Lányos anyukák! Mennyire csinosan, szépen öltöztetitek fel a kislányokat az oviban?

Figyelt kérdés

4 éves, középsős lányom van. Szeretem szépen öltöztetni, ő is imádja magán a csinos ruhákat, és rengeteg ruhája is van. A ruhatára 90%-a használt holmi, amit külföldről örököltünk, vagy amit én turiztam. De ezek tényleg a minőségibb, különleges, márkás használt ruhák. A maradék 10%-ot újonnan veszem, amire szükség van még, pl a H&M-ből.

A problémám az, hogy az oviban furán néznek a lányomra, mert túl szépen öltözik. Van a csoportban rajta kívül 5-6 kislány, hát ők eléggé agyonhordott holmikba járnak, ami engem egyáltalán nem is zavarna. De volt már olyan, hogy a lányomra nem adták rá a kinti nadrágját, mert a dadus szerint az túl szép kintre. Ehelyett ráadták egy kisfiú játszós melegítőnadrágját, abba ment ki az udvarra, nagy is volt rá. A dadus utána meg is jegyezte, miért nem hozok be neki egy játszós ruhát. Én mondtam hogy oda volt készítve a játszós, azt nyugodtan ráadhatta volna. De nem adta rá, mert azt hitte az hazamenős. Megjegyzem, hogy az a nadrág is turiból volt, csak nem bolyhos, agyonhordott. Meg hallottam már egy-két megjegyzést, amikor bemegy a csoportba, hogy már megint új ruhát kaptál, hasonlók.

Ezek engem zavarnak, pedig úgy érzem teljesen átlagosan öltözik más gyerekekhez képest (nem a csoporttársaihoz képest), sőt hány olyan kislányt látok, aki még nála is százszor szebben öltözik. Ettől úgy érzem azt gondolják, hogy mi annyira el vagyunk szállva anyagilag, hogy nem számít mi mennyibe kerül, holott nem költök sokkal többet ruhára mint bárki más.

Csak azért, hogy beleolvadjunk a többi közé nem fogom őt agyonhasznált holmikba járatni, vagy azt kellene?


2013. szept. 26. 10:12
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Annamari9024, tényleg fura amit írsz. Még ilyet sem hallottam.
2013. szept. 26. 12:03
 12/25 anonim ***** válasza:
Én nem is értem, mi köze van ehhez az óvónőnek, dadusnak. Az ő kompetenciája az, hogy évszaknak megfelelő legyen a ruha, de ha bármi másba bele akarnak szólni, finoman le kell őket állítani. "Én így szeretem" vagy "nekünk ez így tetszik". Nehogy nektek kelljen magyarázkodni...
2013. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Igazatok is van, de az a dadus nagyon vissza él azzal, hogy a polgármester anyukája, és ezért még az ovi igazgatója sem mer semmit tenni, pedig nagyon sokan utálják ezt a dadust :(

Bár, hogy kinek mi baja van, azt nem tudom,mert nem kérdezgetek senkit erről, de ha én lennék az igazgató, már rég nem lenne ott!! :)

2013. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
De ettől még nem kell tudnia, hogy turiban vásárolsz. Ne mond meg neki.
2013. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem is szoktam hangoztatni, csak egy két anyukával az oviból és már ez elég volt, hogy kombináljon
2013. szept. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Annamari, nahát még ilyet se hallottam, semmi köze hozzá, ha az évszaknak megfelelő a ruha, de nincs beleszólása honnan való!
2013. szept. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos ez így van :(

de én nem hagyom magam, szépen, finoman kulturált módon elmondom neki a dolgokat :)

2013. szept. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
25%

Leggingset és tunikát adok rá. Csinos, nem turi, de nem is drága. Azt gondolom, az oviban az a lényeg, hogy kényelmes legyen a gyereknek, nem az, hogy csinos legyen. Nem adnék drága, szép ruhát, mert nem hiszem, hogy oviban feltétlenül az kell, hogy szép legyen. Legyen tiszta, ez a fontos.

Most kezdte az ovit a kislányom, kiscsoportos.

2013. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Utolsó!

És ki mondta hogy drága szép ruhát, vagy kényelmetlent kell ráadni? A szép pedig nem egyenlő a drágával. Pici szövegértés jó lenne.

2013. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
12%

Utolsó előtti vagyok.

Rád is rádférne egy kis szövegértés gyakorlás. Véleményt írtam, ha nem tetszik ez van. Nem adnék rá drága és szép ruhát. Ez nem azt jelenti, hogy a szép ruha drága.

2013. szept. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!