Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hány fokon mosod a gyerekruhákat?

Hány fokon mosod a gyerekruhákat?

Figyelt kérdés

Hány fokon mosod a ruhákat?

Már nem olyan kicsi gyerek (7 éves), így nincsenek makacs foltok, nem is feltétlen koszosak a ruhák, tud rá vigyázni. 30 vagy 40 fokon szoktam mosni, mosószer Perwoll, nem tudom ennek van e jelentősége.


Most is mostam két gép ruhát, mind új, csak egyszerű pamut rövid ujjú és nadrág, tehát pl. farmer sem volt közte.

Egyszerűen állandóan elcsavarodik a póló dereka, olyan, mintha agyonhasználtak lennének, pedig egyszer sem volt még a gyereken.


Komolyan olyan érzésem van, hogy nem tudok mosni…

Kiveszem a ruhát a gépből és nem a kellemes tapintás, hanem valami elvékonyodott, elnyúlott anyag.


A ruhák durván 80%-ban a H&M-ből vannak és elvétve F&F, C&A, Reserved.


2023. jún. 21. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
40
2023. jún. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

Kérdés, hogy gyerekkel együtt vagy már ki van szedve belőle.

Mert van amikor előbb egyben mosni kell a kádban, aztán mehet a ruha a gépbe. Ilyenkor gyerekkel 30 fokos víz a kádban, utána a gépben csak a ruha 40-en.

2023. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Jellemzően 40. Betegség után vagy ha csak fehérneműt, törölközőt, akkor 60. Plusz szárítógép.

Ezt az elcsavarodást sinsay-nél tapasztaltam, meg legutóbb a lidl-ösnél. Hm, cunda, next nálam nem csavarodik.

2023. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Akkor mit csinálok rosszul, de komolyan?

Nagyon idegesít.


Sinsay-ből sosem rendeltem, Lidl-ből babaruha volt, azt szerettem, de itt már nincs ruhanemű.

2023. jún. 21. 19:07
 5/15 anonim ***** válasza:

Nadrágok pulóverek 40

A fehér pólók fehér vaszongatyók együtt vannak mosva a fehérneműkkel, világos zoknikkal ezért az 50fok


Ha bedobom az én fehérneműimet is akkor 60 fokon(amugy szerintetek nem tanácsos nő dolgokat-a női intim flóra miatt v gombák egyutt mosni gyerekruhákkal? Én mindig aggódom de ha meg nincs tele a gép nincs súrlódás, akkor alig mos át mindent)


Törlölközők ágyneműk is együtt az egész családé (ami megint kérdésem hogy higiénikus ez? De nem moshatok 1-2 törölközőt meg egy gumislepedőt aztán megint 2 törölközővel indítsam?)

Ez olyan 70 fokon van mosva


90 fokon nem merek.mosni miután mállanak szét a lepedőim mert nem bírják.

2023. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

2 gyerek van. 1 és 4 évesek

Rengeteg makacs foltos ruhával.


Általában én 3 fele osztom a szennyest

1, a "nemkoszosak". Amibe pl csak beleizzadtunk, oviba volt benne, nem foltos. Azok mennek a 30perces gyors programra. Asszem 30fok.


2, a koszosak. Retkes, sáros, leevett ruhák, zoknik. 60fok.


3, férj olajos, leizzadt, összekent szerelős ruhái. Ezek dupla 60ra mennek.


Nálunk rengeteg "olcsó" ruha van. Pepco, kik, sinsay... semmi bajuk 60fokon sem, es nincs kellemetlen tapintásuk.

2023. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Az hogy csavarodik a póló az azt jelenti rosszul varrták meg!!

Nem csavarodhatna.

De a pamutosabbak sajnos tényleg ilyenek hogy nincs tartásuk.


Meg lehet tul sok az öblítő.

Az Ariel kapszulát 3in1 javaslom kipróbálni ahhoz nem kell öblítő sem és világosodnak a fehérek is tőle vagy élénkebbek is lesznek a ruhák. (Mondjuk nekem luxus az ariel, de mostam már vele..)

2023. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, a leírtak nem a helytelen mosás eredményei, hanema rossz szabásból és rossz anyagminőségből erednek.
2023. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
De amiket irt pl F&F azok jó ruhák szoktak lenni
2023. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
#9. Nem feltétlen jó ott sem mind.
2023. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!