Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hagyja sírni a babáját?

Ki hagyja sírni a babáját?

Figyelt kérdés
Az é picim 6 hónapos, eddig mindig egyből felkapkodtuk ha sírt, de mostmár akkor is sikít-ordít, ha kiteszem a lábam a szobából, nem tudok semmit csinálni mellette. Nem tudom, mi a helyes: ha hagyom sírni, vagy ha nem? Anyukák, adjatok tanácsot!
2010. márc. 24. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez már sajnos hiszti :(

És ha nem változtatsz ez csak csak rosszabb lesz

2010. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én hagytam sírni,mert csak pár percig sírt(a leghosszabb idő amit végigordított 23 perc volt) de mivel észre vette,hogy senki nem ugrik,így a sírás miatti fáradságtól hamar el is aludt..Párszor még próbálkozott a sírással,de szépen mondogattam neki,hogy nem történt semmi baj,és hagytam sírni tovább.Elég hamar leszokott erről,és ma már abszolút nem sír.Sőt! ha játék közben elesik vagy beüti magát először mindig rám néz,és ha látja,hogy nem pattanok fel egyből,(pedig minden egyes kis balesetnél a szívem a torkomban) akkor nem kezd el sírni,hanem játszik tovább...

10 hónapos kislány

2010. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen ők picik de nem hülyék :) Tudja hogy kitől mit várhat és ezt hidd el ki is használják. Ha így folytatod csak rosszabb lesz és később sem fogsz tudni semmit de semmit csinálni tőle. Én azt csinálom hogy tudom hogy nem fáj semmije, nincs semmi baja akkor azt az 5 percet amíg pl elmosogatok kibírja ordítva, nem lesz semmi baja. Nekem 1 éves és én ezt elszúrtam rendesen, tudom miről beszélsz.
2010. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is azon szívtelen anyukák közé tartozok, aki hagyta sírni a babáját már a kezdetektől, ha csak azért sírt, hogy felvegyem (lehet azt hallani a sírásán, hogy tényleg gond van, vagy csak ölben akar lenni).

Ennek köszönhetően soha semmi bajunk nem volt se az altatással, se mással, mégis kiegyensúlyozott, boldog kislány :)


Azt tudom tanácsolni, hogy bár már elég nagy, és így nehezebb dolgod lesz, de hagyd sírni (mondjuk max 5 percig, utána vedd fel), előbb-utóbb abba fogja hagyni. De ha továbbra is rögtön felkapkodod, sokkal rosszabb lesz a helyzet.


1,5 éves kislány anyukája

2010. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kezdtektől nem hagytam, de most is például már jó ideje a játszóján kiabál és ajjajjajjajjozik. Beszélek neki de nem veszem fel. Bár ez még nem sírás.
2010. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én is hagytam. kétszer próbálkozott be, aztán rájött, mi a pálya :) érdekes volt, hogy milyen hihetetlen intelligensek már pár hónapos korukban tudják, kivel lehet szórakozni :) mert pl. amikor a tesóm vigyázott rá, ő rázhatta a seggét órákig (gyakorlatilag amíg vissza nem jöttem) mert rájött őnagysága, hogy őt lehet ugráltatni :) velem ezt sosem csinálta, így alig hittem el öcsémnek, mi volt. gondoltam kipróbálom, kimentem újra az ajtón, mintha lmennék, vártam egy kicsit, és hallgatóztam. persze kezdődött az egész előlről :) tudják ők, kit lehet ugráltatni, és kit nem :) öcsémnek azóta is a fejére van nőve teljesen a kisasszony :)
2010. márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ebböl a kérdésböl énis tanultam,jó sokat nekem ugyan még csak három honapos de ha sir rögtön fel kapom mivel meg szakad a szivem h a sirni hallom!! elsö baba egyépként anyukám is azt mondta hogy ö is csak utánam tanulta meg és a hugomat meg az öcsémet nem kapta már fel ugy mint engem mert soha nem volt tölem 5 perc nyugta sem!!! én most azo vagyok hogy ha sir egy kicsit hagyom de sokáig nem birom hagyni akárhogyan is szeretnem egyszerüen nem megy!!! de az bevált nállam hogy kis hiszti után kiveszem bele rakom a babakocsijába és kitolom magam hoz a konyhába még én mosogatok stb és igy hogy lát engem nem hisztizik! szerintem nem szeret egyedül lenni sajna az ágyába még nem marad meg de remélem nem sokára azt is meg szokja!!! bár mi már haladtunk mert eddig éjjel sem aludt el csak a kocsiba vagy a gyerek ülésbe de azota aludni már az ágyába alszik és végig alussza az éjszakát hál istennek!!! remélem tudtam segiteni!!! sok sikert!!!
2010. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát lányok, ezek után be sem merem vallani.. egyszer hagytam sírni, amíg be nem fejezte: másfél óráig tartott! Persze aztán egyből elaludt szegény, de ezt mégegyszer nem próbálnám ki..
2010. márc. 24. 13:11
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Ma az én 1,5 éves lányom is eszt csinálta,1,5 órán keresztül ordított még fősztem,az volt a baja nem vettem föl,mert mi is elszurtuk minden nyikkantásnál felvettük,most úgy el fáradt hogy még mindig alszik,sajnáltam szegénykét,de itt az idelye meghúzni a határt, mert mire megy az oviba szeretném ha kinőne a hisztiből!De ilyenkort nem csak ő hanem mi is szenvedünk mert sokszor rám(ránk)jön hogy felvenném 1perc után,de azért hogy késöbbiekben jobb legyen mindenkinek itt az idelye változtatni,mert jobb késöbb mint soha,én igy gondolom,még ha fájdalmas is ,és drasztikus módszer!
2010. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök a kérdésnek, nálunk is ez a gond. Az én lányom 5 hós és ő is több mint egy órán át sírt, aztán már én nem bírtam tovább. Azóta is mindig ő "győz". Nem szabad őt sírni hagyni, mert utána annyira felzaklatja magát, hogy nem lehet megnyugtatni. Pedig nem első baba, mégis kifog rajtam a kisasszony. :-)
2010. márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!