Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Kb hány fokig érdemes bundazsa...

Kb hány fokig érdemes bundazsakot használni egy csecsemőnél?Most,hogy 10-15 fokok vannak elég egy dzseki?

Figyelt kérdés
2023. márc. 9. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen időben már nem kell bundazsák, megfő benne szegény. Sokan hajlamosak túlöltöztetni a gyereket, meg a saját hőérzetükből kiindulni (értem ez alatt, ha fázósak, a gyerekről is ezt feltételezik, így egy idő után persze olyan is lesz, hisz a sok ruhához, túlfűtött lakáshoz tréningezik, ha meg jól tűrik a hideget fordítva, aztán ez persze változik, ahogy nő).

Egy csecsemőnek még nyilván nem kialakult a hőháztartása, így jobban kell figyelni, de 10-15 fokban a bundazsák náluk is erős túlzás. Elég a dzseki, persze, vagy hát ebben a korban overallt hord a legtöbb, abból is van átmeneti verzió, ami már nem termo és egyéb bélésekkel ellátott, az szerintem praktikusabb, amíg nem annyira meleg az idő.

2023. márc. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az overall nem sok?Tudom,attól függ milyen vastag,nekünk ilyen vékonyabb dzseki jellegű anyaga van az overallnak.
2023. márc. 9. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Ezerféle overál kapható ezerféle "vastagságban".

És konkrétan nem is a fizikai vastagság a lényeg, mivel pl: vannak olyan technikai anyagok, amik tized olyan vékonysaggal melegebbek a pufi anyagoknál.

Pl: a lidl téli overálja vékony, de ennyi fokban már túl meleg

De van nekik vastagabb, de mégis kevésbé meleg thermo overáljuk, ami őszre/tavaszra való.

Meg van az aktív (már jaró) babaknak softshell ami szintén erre az időre való.

Utána jöhetnek a plüss overálok...

Kabátot/dzsekit sose adnék csecsemőre

2023. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dzseki nem jó,az egész testét fednie kell.
2023. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Attól is függ, mihez. Ha babakocsiban fekszik/ül mozdulatlanul, ahhoz jobban fel kell öltöztetni, mint ha leteszed kúszni-mászni a földre (egy pokrócra, jó időben, még mielőtt nekem esik bárki).
2023. márc. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a dzseki az azért kevés.Főleg,ha ő aktívan nem mozog kint.Tehát mondjuk tolod a babakocsiban.Az se mindegy,hogy milyen az idő,mert ugyanaz a hőmérséklet nem ugyanolyan neked sem,ha mondjuk fúj a szél,vagy esik az eső,vagy ha süt a nap.A bundazsák is milyen?Mert nekünk volt abból is vékonyabb,az abszolút nem lenne ebben az időben sok. Én azt mondom,hogy azért inkább egy vékonyabb overált adj rá,a dzseki nem fedi a lábát,kint lehet a dereka.Nem tudja szabályozni a testhőmérsékletét még,úgyhogy ami neked túlzás lenne,az neki nem az.Ha nem izzad bele az bundazsákba,vagy overálba, akkor az pont jó neki.Megjegyezném még,hogy felnőtt embereket is hiába kérdeznél meg,hogy mit vegyél fel,mert az én férjem pl már most pulóverben megy el itthonról,és nem fázik,én meg felveszem a kabátomat,mert a mellényben még fázok.
2023. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vékony átmeneti overált adj rá
2023. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!