Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy valaki...

Miért van az, hogy valaki amint kimondja, hogy a babája tápszeres, rögtön nagy lemondóan hozzáteszi, hogy sajnos? Olyan szörnyű dolog ez a mai világban?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy akinek megy, szoptat, akinek nem megy, az úgysem tud mit tenni.

Ezerszer inkább tápszer, mint az a kínlódás, amit itt egyesek leírnak a fejéssel meg a szoptatással. Nekem fontosabb, hogy a gyerekemnek kipihent, normális anyja legyen, minthogy még egy hétig szoptathassam.

Mi olyan rossz ebben?



2013. jún. 25. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésem igazából arra irányult, hogy aki tápszert ad, az tényleg ennyire rossznak érzi-e ezt, hogy állandóan hangsúlyozni kell. Mert én nem érzem annak."


Én sem érzem annak. Nincs végre aggódás, nem töltünk órákat a szoptatással, nincs bűntudatom, hogy mi mindent nem tettem még meg a több tejért, hízik-e a gyerek, stb., stb... Én anno -az őstápszer korában- szinte kezdetektől, 2 hetes koromtól azt kaptam, és lám, itt vagyok 30 évesen makkegészségesen, allergiamentesen, boldog családanyaként.

Amúgy én meg sem merem kérdezni az anyukákat, hogy szoptatnak-e, magamból kiindulva, nem akarok esetleg rossz helyre taposni a lelkében. És aki alapvetően optimista, pozitív, emberszerető egyéniség, nem az alapján ítéli meg az embert, hogy szoptat-e, vagy sem. Ha meg igen: az olyannal nem is érdemes a kapcsolatot sem keresni. Én a 12-es válaszolónál is csak ezt a túlbuzgóságot érzem, amit a LLL is közvetít, nem érzem személyes támadásnak, mert biztosan nem is szánta annak. Csak ez tényleg fájó pont sokaknak. Rólam már lepereg...

2013. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
28%
Nekem semmi bajom a tápszeres anyukákkal, értsétek már meg. A rendszerben van nagyon sok hiba: nincs kellő tájékoztatás és segítségnyújtás, ha valaki szoptatni akar, illetve akkor kezd el lehetőségek és segítség után kutatni, amikor már problémás a szoptatás, kimerült, ingerült és ilyenkor nehéz még valamit megpróbálni, ami lehet, hogy már nehezére esik mindenkinek, pláne egy síró baba mellett. Az én példám (és még jó pár környezetemben lévő kismama példáján) csak annyit tesz hozzá, hogy időben megfelelő segítséget kapva, sokkal többen tudnának szoptatni. Igen, a szoptatáshoz több tényezőnek kell kedvezően együtt állnia: pihenés, folyadékbevitel, táplálkozás, stresszmentes környezet, mert a pánik során felszabaduló adrenalin a szoptatás egyik gátja. Azért azt remélem ti sem vonjátok kétségbe, hogy a természet nem véletlenül találta ki a szoptatást, az anyatej a baba életkorával és igényeihez igazodva termelődik. Én nem nézem le a tápszeres anyukákat, mindenkinek szíve-joga eldönteni, mivel táplálja a gyermekét én azt is megértem, ha valaki nem akar szoptatni, DE HA IGEN nincs kellő segítség. Ennyi a lényege a hozzászólásomnak. A ligát és egyéb szoptatást segítő szervezetet meg lehet szapulni, de nélkülük még kevesebbeknek sikerülne. Ők csak tanácsot adnak, amiket néha aggódó anyaként nehéz betartani, pedig sokszor ezen múlik, ha nincs egészségügyi oka a szoptatásnak. És még 1x, soha nem hittem és nem is hiszek a szerencsében. Úgy gondolom, mindenért tenni kell, legyen az bármi az életben. Én ezt nem szerencsének hívnám, hanem annak, hogy megtaláltam a megfelelő segítséget, jól választottam gyerekorvost és szoptatási tanácsadót, eljártam szülésfelkészítőre, volt szülésznőm, aki szintén segített itthon is a szoptatásban és fel tudtam menni, amikor csomós volt a mellem hozzá a kórházba. Szerintem nagyon sokaknak okoskodás ez, persze az ő álláspontjuk nem, azok tények, és aki szoptat annak pusztán szerencséje volt. Soha nem voltam túlzottan empatikus, mert úgy gondolom, ha valaki el akar érni valamit, a legbiztosabb, ha saját maga veszi kézbe a sorsát, nem várom hogy bárki is pátyolgasson és nem várom el senkitől, ha valami nem úgy sikerül, mert annak nagyobb részben én vagyok a hibás és nem másokat vagy a világot okolom. Persze ez könnyebb lenne.....
2013. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy szar a rendszer, de ha valaki mindent megtesz a szoptatásért, akkor onnan már szerencse kérdése, hogy sikerül vagy nem. Neked szerencséd volt, nekem nem, ennyi.

Amúgy meg valamivel több empátiára lenne szükséged, mert egy kisgyerekhez igenis kell empátia nem csak a hideg racionális érvek, amivel megmagyarázod, hogy mindent meg kell tennie hogy boldoguljon az életben, de ha mégsem sikerül akkor meg vessen magára!? Vagy szétválasztod majd, hogy a gyerekeddel empatikus leszel a többi emberrel meg nem? Ez nem így működik szerintem, de ezt úgysem lehet megmagyarázni egy olyan embernek aki a saját bevallása szerint sem túl empatikus. Ne érts félre, ezzel nem bántani akarlak.

Írta itt valaki, hogy ő nem meri megkérdezni más anyukáktól, hogy szoptatnak-e. Nos én sem, mert tudom, hogy ez nekem is milyen fájó pont az életemben, és én nem szeretnék mások lelkébe ilyen durván belemászni. Te a hozzászólásaiddal ezt tetted (pl. süt a gyűlölet a tápszeres anyukák szeméből). Ez elég súlyos általánosítás. Tudod te akkor mondhatnál ilyeneket, ha mindent megtettél volna azért, hogy szoptass, de mégsem sikerült volna. Akkor tudnád, hogy ez milyen kudarcélmény, de így, hogy neked sikerült te csak azt szűrted le, hogy ha valaki akarja, akkor meg tudja csinálni. Közben meg te is tudod, hogy szar a rendszer. Neked ebben is szerencséd volt, hogy találtál olyan embereket akik segítettek. Nekem is vannak élettani és anatómiai ismereteim, de őszintén mondom engem ezek csak hátráltattak, sokkal nyugodtabb terhességem lett volna laikusként. Te erről is lenézően nyilatkoztál, hogy neked vannak ismereteid. Tényleg azt javaslom, hogyha boldog gyereket szeretnél, akkor próbálj némi empátiát magadévá tenni, mert nem a szoptatástól fognak ragaszkodni a gyerekek és nem is ettől lesznek boldogok.

2013. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
58%
szerintem felháborító a hozzászólásod. Azt hogy meg empátiából többre lenned szükség, felesleges is írnod. De gondolom ezt így látják azok a beosztottak is... Mindenesetre majd gyerek mellett azért próbálj meg beszerezni egy adaggal, különben mindig magyarázkodhatsz :)
2013. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
28%
Miért is kellene magyarázkodnom bárkinek is? Már régóta kialakult az a kör körülöttem, akiknek a véleményére adok. Nem az a lényeg, mit mondanak, hanem, hogy ki. Ez a Ti és az Én véleményem a témával kapcsolatban, én is leírtam a sajátomat és a tapasztalataimat, nm kell, hogy tetsszen, nem minden rózsaszín. Mindenki azt fogad el belőle, amit csak akar és úgy értelmezi, ahogy akarja. Én ilyen vagyok, akik ismernek, tudják. Nem szeretek senkivel feleslegesen bájologni, van fontosabb dolog is az életben, jelenleg a férjem és a kisfiam. Az élet számtalanszor bebizonyította, hogy kikre számíthatok, nem azért hozok döntéseket vagy teszek valamit, hogy azt számolhassam mennyien szeretnek érte. Eddig sem kellett semmiért magyarázkodnom, ezután sem fogok, főleg nem itt.
2013. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
37%
nem tudom, melyik helyen kell egy olyan vezető, aki nem tud értelmezni. Mindegy. Majd leesel a lóról :)
2013. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
41%

"Én véleményem, én ilyen vagyok...stb." Ego, ego, ego. Na erről van szó. Értsd meg végre, nem rólad szól.

Nem a "témáról" írtál véleményt, hanem rólunk, ez a bántó és a módja. Értjük mi, hogy állati büszke vagy. De ezt lehet úgy is, hogy nem másokat próbálsz rossz fényben feltüntetni. Márpedig ezt tetted. Ha nem sikerül megérteni még mindig, akkor nagyon sajnálom, de valami kimaradt a személyiségfejlődésedből.

2013. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
23%
Lehet, hogy nem kizárólag a feltett kérdésre válaszoltam, ez nem azért van, mert szövegértési problémáim vannak, hanem mert úgy gondoltam, kapcsolódik a témához. Köszönöm, ÉN jól vagyok, teljesen rendben és a ló is, amin ülök :)amúgy tényleg, mert van :) Még 1x: kívánom mindenkinek, ha problémája van a szoptatással, találja meg a megfelelő helyet és segítséget, és fogadja ezt el, próbálja meg azért, a tanácsokat, ha nem megy, akkor ott a tápszer, mint alternatíva. Ha pedig úgy érzi, mindent megpróbált, akkor nincs miről beszélni, senkinek semmi köze hozzá :)
2013. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
51%

Úgy érzem, ez a kérdés megint elment a személyeskedés irányába, a 12-es rovására. Tény, hogy sokakat bosszanthat a hozzáállása, de szerintem túl sok szót fordított a többség a személyiségének elemzésére.

Mondott valamit, kész. Le lehet pontozni, de szerintem kár minden egyes újabb kommentben az előzőeket fokozni.

Én sem vagyok az ő táborában, de értem, hogy mit akar(t) mondani, még ha nem is a legjobban fogalmazott.

2013. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
70%
Az a gond, hogy nem igaz. Lehet magyarázni, hogy nem azt akarta mondani, de minden egyes kommentjében alátámasztja, hogy mit gondol valójában, és még minket néz hülyének. De való igaz, kár a szóért!:)
2013. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!