Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Felétek “divat” a hordozás?

Felétek “divat” a hordozás?

Figyelt kérdés

Falunk élünk a férjemmel és a 3 hónapos kisfiammal.

Itt helyben én vagyok az egyetlen anyuka aki hordozza a babáját. Van babakocsink is, de első perctől utálom, mert az utak, járdák olyanok, hogy inkább terepjáró kellene, nem babakocsi /hiába rúgós, felfújható kerék/, másrészt meg a boltok nem akadálymentesek, alig lehet bemenni. Nekem egyszerűbb a kendőben magamra kötni ès ugy menni a dolgunkra. Baba is imádja. A babakocsit leginkább akkor vesszük elő, ha kocsival pl bemegyünk a plázába vásárolni, és ott egyenes a talaj.


Rendszeresen megszólnak érte, kinevetnek. Nagyon rosszul esik. Mintha valami csodabogár lennék. Meg hogy ártok vele a gyereknek, O lába, gerincsérülése lesz, stb.


Más találkozott már ilyennel?



2022. márc. 21. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Èn 7 ève voltam faluban kisbabàs. Akkor nagyon ràcsodalkoztak a hordozàsra, de nem szòltak be. Mondjuk ,,frissek" voltunk ott, lehet, ha regen ismertek volna, akkor megszolnak. Màra megszaporodtak a hurcizòk. Lehet te leszel nalatok a fecske, aki nyarat csinàl :)
2022. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

En kb 6 felé kendőt megvettem, de utálta a gyerek is és a hátam is.

Falun lakunk, engem pont nem érdekelt volna, mit szólnak. Beszéljenek csak, legalább nem unatkoznak.

Egyébként nekem nem volt szimpi, csak úgy gondoltam ha megyünk valahova, marad 2 kezem szabadon

Nálunk szigorúan kiságyban, külön alvás van. Illetve ha ébren van sincs ölben, csak amíg eszik.

2022. márc. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
30 éve született a fiam, szintén falun. Én is hordoztam, furcsán néztek rám, többen meg is szóltak, jellemzően a hátam mögött. Nem esett jól, de ezért nem váltottam.
2022. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ismerek senkit magamon kívül, aki hordozókendőt használna, pedig csokos környéken élek, mindenhol baba van :D


De amúgy nem szólt meg soha senki érte, max. megkérdezték kényelmes-e. Nem is néztek furán. Mondjuk, mi babakocsizunk is, vegyesen használom őket.

2022. márc. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy 18 ezres városban élünk. Rajtam kívül még csak egy anyukát láttam hordozni.

Engem még senki se szólt meg érte, sőt még az idősek is mosolyogva jegyzik meg, hogy milyen aranyos ez így. Lehet, majd ha nagyobb lesz és ha háton hordoznám jobban megnéznének de nem gondolnám, hogy beszólnának. Felénk extrán kedvesek az emberek. Meg 1 éves kor felett nem is nagyon tartom valószínűnek, hogy hordozom, max kiránduláskor.

2022. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
5000 fős faluban élek. Mikor először vittem rugalmasban a fiam a gyógyszertárba, nagyon néztek, azóta megszokták és van egy anyuka akit sikerült meggyőznöm a csatossal kapcsolatban, így már nem vagyok egyedül.
2022. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kisvárosban élünk, láttam már anyukát hordozni, de az is igaz h nem nagyon figyeltem.

Viszont van hordozós klubbunk, ami minden hónapban tart klub napot.


A járdák miatt én pont h inkább a babakocsit részesíteném előnyben.

39 hetes terhesen akkorát estem, hogy másnap beindult a szülés :D

Na jó nem tudom h az esének köze volt-e a szüléshez, de hatalmas esés volt. A fa gyökere kinyomta a járdát és én meg nem néztem a lábam elé, mert jött szembe egy ismerős és amúgy se számítottam rá h balesetveszélyes a járda a kórház utcájában...

Szinte repültem előre és úgy ráestem a térdemre, hogy most 6 héttel később se tudok még keményen térdelni.


Ezek után én kicsit kevésbé merészen fogok rossz járdán hordozni 😬

2022. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
#2 hú ez azért szomorú
2022. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem kell ezzel foglalkozni. Te tudod, hogy a legjobbat teszed a babáddal és ez számít. Nekem egyszer egy néni mondta, hogy csak megakarja kérdezni, hogy nem fullad e meg. Nem akartam bunkó lenni, így kedvesen mondtam, hogy ne tessék aggódni, minden rendben. Millió okoskodó van, aki úgy érzi beleszólhat az életedbe, de a legegyszerűbb annyit reagálni, hogy megkérdezed, hogy ó gyógytornász/orvos/konduktor vagy? Ha mondja, hogy nem, akkor megkérdezed, hogy akkor honnan vagy ezekben olyan biztos?
2022. márc. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Budapesten élek, itt kb fele-fele arányban látok babakocsizós és hurcizós anyukákat. Én is váltogattam, attól függően, hova mentem és volt-e valami konkrét cél. Boltba pl én is inkább hurcival mentem, mert a tököm fog a babakocsival manőverezni a polcok és a vásárlók között, plusz a nagy tömeg és az idegen zajok, szagok sem valami megnyugtatóak egy újszülött számára, szóval az ő megnyugtatása érdekében is jobb döntés volt a hurcizás. Csak úgy sétálni a parkban, barátnőkkel kávézni meg babakocsiztam. Bár akkor is mindig nálam volt a hurci, mert amúgy a lányom olyan jó fél éves koráig 5 percet bírt ki max a babakocsiban, miután átkerült a sportülésbe, akkor meg néha akár fél óra is ment. Most 1,5 éves, most szeret babakocsizni, de csak mert az alternatíva már nem a kézben cipelés, hanem a kis lábikóin járkálás lenne, annál meg a kocsi is jobb már :D
2022. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!