Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy valaki...

Miért van az, hogy valaki amint kimondja, hogy a babája tápszeres, rögtön nagy lemondóan hozzáteszi, hogy sajnos? Olyan szörnyű dolog ez a mai világban?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy akinek megy, szoptat, akinek nem megy, az úgysem tud mit tenni.

Ezerszer inkább tápszer, mint az a kínlódás, amit itt egyesek leírnak a fejéssel meg a szoptatással. Nekem fontosabb, hogy a gyerekemnek kipihent, normális anyja legyen, minthogy még egy hétig szoptathassam.

Mi olyan rossz ebben?



2013. jún. 25. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
33%
tényleg személyeskedés. De hát veri magát az értetlenségére és az agyonfényezett életére egy olyan kérdésben, ahol erre pont senki nem volt kíváncsi. És az asszonyka szoknyája elég nagy lehet, ha mindig így kell nyilatkoznia...
2013. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
49%
Akár ismerős, akár ismeretlen kismamával beszéltem eddig, soha nem kérdeztem meg, hogy szoptat-e. Ez teljesen magánügy, az is ha nem. Ha kérdeznek, akkor megmondom, de érdekes módon vissza nem szoktam kérdezni, mégis válaszolnak.....én mégis úgy érzem, az eddigi tapasztalataim alapján, hogy nekem sajnálnom kellene őket. De ha mindent megtettek, akkor helyre kellene tenni magukban ezt a dolgot. Nem először hallgatom, hogy nekem milyen könnyű, meg szerencsém van, meg ilyenek.....de azt senki nem hallja meg, amit itt is írtam, hogy nekem sem dőlt a tejem orrba-szájba. Nekem sokszor úgy tűnik, hogy a tápszeres babák anyukái valamiféle önigazolás gyanánt hozzák fel ezt a témát: ha a másik anyuka is tápszerezik, akkor minden ok, ha szopis a baba, akkor elkezdenek siránkozni a fentiek szerint.....de ha bármit is mondok, hogy a szoptatás mivel jár(t) azt meg sem hajlandóak hallani......
2013. jún. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:

61-es: ezt kifejtenéd, már úgyis személyeskedünk.....:

És az asszonyka szoknyája elég nagy lehet, ha mindig így kell nyilatkoznia...

Ezt a szólás-mondást még nem hallottam, hogy is érted kedves válaszoló?

2013. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
7%
Sokmindent nem hallottál te még...:)
2013. jún. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet, hogy esetleg nem azonos országrészről származunk? Vannak számomra hiteles emberek, akiktől kritikát elfogadok, de azok tényekkel támasztják alá a mondandójukat. Lenne mit tanulni, akkor nem lennél rászorulva, hogy ilyen burkoltan célozgass, hanem vállalnád a véleményedet :)
2013. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 A kérdező kommentje:

Úgy látom, most már erősen eltértünk az eredeti témától. Egyébként én a fenti hozzászólással értek egyet. Ha valakinek nem megy a szoptatás, akkor ezt el kell fogadni, es továbblépni. Nem múlik ezen semmi. Megpróbálta, megtett érte mindent, mégsem működik.

Az meg, hogy ez mindenkinek a saját döntése, nem igaz, hiszen rengetegen szeretnék, mégsem megy. (most ne menjünk bele az okokba).

Szerintem a babának nem lesz semmi baja, épp ezért felesleges az egymás támadása. Nekem tápszeresként semmi bajom azokkal, akik szoptatnak, illetve fordítva sem lenne. Aki becsületesen neveli, eteti a gyerekét, szerintem mindegy, mivel teszi.

Sosem tenném fel ezt a kérdést senkinek, mert szerintem magánügy.

Tényleg kár, hogy sokan rá vannak kényszerítva, hogy hozzátegyék a válaszukhoz azt a bizonyos "sajnos"-t, mintha ez valami bűn lenne.

2013. jún. 27. 15:00
 67/81 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos a 12. válasznál eltértünk az eredeti témától. Én csak azt hangsúlyoznám, hogy megelőzésképpen teszem hozzá a "sajnost", a felvázolt okok miatt.

Tanulság számomra: mindig van olyan, aki nem a kérdésre akar válaszolni, hanem személyes sérelmeit szeretné kifejteni, majd magát fényezni. Ez annyira pofátlan dolog, hogy a többiek, akik a kérdésre válaszoltak, nem szeretnék ezt az értetlenkedő butaságot annyiban hagyni, ezért ők is eltérnek miatta a témától. Ez hiba, annyi nem ér az egója, tényleg.:) Máskor nem hagyom magam beugratni ebbe.

2013. jún. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
0%
Most mégis beleugrottál. A saját egód miatt :)
2013. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
7%

Nem, a tiéd miatt.

Ez volt hiba, meg is írtam.:) És már megint a szövegértési gondod...a jövőre vonatkozott a meglátásom, hiszen itt már mindegy, elcseszted a kérdező kérdését, mi meg segítettünk benne. Nem érzed magad viccesnek?

2013. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
Rég nem veszed észre, hogy rajtad nevetek :D
2013. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!