Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Ma kezdtem az "aludj...

S. O. S. Ma kezdtem az "aludj jól, gyermekem" módszert alkalmazni.25 perc alatt elaludt! Holnap nap közben is így altassam?

Figyelt kérdés
olyanok válaszát várom, akik használják/ták ezt a könyvet! félek, hogy ha a délutáni alvását is így csinálom, akkor nem fog elaludni, csak nagyon későn. ha későn ébred, akkor pedig nem fog aludni csak nagyon későn. szóval az a kérdés, hogy a napközbeni alvást szerintetek csinálhatom-e a hagyományos (cumisüveg ölben majd ágybatevős) módszerünkkel? később, ha az esti jól menne, akkor persze nappal is a könyv szerint altatnám. vagy kezdjem nappal is a könyv szerint altatni? nektek milyen tapasztalatotok/tanácsotok van? köszi előre is a válaszokat!!
2009. dec. 15. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:

én nappal maradtam a babakocsiban huzogatásnál, így tudja, hogy a kiságy az éjszakáé, de várom én is a válaszokat!

te írtál ma már lérdést? gratula a kitartáshoz

2009. dec. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez komoly? Könyvből altatnak egyesek gyereket?
2009. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a módszer lényege? Engem érdekelne!

Egyébként azoknak,akik megbotránkoznak a sírni hagyáson,annyit mondanék,hogy nálunk úgy alakult a helyzet,hogy ha nem teszem be az ágyába,és nem hagyom üvölteni,akkor 11 órakor még nem alszik.(Próbáltam kézbe,mellettem,babakocsiba.)Úgy pedig 8-kor szunyókál.Én sem szeretem hallgatni,de fontos,hogy kipihenje magát.

Bocs,az offért!

2009. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk kb. egy hét után teljesen megszokta ezt a módszert és nappal sem volt hajlandó elaludni a kezembe. Azóta is csak az ágyában tud aludni. De kellett az egy hét átállás neki.

2009. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, feltétlenül. Én is bevetettem egyszer ezt a könyvet, mikor 11X ébredt éjszakánként és már alig aludt, úgy gondoltam, semmi nem lehet rosszabb, mint hogy a gyerekem nem alszik 4 órát a 24ből. két nap alatt minden oké lett, azóta van két normális nappali alvásunk, éjjel is alszik.

persze néha fel-fel borul a dolog. olyankor megint be kell keményíteni egy kicsit, de fő a rendszer.

ennek már fél éve nálunk, tíz hós volt akkor. Egyébként a Vida Ági javaslatát humánusabbnak tartom, mióta rábukkantam, azt szoktam bevetni (felveszed, megnyugtatod, leteszed 1OO1szer is, egyik éjjel két órába telt, míg elaludt, de másnap éjjel 15 perc, azóta nem ébred fel éjszaka). Szóval meg lehet kövezni, de a pihenés fontos, úgy a babának, mint az anyunak és apunak.

Láttam a sógornőmet egy évig nem aludni, nem volt normális, mindenkivel ordított egész nap. Így inkább ne szóljunk meg másokat. Kitartást a kérdezőnek, hidd el, megéri. Sztem nem lesz lelki sérült két nehezebb naptól, de a folyamatos fáradtság az ártalmas. és meglátod, sokkal kiegyensúlyozottabb lesz, ha megtanul egyedül elaludni.

2009. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

megirnád létszi, hogy miböl áll ez a modszer? én eddig a suttogoval probálkoztam, de nem igazán válik be...

bocsi hogy kérdezek és nem válaszolok.

köszi

2009. dec. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
A 10 hónapos babád azért aludt már meg megérett rá biológiailag. Nálunk is így volt ez. Ha 4 hónaposan próbálkozol a módszerrel nem válik be.
2009. dec. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! ( a kettes vajon egy anyuka volt? hogy mekkora egy kretén vagy!! )

szóval szerintem a délutáni alvás előtt fogom eldönteni, hogy hogyan fogom csinálni. sztem megpróbálom az ággyal, de ha nem megy, akkor a megszokott módszer.. éjjelre úgyis a módszerrel folytatom. egyébként jobban ment az éjszaka, mint vártam. 11-ig felébredt kétszer altatás után (ami 25 perces volt) és utána csak ötkor ébredt. sokkal kevesebb időre volt szükség a többi visszaalvásnál már (átlag 6-7 perc). akit érdekel a könyv: itt a link ahonnan én töltöttem le: [link] , de szívesen elküldöm emilben is ha írsz privátot.

2009. dec. 16. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!