Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki hagyta sírni a babáját?

Figyelt kérdés

A fiam 7 hetes, és soha nem aludt a kiságyban egyedül.Nem felkapattuk, egyszerűen az első pillanattól nem alszik benne, csak sír.Hasfájós is néha, az más, de pl. most is a babkocsiban tologattam míg én csináltam a dolgom(mert enni kell, ezért főzni is muszály), és abban elaludt mint a kisangyal, de mihelyst betoltam a szobába és kijöttem fel is kelt.Tehát álmos, látszik a szemén, aludna is, de csak ha toljuk, vagy ölben.De mindig ugye nem lehet, van dolgom, ma még nem tudtam pl. reggelezni sem(fél 8 óta van fent.)Szóval most beraktam a kiságyba, és sírdogál, de be megyek hozzá mindjárt.Nem szoktuk sírva hagyni, de ez már tarthatatlan.Miért nem alszik, biztos nem fáj semmije.Szeretném megtanítani egyedül aludni, jobb lenne mindenkinek.

Segítséget várok, és ha lehet nem olyan anyukáktól akiknek "minta" babájuk van(eszik, alszik, és csak néha sír), hanem ilyen problémás babák anyukájkától, akik átélték azt hogy nem tudnak semmit csinálni a babájukkal(tól).

Előre is köszönöm.


2009. okt. 22. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia én már terhesen elhatároztam, hogy nem fogom a babámat hurcibáláshoz meg tologatáshoz szoktatni, mert van a családan olyan gyerek, aki már két éves, de még mindig ringatni kell. Agyrém.

Sajnos ki kell tartanod. Én úgy csináltam, hogy letettem a kiságyba, és ott voltam vele, csitítgattam, néha megsimiztem, vagy csak simán odatettem a kezem hogy érezze, hogy ott vagyok. Eleinte nagyon hosszú ideig sírt, de végül mindig elaludt. Ma már 4 hónapos és ott tartunk, hogy ha álmos, jelzi, hogy tegyem a kiságyba (kismacskamód nyivákol és a szemét dörzsöli). Néha nem is alszik el azonnal, csak nézelődik a szobában szépen csendben. Aztán bemegyek, cumi be, és odateszem az arcához a nyunyóját (pelusból kötöm neki). Max 5 perc és már alszik is.

Volt az elején pár nap, amikor kinyílt a kis csipája és csak kézben volt csöndben. Pár nap pizsamában sírás és babaringatás után megacéloztam magam, és mára mindketten kiegyensúlyozottak vagyunk. Kitartás!

2009. okt. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dettó mint az előző válaszoló!
2009. okt. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hagytam a fiam sirni,ameddig nem volt vészes!tettem a dolgom,néha odamentem,babusgattam.vagy feltettem a konyhapultra hordozóba.ha hasfájós is,próbáld meg kicsit hasra tenni,nekem az bevált!

2009. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincsen véletlenül pihenőszéketek, vagy hintátok? Nálunk nagyon bevált a pihenőszék, az én babám is állandóan sirt, ugyanez volt a helyzet a kisággyal is. Aztán beletettem a pihenőszékbe kb 1,5 hónapos korába és nagyon szereti, beteszem a cumit a szájába és elnézeget amig én főzök, aztán el is alszik benne. Most akarunk neki venni hintát amin játékok is vannak, mert azt hallottam az is nagyon leköti a babákat.
2009. okt. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nalunk is volt gond az elalvassal, es a kovetkezo valt be: bemegyunk a szobajaba, besotetitek (de nem teljesen, csak hogy ne susson 1000-el be a nap), zenelos figura felhuz, meg egy kicsit fogom, megpuszilom, majd be a kisagyba. Cumi a szajba, bar nem mindig kell neki. Es 5 perc mulva mar alszik is. Ehhez kb 1 het kellett, de soha nem hagytam ot sirni. Odamentem, kivettem, megpuszilgattam, beszeltem hozza, majd vissza az agyikoba. Persze az elejen volt siras, de olyan, hogy sirni hagyjam 5 percnel tovabb, nem volt. Szoval a lenyeg, hogy mindig ugyanugy csinaljuk. Tudod, pavlovi reflex. A besotetitesnel mar asit, zenelo kutyunel mar szemet dorzsol, tudja, hogy alvas kovetkezik. Mi erre 3 honapos koraban szoktattuk ra, mert addig a babakocsiban aludt napkozben, es altalaban tologatassal sikerult elaltatni. Szerintem probald ki. Ha nem muszaj, minek drasztikus eszkozokhoz fordulni, hogy alomba sirja magat. Olyan persze volt, hogy o csakazert sem volt hajlando aludni, es hiszti volt. Na, olyankor hagytam sirni. De mivel o is tudta, hogy az hiszti, es anya ugysem fog bejonni, ezert gyorsan le is szokott rola.
2009. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én soha sem hagytam sírni és megsem kell tologatni, bár rossz alvó, de szerintem nem azért, mert felvettem. A pici most még a te közelségedre vágyik, egy ekkora gyereket még nem lehet elkényeztetni. Megnyugtatja a közeled, az illatod, az ismerős szívverés, miden ami te vagy, hoszen eddig ez vette körül. Korai még egyedüllétre szoktatni szerintem.

De független attól, hogy melyik megoldást választod, egy a lényeg: ha elhatározod magad, akkor tarts ki a döntésed mellett, mert a bizonytalanságot, már a nagyon pici is megérzi és elve kudarca ítéled a próbálkozásodat.

2009. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok.Most is pl. cicin aludt el már több mint egy órája, de jobb lenne a kiságyban.

Sokan mondják hogy ilyenkor kell még rászoktatni, mer ilyenkor "tanulja"meg a dolgokat, és később is eszerint fog viselkedni.

Hát majd elválik.

2009. okt. 22. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Az en babam 7 hetesen az esetek 80%-aban a cicin aludt el. Most 8 honapos, mar nem cicin alszik el, hanem a kisagyaban, ahogy itt mar emlitettem. Kesobb is ra fogod tudni szoktatni, csak esetleg picit tobb sirassal. Nem egyformak a gyerekek. Van olyan baba, aki azonnal elvan a kisagyaban, de van olyan, amelyiknek fontos az anya kozelsege elalvaskor. Tegy ugy, ahogy a szived diktalja, ne arra hallgass, hogy masok szerint hogyan kellene.
2009. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia!Az én babám most 4 hós és már nem csinálja amit most a Te fiad.Amúgy nekem is fiam van.Én a nyakamat tenném rá hogy a hasa fáj!Én ugyan így voltam kakált mondom biztos nem fáj a hasa.Pedig de!A hasa fájt.Egészen 3 hós koráig.Nem volt el semmiben.Még néha kézben se.Volt olyan hogy 2 órán keresztül sírt és azt hittük hogy front van.Nagyon jó hogy vége!!!Most már kakál olyan szépet és nem fáj a hasa.Nyugodt baba nagyon. IMÁDOM!!!
2009. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

18:50-es vagyok!


Elfelejtettem oda írni,hogy kitartás és csak nyugodtan.

2009. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!