Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy valaki...

Miért van az, hogy valaki amint kimondja, hogy a babája tápszeres, rögtön nagy lemondóan hozzáteszi, hogy sajnos? Olyan szörnyű dolog ez a mai világban?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy akinek megy, szoptat, akinek nem megy, az úgysem tud mit tenni.

Ezerszer inkább tápszer, mint az a kínlódás, amit itt egyesek leírnak a fejéssel meg a szoptatással. Nekem fontosabb, hogy a gyerekemnek kipihent, normális anyja legyen, minthogy még egy hétig szoptathassam.

Mi olyan rossz ebben?



2013. jún. 25. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
32%
ójaj.
2013. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
32%

És te 12-es miért nem fogod fel, hogy miről beszélünk???

Én speciel nem utálom azokat akik szoptatnak, de azt igenis utálom hogy mindenki azt kérdezi szopik-e a babám. Tudod elég rossz mindig azt felelni, hogy SAJNOS már nem. És akkor a következő kérdés: miért nem?

Lehet, hogy az életben nagyon sok nőnek segítesz, de itt ebben a kérdésben szerintem jónéhányunkat megbántottál. Talán nem ez volt a szándékod, de jobban is átgondolhatnád hogyan fogalmazol, mert mint ahogy írta valaki, a szerencse forgandó. Továbbra is az a véleményem, hogy neked SZERENCSÉD volt mindamellett, hogy küszködtél, de ne gondold már tényleg, hogy ha más is azt teszi amit te, akkor ugyanúgy fog működni a szervezete.

2013. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
29%
A szoptatás nem csak szerencse kérdése. Van anatómiai, élettani háttere a tejtermelésnek. Nekem egy kicsit könnyebb, mert ezzel tisztában vagyok. Én azt sajnálom, hogy nem értitek a másik oldalt, a szerencse kevés.
2013. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
32%
nem csak szerencse. De az akaratod ehhez kevés lett volna. És végtelenül örülök, hogy nem találkoztunk még semmilyen klubban ezzel a hozzáállásoddal.
2013. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
0%
Annak én is :)
2013. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 A kérdező kommentje:

Ne veszekedjetek. Nem ezért tettem fel a kérdést. Tény, hogy van, aki sokat küzd érte és végül sikerül. Az örüljön neki.

Van, aki ugyanannyit küzd és mégsem megy. Azt pedig nem kellene leszólni, mert nem vagyunk egyformák.

Én azt mondom, hogy a tápszeres anyukák maximum azért ellenségesek, mert állandóan megkapják, hogy nem tettek meg mindent, és már elegük van.

De ne essetek egymás torkának. Nem ez volt a cél.

Szerintem manapság már a tápszerrel is megkap a baba mindent, vagy talán többet is. Én bevallom, kicsit örülök, hogy nem kell azon aggódnom, hogy vajon elég változatosan táplálkozom-e vagy valami fontos dolog kimarad.

A kérdésem igazából arra irányult, hogy aki tápszert ad, az tényleg ennyire rossznak érzi-e ezt, hogy állandóan hangsúlyozni kell. Mert én nem érzem annak.

2013. jún. 26. 16:08
 47/81 anonim ***** válasza:
49%

A szoptatáshoz úgy kellene hozzáállni, mint minden máshoz, ésszerűen és józanul. Egy bizonyos ponton túl nem hasznos, ha az anyának és a gyereknek is stresszt okoz. Tessék örülni, hogy van tápszer, sokféle és szuper minőségű, hogy nem kell éheznie annak a szegény csecsemőnek, vagy "igény szerint" ordítania. A szoptatásmániát hangoztató anyucik körül mindig van valami defekt, rossz házasság, szeretethiány, anyai kötődés hiánya. (Természetesen nem a szoptatós anyákra értem ezt, hanem a szoptatás fontosságát eltúlzó, erőszakos nőkre.) Hála Istennek vannak még jófej, emberi gyerekorvosok, akik jószívvel ajánlva felírnak egy tápszert, és kedvesen megsimogatják az ember vállát. Elképesztően túl van spirázva a szoptatás.

Erőszakmamik, tessék más sikerélményt keresni, mi lesz ha a gyerek 5 éves korában elfogy a tejetek?

Egy jókedvtől és egészségtől kicsattanó szoptatott, tápszerezett és hozzátáplált 7hós édes kispofa anyukája

2013. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
41%

Pontosan azért idéztem a válaszodat, 12-es, mert te voltál felháborodva.:)

És nem azon akadtunk ki, hogy mindent megtettünk, hanem azért, mert nem érted, és felháborodtál. Gratulálok, szövegértés tényleg zéró. Nem tudom, kinek a szeméből süt a gyűlölet, vagy mi a fene, én ezt nem tapasztaltam. A személyes sérelmeidet anonim rázúdítani ismeretlen emberekre, akik egyáltalán nem beszéltek rólad, és nem irigykednek rád, egy kicsit túlzás. Talán fel kéne végre fogni, hogy nem minden rólad szól. Olvasd vissza a 12. válaszod, és gyakorolj önkritikát, hogy mégis ki az, aki nem higgadt! (a felkiáltójel a felszólító mód miatt van ott, mielőtt azt hinnéd, hogy ez is azért van, mert "kiakadtam"...)

2013. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
49%

12-es! A 43-as válaszodból még az is kiderül, hogy teljesen hülyének nézel bennünket. Gratulálok, nagyon okos és értelmes lehetsz, csak empátiából jutott egy picivel kevesebb a kelleténél.

A kérdezőnek: igen, kifejezetten szarul érzem magam amiért tápszerezni kell a babámat, főleg az olyan szuperanyucik miatt mint a 12-es. De ettől függetlenül nem hinném, hogy süt a szememből a gyűlölet. Úgy érzem empátiából nekem jutott több, tejből meg neki. De ez puszta SZERENCSE!!!

2013. jún. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
59%
Jónéhány éve dolgozom az eü azon területén ahol nagyon sok problémas baba-mama-szoptatás van, és bizton állíthatom, hogy ez sokkal összetettebb dolog annál, ahogy egyesek kezelik. Függ az anyától, a babától, a hormonoktól, az anatómiától, a környezeti hatásoktól és még sorolhatnám. Amit a 12es itt elmondott az csak részben igaz, mindazon túl rettenetesen sértő azokra az anyákra nézve akik önhibájukon kívül nem képesek szoptatni. a 12es válasza nem okos, hanem egy ostoba okoskodás....
2013. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!