Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem-e orvoshoz? Kislányom...

Vigyem-e orvoshoz? Kislányom 3 hónapos, pár hete megtalálta a hüvelykujját, azóta folyamatosan azt szopizza.

Figyelt kérdés
Sokszor játék közben is egyik percben mosolyog és rúgkapál, aztán elfordul, bekapja az ujját,pár perc után mintha mi sem történt volna, folytatja a játékot. Amúgy anyatejes baba, igény szerint szoptatom, szépen fejlődik.

2016. ápr. 28. 12:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%
8-as vagyok, közben valaki javasolta a csörgőt, az is jó, nekünk is van, egy darabig elrázogatja, ha kezébe adom. Meg erről jutott eszembe, hogy nekünk a játszószőnyeg is bevált, tettem rá plusz játékot, hogy elérje, és pár hét alatt sokat ügyesedett, a kezdeti kalimpálásból már szépen rögzíti, gyürkészi, húzogatja a plüssállatot. :)
2016. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%

9-es vagyok ismét.

Azt akartam írni, csak nem sikerült, hogy ha nem tartja hason fekvésben a fejét, azt viszont mindenképp jelezd az orvosnak/védőnőnek!

2016. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
41%

az én lányom is ujjszopással kezdte aztán szerencsére átállt a cumira. Tényleg jobb a cumi, főleg mikor -5 fokban üvöltött a babakocsiban a kesztyű miatt.

Az ujjszopás egyébként teljesen normális jelenség, és ez még csak a kezdet :) most fedezi fel a kezét a száját. Hagyd, hogy szopizza vagy ha zavar, adj neki cumit

2016. ápr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
19%
A cumival is vigyázz. Ha a gyerek rászokik, vért fogtok vele izzadni, hogy elvegyétek tőle.
2016. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
12%

ha rászokik. de azt legalább el lehet venni.

Egyébként az ismeretségi körömben 4 cumis van, 4-ből 3 simán letette oviig. A lányom még cumizik de ő még csak 2 éves, lefekvéshez használja, amit fel kel már nyomja a kezembe hogy "nem kell a cumi már". szóval szerintem vele sem lesz gond. Ellenben a 4 éves unokahúgom óránként 30 percig szopizza az ujját. Én 5 éves koromig szoptam, emlékszem is rá. A nővérem 4 éves koráig.

2016. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam orvosra, mert amiket találtam cikkeket, mind azt írta, hogy ne menjen a cumizás a játék rovására, nálunk pedig pont az van. Eszik amikor akar, komfortszopizni is hagyom, próbálom lefoglalni, ami megy is egy darabig, játékokat is megfogja, de hamar eldobja és ujj be. Fejét, mellkasát nagyon szépen tartja, csak hát ugye egy kézzel nehéz, neki meg az ujja a fontosabb. Köszönöm a válaszokat
2016. ápr. 28. 12:38
 17/29 anonim ***** válasza:
83%

Na jó de milyen játék rovására? Ő még csak 3 hónapos.

És szerinted az orvos mit tudna ezzel kezdeni? Annyit mondana hogy az ujjszopás normális dolog, ennyi.

2016. ápr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
25%

14-es vagyok.


Most azon mi a lepontozni való, hogyha a gyerek rászokik a cumira, nehéz leszoktatni róla? Az én ismeretségi körömben pedig nem ment senkinek a cumiról való leszoktatás oviig.

2016. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Már látom, hogy jó hülye kérdést tettem fel, de nem baj, legalább már tudom hogy természetes amit csinál, akkor élvezem tovább az ujjszopás előnyeit. Később majd biztos jobban fog érdeklődni a játékok iránt is. Köszönöm a válaszokat
2016. ápr. 28. 13:20
 20/29 anonim ***** válasza:
80%

Még csak három hónapos. Neki ez a játék.

Egyébként én adnék cumit, ahogy adtunk is a fiunknak. Nagyon szerette is, egy ideig csak alváshoz használta, aztán volt egy időszak, amikor nap közben is sokat volt a szájában, és pont egy ilyen időszakában hagyta el egyik napról a másikra, alig múlt két éves. Nem vitte el a nyuszi, nem ajándékozta el, egyszerűen tönkrement, és az új nem kellett.

2016. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!