Lányos anyukák! Mennyire csinosan, szépen öltöztetitek fel a kislányokat az oviban?

Figyelt kérdés

4 éves, középsős lányom van. Szeretem szépen öltöztetni, ő is imádja magán a csinos ruhákat, és rengeteg ruhája is van. A ruhatára 90%-a használt holmi, amit külföldről örököltünk, vagy amit én turiztam. De ezek tényleg a minőségibb, különleges, márkás használt ruhák. A maradék 10%-ot újonnan veszem, amire szükség van még, pl a H&M-ből.

A problémám az, hogy az oviban furán néznek a lányomra, mert túl szépen öltözik. Van a csoportban rajta kívül 5-6 kislány, hát ők eléggé agyonhordott holmikba járnak, ami engem egyáltalán nem is zavarna. De volt már olyan, hogy a lányomra nem adták rá a kinti nadrágját, mert a dadus szerint az túl szép kintre. Ehelyett ráadták egy kisfiú játszós melegítőnadrágját, abba ment ki az udvarra, nagy is volt rá. A dadus utána meg is jegyezte, miért nem hozok be neki egy játszós ruhát. Én mondtam hogy oda volt készítve a játszós, azt nyugodtan ráadhatta volna. De nem adta rá, mert azt hitte az hazamenős. Megjegyzem, hogy az a nadrág is turiból volt, csak nem bolyhos, agyonhordott. Meg hallottam már egy-két megjegyzést, amikor bemegy a csoportba, hogy már megint új ruhát kaptál, hasonlók.

Ezek engem zavarnak, pedig úgy érzem teljesen átlagosan öltözik más gyerekekhez képest (nem a csoporttársaihoz képest), sőt hány olyan kislányt látok, aki még nála is százszor szebben öltözik. Ettől úgy érzem azt gondolják, hogy mi annyira el vagyunk szállva anyagilag, hogy nem számít mi mennyibe kerül, holott nem költök sokkal többet ruhára mint bárki más.

Csak azért, hogy beleolvadjunk a többi közé nem fogom őt agyonhasznált holmikba járatni, vagy azt kellene?


2013. szept. 26. 10:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%
Most dicsekszel? Ennek az írásnak most mi értelme volt?
2013. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Szerinted ebben mi volt a dicsekvés? Az hogy turis ruhákba jár?
2013. szept. 26. 10:21
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, leírva mi nem látjuk ezeket a ruhákat.

Én is jó minőségű turiból öltöztetem a lányomat, és ezek a ruhák sokszor különbül néznek ki, mintha újonnan venném a kínaiból mondjuk. Aki turizik a kislányára az tudja, hogy rengeteg jó cucc van kislányokra, míg fiúkra kevésbé, ha van is, a fiúruhák nem túl látványosak.

Óvodába öltözködésben az elsődleges szempont, hogy évszaknak megfelelő, és játszáshoz alkalmas kényelmes ruha legyen, azért óvodába mi sem veszünk fel minden csinibabaruhát, hanem csak azt ami oda praktikus, és igen nem kell, hogy túl kirívó legyen a ruci, mert nem bálba megy a gyermek. Ha a lányod ruházata kényelmes, praktikus, akkor nincs semmi gond.

Azt viszont furcsállom, hogy az összes csoporttársa rongyos ruházatban járna? Honnan származnak ezek a gyerekek?

2013. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%

A fő kérdésre a válasz: átlagosan öltöztetem a lányom. Nincs bolyhos, szakadt ruhája, de van "csinos" és van "játszós".


"Csak azért, hogy beleolvadjunk a többi közé nem fogom őt agyonhasznált holmikba járatni, vagy azt kellene?" - Nem kellene. Csak arra figyelj, hogy kényelmes legyen a lányodnak.


Ahogy az óvónők viszonyulnak hozzá: nem lehet, hogy a lányod túl fontosnak tartja a ruhákat, a külsőségeket? Hogy bántja a többi lányt, mert szerinted "agyonhordott" ruhákban járnak? Beszélgess a lányoddal erről, ne csak a külső alapján ítéljen.

Ha nem erről van szó, akkor pedig az óvónőkkel beszélj.

2013. szept. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%

Én még csak várom a kislányomat, így a konkrét kérdésre nem tudok válaszolni, de számomra természetes, hogy egy gyereket igyekszik az ember nagyon szépen öltöztetni. Persze itt is kérdés, hogy kinek mi a szép, mi fér a bele pénztárcájából stb... Felnőtt emberek között is van olyan, aki nagyon igényes márkás ruhákba jár, más meg másban.

Mindenkinél más a fontos. Valakit egyáltalán nem érdekli, hogy milyen a ruha, mert számára fő a praktikum vagy fő az alacsony ár. Te szereted a szépet, te magad is szeretsz öltözködni gondolom.Én magam is ilyen vagyok. Saját részemre is megválogatom a ruhákat. Igyekszem a legjobb minőségű ruhákat megvenni magamnak. Naná, hogy a gyerekemnek még jobbat, még szebbet szeretnék. A kislányomnak mindenből a legjobb minőséget és a legszebbet vásároltam. A ruháit németországból és angliából rendeltem, ill. rokonok hozták. Nem vettem egy használt ruhát sem. Még ágyneműgarnitúrát sem vettem neki itthon, mert nem találok olyat, ami számomra megfelelő. Keresem a legjobbat. Ha megtehetem, hogy megvegyem neki, akkor meg is fogom. Ha egyszer lesz olyan, hogy nem tehetem meg, akkor majd más keretek között fogok neki legjobbat választani. Szerintem természetes, hogy a legjobbat adod a gyerekednek, ami tőled telhető. az egy másik kérdés, hogy kinek mi a prioritás.

2013. szept. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is két ovis kislányom van, én is turizom a ruhatárat pont, mint te csak minőségi és nagyon divatos ruhákban járnak, cipőbe mindig újat veszek. Egyik kislányom három és fél éves, a másik pedig kettő és fél. Nekünk nincs olyan ruha, hogy játszós, csak szép és divatos bolyh és szakadásmentes ruhák. Rengeteg ruhájuk van a lányoknak. Minden nap különlegesen szépek az óviba! :) A többi gyermek nálunk is kissé elhanyagolt, nagyon bolyhos nyúlott ruhákban vannak. Én nem fogom olyanokba öltöztetni a lányaimat! Van egy kisfiam is 7 hetes neki is több száz darab rucija van, már egy éves korig meg vannak a ruhák, nála is különlegesen odafigyelek, hogy nagyon szuperül nézzen ki, nincs neki sem olyan rucija amit csak itthon vagy csak orvoshoz járáshoz venne fel. Minden ruha kiváló minőség! Ha elszakad, hát istenem azért gyerek a gyerek! :) Nálunk az óvónők mindig megjegyzik nagyon csinosan igényesen vannak öltöztetve a kislányok.
2013. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindig megjegyzik hogy milyen szépek és különlegesek a ruhái, nem féltem-e, meg mentegetőznek, ha koszos lesz, vagy leeszi. Én meg ezt nem értem, mert én is párszáz forintért veszem a turiban. Pontoztak is már le itt azok akik szerint a macinaci az egyetlen jó viselet az oviba.


Mondjuk egy hátulütője van a dolognak. A nagyobbik lányom már iskolás, rá nehezebben találok újszerű cuccot, egyre többet kell venni a boltokban. Na ezeket kicsit sajnálom, viszont ő hozzá volt szokva, hogy kb bármelyik ruhájában mászhat térden a ha lovacskázik, vagy mehet homokozni, és most még elfelejti, hogy ezekre jobban vigyázunk, de már tanulja :)

2013. szept. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.

Persze az agyonhasznált ruhát úgy értem, hogy látszik rajta hogy legalább 5-6 gyerek hordta előtte. Pl fakult, kopott színek, a harisnya tiszta bolyhos, fehér helyett szürke színű, ilyenekre gondolok. Nemrég egy kislányon egy spagettipántos felnőtt trikót láttam, ami rá ruhácskaként volt ráadva, persze ez már kirívó eset. Még egyszer hangsúlyozom, hogy engem tényleg nem zavar ez, mert van akinek ez is nagy segítség, hogy ilyen ruhákat örököl.


Én is kényelmes ruhákat adok rá az oviban, nem ünneplőt és nem olyat amiben jelmezbálba mehetne. Márkásak, és annyira újszerűek, hogy azt hiszik új. De nem fogom azt mondani a sógornőmnek hogy ne küldjön annyit, mert az óvodába inkább veszek a kínaiba vagy a rosszabb turikban.


Az oviban most az megy hogy mindenki megmutatja a másiknak milyen szép a ruhája. A lányom még kicsi ahhoz, hogy megítéljen egy ruhát, hogy használt-e vagy bolyhos. Úgyhogy ez biztos nem probléma. És neki ha egy ruha mesehősös vagy kicsit csillogó, akkor már szép, függetlenül attól, hogy bolyhos.

2013. szept. 26. 11:17
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk pont a fordítottja van!

Az oviba a gyerkőcök új, boltból vásárolt ruhákban járnak, az én lányom meg turis rucikba jár, igaz minőségi és boholy és szakadás mentesek, kinéz úgy mint a többi kislányé, de van egy dadus aki folyton ezért morog, hogy˝nem turis ruhákat kell venni, hanem butikokból, mert a turis rucik olcsók˝

Pedig kinézetre ugyan olyan ruhákba jár az én lányom mint a többi kislány.

Én egyszerűen megmondtam a dadusnak, hogy az én dolgom, hogy hol és honnan veszem a ruhákat és mennyiért!

Azóta is célozgat nekem, de figyelmen kívül hagyom, már nem idegesítem magam miatta.

2013. szept. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
9-es: honnan tudják, hogy turiban veszed? Ha legközelebb szólnak, mond hogy "De hát ez boltból van!"
2013. szept. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!