Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyit költötök a gyerek...

Mennyit költötök a gyerek ruhájára méretenként, ha csak újonnan vásároltok?

Figyelt kérdés

Az én 3 éves gyerekemnek szinte csak használt ruhái voltak eddig, mert ismerünk egy-két nagyon jó turit, vagy a Marketplaceről szereztem be a ruhákat, 2-4-500 forintokért.


De már érezhetően egyre kevesebb a rávaló használt ruha, ezért nyilván újakat is venni fogok következő méretkor.


Viszont ma elég nagyokat néztem a gyerekruha-árakon. Az Auchanban és a Pepcoban jártam, kíváncsiságból ránéztem, és meglepődtem, hogy az egyébként olcsónak titulált Pepcoban is mindössze 2-3 bemelegítő nadrág volt 800 forintos kategóriában, amúgy még ott is 1200-2000 ft között járt egy normálisabb nadrág.


És akkor az Auchanban meg 2-3 ezer volt...


Na most, egy ekkora gyereknek ugye kell bőven nadrág, mert kint az udvaron seperc alatt összekoszol egyet, kell több poló, pulóver, az óvodába két szett váltóruha...


Azon gondolkodtam, vajon mennyi lesz a gyerek ruházkodása 2-3 év múlva..??? Plusz jön a kistesó, két gyereknek ruha, cipő (az mindig új), kabát, hát kicsit lefőttem :Ő


Megjegyzem, nem vagyunk szegények, belefér ruházni a gyerekeket, csak éppen tudnánk máshova is tenni a pénzt, felújítunk és nemrég kezdtünk félretenni nekik havi szinten.


Szóval, a kérdés adott, ti mennyit költötök és mennyi ruhája van a gyereknek? Min spóroltok? Hol vásároltok?



2022. febr. 23. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Születésétől fogva H&M ruhákat kap. Méretenként ~40ezerből megvolt szerintem. Ebben nincs benne az overál, kabát. Most hogy sokat mászik, a nadrágok fogyóeszközök.

Amúgy nem tudom mire számítasz, mennyiért kellene újonnan nadrágot kapjál, ha az 1200 forintot sokallod?

H&M-ben 7000 forintért kapsz 5 darabot. Szerintem az nem vészes.

Nyilván kivesz a kasszából 2 gyerek ruházása, de gondolom ezt tudtad, mikor bevállaltad őket.

2022. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Pepco-ban vásároljuk a legtöbb ruháját. Olcsó és jópofák.
2022. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1500 jó ár a nadrágért. Póló most 600 volt a pepcoban. Sinsay-röl szoktam rendelni, ott 1300 a nadrág.
2022. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es, nyilván gondoltam, mint írtam, tudjuk újonnan is öltöztetni a gyerekeket, ha kell, max. máshonnan csoportosítunk át pénzt.


Csak mivel mi szeretünk turizni, magunknak is, kicsit meglepődtem, hogy egy gyerekre simán elmegy 30-40-50 méretenként.


3-as, nekem az a bajom a 600 forintos perces nadrágokkal, hogy kaptunk már párat, és 3-4 alkalom után már koptak, nyúltak, szakadtak.

2022. febr. 23. 14:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltakon kívül szerintem a Lidl/Aldi saját márkás ruhái is nagyon jó minőségűek és nem drágák.
2022. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen sok ruhájuk, úm. kapszulagardrób. Minden mindennel kombinálható, semmi felesleges nincs és nem veszek fancy drága cuccot, de azért így is rengeteg. Méretenként a 40-50 cipő nélkül reális.

Aldi/lidl, hm, cunda, sinsay. Kb. ilyen gyakorisági sorrendben.

A sinsay-re most "kattantam rá". 3 évesnek bölcsibe tökéletes.

A 6 évesnek több is összegben, de ő mar ritkábban vált méretet.

2022. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ma rendeltem h&m-ből. 3 body, 2 nadrág, 3 pizsama 12000 ft.

Mindig figyelem az akciókat, most is használtam fel kupont, valamint a klubtagoknak bizonyos darabok kedvezményesek voltak, így 3000 ft-ot spóroltam.

3 hónapos a lányom, lassan kinövi a 62-es méretet, mindenből 68-ast rendeltem. Járok turizni is, ha épp mázlim van, egy szatyor ruha megvan ennyiből, de most sem időm nem volt, sem megfelelő méretet nem találtam. A születése előtt nagyon sok babaruhát vettem másodkézből, csak néhány új darabra csábultam el. Most már kitapasztaltam, miket adok rá szívesen, így célirányosan keresgélek. Pepco, sinsay kilőve, bolyhosodik, összemegy, eleve kisebb méret. Cukik, de sokat nem érek vele, ha egyszer tudom a gyerekre adni. Eddig a h&m és a lidl/aldi a kedvenc,bár utóbbinál a bodyk ujja elképesztően hosszú. Értem én, hogy 2 méretet is felölel, de mire kinövi, még akkor is túl hosszú az ujja.

Facen célzottan ilyen gyerekruhás csoportokba léptem be, így folyamatosan figyelek, ha van valami, lecsapok rá.

2022. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"bár utóbbinál a bodyk ujja elképesztően hosszú"


Alkat kérdése. Lányomnak hosszú volt a hm-es, ff-es ujja is. Fiam pedig hamarabb növi ki karban, mint hosszra.

2022. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8, a h&m ujja jó, a lidl/aldi nagyon hosszú.
2022. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Arra írtam, hogy a fiamnak jó. 🙈
2022. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!