Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem-e orvoshoz? Kislányom...

Vigyem-e orvoshoz? Kislányom 3 hónapos, pár hete megtalálta a hüvelykujját, azóta folyamatosan azt szopizza.

Figyelt kérdés
Sokszor játék közben is egyik percben mosolyog és rúgkapál, aztán elfordul, bekapja az ujját,pár perc után mintha mi sem történt volna, folytatja a játékot. Amúgy anyatejes baba, igény szerint szoptatom, szépen fejlődik.

2016. ápr. 28. 12:05
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Cumizott kb 2 hétig, aztán elkezdett a kezével játszani, először az egész öklét próbálta betömni, aztán kiválasztotta a hüvelykujját, azóta csak az kell neki, nem fogadja el a cumit.
2016. ápr. 28. 13:42
 22/29 anonim ***** válasza:
37%
Mivel már kétszer lepontoztatok, már nem jelent semmit, ha ez harmadszorra is összejön. Tapasztalatból beszélek, az én lányom jócskán ovis és a cumi olyan szinten van nála, mint a születése óta meglévő kutyája. Most kéne újrakezdenem, nem lenne cumi.
2016. ápr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
34%
Én sok mindent meg tudok érteni, hogy nehéz ravenni a gyereket pl az évesre, öltözésre, de a cumit te tudod elvenni tőle. Eleveszed és ennyi. Lesz hiszti, de lecseng l. Vagy vesz magának a lányod cumit? Nálunk a fiunké tönkrement, az újat nem fogadta el, csak dobálta, mondta, hogy a régi kell. Mondtuk, hogy nincs, sírt, de eltereltük a figyelmét. Az elalvás első két nap nehezebb volt, de ott voltunk vele, segítettünk neki. Nem tudom megérteni ezt az érvet, hogy nem tudod elvenni. Van kezed, elveszed és kész....
2016. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
35%
Nem azért írtam, hogy megértsd, csak leírtam, hogy előfordul ilyen is, nem kell megértened. Örülök, hogy a te gyerekedtől ilyen egyszerű volt elvenni, az enyémtől és még 1-2 ismerős gyerektől nem az, ennyi.
2016. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Hiába nem adsz neki cumit, ha van szopásra ingere megtalálja az ujját, legalábbis tesóméknál ez volt. Azt meg aztán tényleg nem lehet elvenni tőle😃
2016. ápr. 28. 14:06
 26/29 Vilcsianyuja ***** válasza:
12%

#22, nehogy azt hidd, hogy a cumit nehéz elvenni tőle. Hát lehet, hogy nehéz egy anyai szívnek olyan kegyetlennek lenni, de azt tényleg el lehet venni, ellenben az ujjával. A lányom 5 éves korában jött le a szerről, úgy, hogy a nagymamája beijesztette, hogy le kell műteni az ujját, mert elfertőződik a seb (mert hogy mindig sebes, de legalábbis bőrkeményedéses volt). Nagyon sajnálta egyébként, hogy ilyen csúnyán átverte szegény csajszit, de amúgy 100%ban bevált :)

Minden gyerek más, nincs egységes recept a jó megoldásra. Amúgy én meg 4 éves koromban álltam le a cumival, mert nekem is vajszívű anyukám volt, nem volt szíve elvenni tőlem. De azért csak eljutottam odáig, hogy magamtól tettem le. És onnantól nem volt kéznél, viszont egy ujjacska mindig kéznél van, arról nehezebben szokik le a gyerek.

2016. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
34%
3 honaposan meg nem igen fogja meg a csorgot, nem igaz?
2016. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Vilcsianyuja ***** válasza:
50%

Akkor most én is háborgok, hogy lenulláztatok, mert én nem nyomkodtam a kezeket senkire. Attól, hogy más a véleményem, még nem nyomkodom a piros kezet ilyen nagy horderejű kérdésekben. De akinek jól esik, annak egészségére.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, mert az igaz, hogy tulajdonképpen offoltam. Így aki azért pontozott le, az jogos.

Szóval nem tudsz mit csinálni, és az orvos se. Most fedezi fel a kezét, ha szerencsétek van, majd később leszokik az ujjáról, ha nem, akkor majd később, ez van.

2016. ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kb egy hónapja kaptam meg hogy megbánom még hogy nem cumizik a fiam

Most múlt 6 hónapos,egyetlen cumit sem fogadott el,illetve egyel játszik,rágcsálja.Két foga kijött már,tökig volt a szájában a keze de nem szokott rá az ujjszopásra sem.Nappal kell egy ringatás elalváshoz,este viszont befeszül ha ringatva van,nem kell neki.Szopi puszi leteszem 3-5 perc és álomba dumálja magát.Este 8-tól reggel 6-7-ig.Szerintem minden gyerek-cumis vagy ujjas-maga tudja,érzi meddig kell neki az ami megnyugtatja.

2016. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!