Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért az orrszívás után kell...

Miért az orrszívás után kell cseppenteni a nasivin orrcseppből?

Figyelt kérdés
Az orrcseppnek nem az a dolga, hogy fellazítsa a trutyit az orrban? Ha az orrszívás után cseppentek, akkor kisfiam orra a csepegtetés után is szörcsög, így mégegyszer ki kell porszívózni neki, amit nagyon utál!
2009. nov. 21. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért kell orrtisztítás után,mert az orrcseppnek az a lényege hogy a hajszálereket összehúzza,ezáltal a váladékozást csökkentse.Ha tele van takonnyal a kis orra,akkor a nyálkahártyával nem érintkezik a szer,és nem tudja kifejteni a hatását.Tehát attól függően hogy milyen erősen váladékozik az orra,igen ,cseppentés után-VÁRNI KELL EGY PÁR PERCET-megint ki lehet tisztítani neki.Sajnos egy megfázás ezzel jár,bár ha nem szívod ki neki akkor meg arc vagy homloküreg gyulladás is kialakulhat a lerakódott váladék miatt.Kitartás!!!

Jobb egy kis kellemetlenség mint egy nagyobb később,ha sajnálgatod.

Az én lányom anno iszonyú hisztiket rendezett emiatt,együtt sírtunk az orrszívások után de idővel elmúlt a hiszti,és jobban viselte.

Drukk nektek!

2009. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Akkor cseppentés után is kiszívom neki. Ezt a dokinéni elfelejtette mondani :(

Nekem meg (első babás lévén) még nincs ennyi tapasztalatom.

Mégegyzser köszi

2009. nov. 21. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt javasolta a védőnő, hogy orrszívás előtt tengervizes orrsprayt tegyek az orrába, ez lazítja fel a letapadt váladékot. Ez kicsorog a baba orrából, a többit ki kell szívni. Utána kell az orrcsepp, amit így nem kell megint kiszívni.
2009. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 13.13-as válaszolónál a pont.

Nekem is így mondták, annyival kiegészítve, hogy orrszívás előtt, takonylazítónak a kamillatea és az anyatej becseppentése is nagyon jó.

2009. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!