lesajnáló, néha megvető pillantások...Erre elkezdem mondani a történetet, hogy miért is maradt abba a szoptatás, pedig az elsővel milyen könnyen ment és gyakorlatilag elkezdek védekezni, amire egyáltalán semmi okom sincs.:) De én is úgy gondolom, hogy a legeslegjobb az anyatej a babának, és sajnálom, hogy nem tudtam neki megadni. Ennek ellenére nem tartom magam és mást se rossz anyának azért, mert így sikerült. Csak amikor 15-ödszörre kell elmondanom, inkább lerendezem ennyivel, hogy "sajnos", ebből látszik, hogy nem ez volt a tervem, hanem így sikerült.

Egyáltalán nem szörnyű ez a mai világban sem, és jó lenne, ha azok is így gondolnák, akiknek gondtalanul működik, és nem ítélkeznének!:)

2013. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent megpróbáltam és kínlódtam, hogy minél több tejem legyen... Borzasztóan zavart, hogy mindenki azt kérdezte, hogy szopik-e, és ha nem miért? Úgy éreztem magam mint egy fogyatékos, amiért nem tudom (kizárólagosan) szoptatni. Az én lelkemnek nagyon rossz volt, hogy tápszerezni kellett, de muszáj volt, hogy ne haljon éhen.

A következő babánál (remélem lesz következő) magasról teszek majd rá, hogy ki mit mond. Le fogom sz..ni. Ezek az elmúlt hónapok tapasztalatai. A csapból is a szoptatás mindenhatósága folyik, és igenis egy nyomoréknak éreztem magam amiért ez nekem nem megy.:( Na meg a "mindenki tud szoptatni". Hát nem úgy veszem észre, és ezzel szerintem nagyon bántják az olyan anyákat akik mindent megtesznek a szoptatásért, de mégsem megy.:(

2013. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 A kérdező kommentje:

Én is azt érzem, hogy állandóan megkapjuk, hogy mi aztán milyen bénák vagyunk már, mert nem dől belőlünk a tej. Én is megpróbáltam, egy hónapig csak szoptattam, két óránként, sokáig, mégsem volt elég.

Akkor inkább tápszer, minthogy valami baja legyen a babának, mert nem kap eleget enni.

De persze jött, hogy biztos nem jól csináltuk, nem próbáltuk eleget, stb. Nem szokott érdekelni, de nem értem ezt a hozzáállást. Szerintem azzal teszek jót, ha eleget kap enni, nem azzal, ha kínlódunk.

2013. jún. 25. 21:20
 10/81 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az én válaszom ihlette a kérdést? Délután írtam egy 4 hónapos babák súlyára vonatkozó kérdésnél, hogy az én fiam tápszert kap 1,5 hónapja. "(Sajnos.)"

Mint más is írta: egyrészt megelőzés, másrészt jó lett volna addig szoptatni, mint a nagyobbik gyermekemet, nála 8 hónapig húztam, de csomó erőfeszítésbe került. Most nem volt rá módom egy másfél éves örökmozgó mellett.. Az eszem tudja, hogy a tej lett volna a legjobb, a pénztárcám nagyon megérzi a HA tápszer havi majdnem 14 ezres költségét, de így mégis nyugodtabb vagyok, el merek indulni egy-egy etetés után bátran a játszótérre a naggyal, és tudom, mennyit evett.

Szóval nem szörnyű dolog a tápszer, szerintem ez a mostanság divatos szoptatáskényszer kényszeríti rá a nőket, hogy mentegetőzzenek.

2013. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!