Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van itt olyan szülő, akinek...

Van itt olyan szülő, akinek utazni kell a gyerekkel bölcsibe? Ez járható út?

Figyelt kérdés

A helyi bölcsiben nincs hely, a munkával nem várhatok szeptemberig.

Feltéve, ha találunk egyáltalán bölcsit (tudom, ilyenkor már tele van az évre), ilyen kicsi gyerekkel is kivitelezhető a reggeli utazás? Az apja sok esetben el tudná vinni, nekem viszont még nincs jogosítványom, tehát amikor dolgozik, én busszal vinném.

Más megoldás nem igazán opció. Egyik mama dolgozik, másik pedig nem vállalná, bár nem is kérnék ilyen napi szintű segítséget tőle.



2022. szept. 22. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A szükség nagy úr!

Semmi baja nem lesz a buszozástól

2022. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem is abban látom a problémát, hogy baja lenne tőle. A kérdés olyan szülőknek szól, akik utaznak reggel bölcsibe.

Érdekelne, mennyire simán tudják kivitelezni, hogy egyik gyereket leadni itt, másikat ott, visszabuszozni, és még be is érni munkakezdésre. Az is érdekelne, előfordult-e csúszás, melyik része a problémás.

2022. szept. 22. 10:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt nem írtad, hogy mennyi idő az utazás :D

Mi olyan helyen lakunk, hogy a legközelebbi bölcsibe, oviba is utazni kell. Bölcsibe egy busszal mentünk, 15 perc, majd 10-15 perc séta a bölcsiig. Volt útfelújítás is a vonalon így egy fél évig 50 perc volt a 15perces buszút. Szerintem a gyermekem hamar megszokta, mi már babakocsit sem használtunk 17 hós korától, mert nem szerettem volna, ha a buszon sírni kezd, meg hangoskodni a babakocsiban, tömegben, hogy vegyem ki.(neki se jó, és nekem sem) Utána nagyon élvezte a buszozást, soha nem volt hangos gyermek és mivel korán elindult, a közlekedés vele könnyű volt, pl nem engedte el a kezem szinte soha. Most már ovis, két busszal járunk ez kb 30 perc út és közben a várakozás a buszra. Semmi gond nincs, tény, hogy így kicsit korábban kell kelni, de teljesen megoldható dolog, neki még minden utazás egy kaland.


Lehet csak szerencsém van, hogy nem egy hangoskodó gyerek és így könnyű vele utazni... egy állandóan hisztiző gyermekkel biztos nehezebb a dolog, de hát nem minden gyerek tolerálja a tömeget, idegeneket, magát a buszt ami persze teljesen érthető, de ők még alkalmazkodóak, és, ha a szülő kitartó, pár alkalom után megszokja a gyerkőc és talán könnyebbé válik az utazás... nyilván a gyereknek is lehet rossz napja, szóval a buszon való sírás előfordul bárkinél. A szülők ettől szoktak félni, hogy túl hangos lesz a gyerek. Van aki inkább így elkerüli a helyzetet, de akkor a gyerek hogy tanulja meg, hogy nem kell végig kiabálni egy utazást ? :)


Sok új szót tanulnak meg a busz út alatt is, így a figyelmüket el is lehet terelni, hiszen a legtöbb gyerek imád buszt, kamiont látni, ilyen olyan színű autót és kitudja milyen izgalmas dolgokat láthatnak még egy egy reggeli bölcsibe menős napon.


Egy gyerkőc könnyebben alkalmazkodik míg kicsi és nem baj, ha megszokja a tömegközlekedést, mert bármi zűr van, könnyebb elindulni vele bárhova.


Ne félj tőle, ezt is meg kell tanulni :)

2022. szept. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 köszi szépen!

Egyelőre nem is találtam bölcsit, ahol lenne férőhely, szóval az út hosszát sem tudom.

Dolgozni fél nyolcra járnék, szóval öt körül kéne kelni a gyerekeknek. Ez is kérdéses bennem, hogy mekkora gondot okozna nekik hozzászokni, aztán persze szeptemberben átszokni.

2022. szept. 22. 10:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a ház felújítása csúszott, így az albiból kellett járnunk a bölcsibe/dolgozni

5kor keltem. elkészültem

5:20kor keltettem a lányomat

6kor indultunk. kb 6:45re voltunk a bölcsiben. Ott 10perc minimum mire beviszed levetkőzteted ( a lányom már szobatiszta volt, mire odaértünk a wcvel kellett ketdeni, hiába pisilt otthon😅)

7:kor indultam tovább így 7:20 körül értem be

fél8tól volt a munkaidőm.

Én autóval jártam.

de maga a kelés stb a kulcs. Minél rutinosabb vagy annál gördülékenyebben megy. De tartani kell a tempót

2022. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányommal busszal járunk oviba és sokszor vinnem kell magamnal a 20 hónapos kisöccsét is. Semmi gond nincs, szeret buszozni, a korán keléssel sincs gond. Pár hónapon belül bölcsit kezd abban a bölcsődében, ami az óvoda mellett van. Tehát akkor mindennap viszem-hozom a nővérével együtt. Szerintem teljesen járható út. Mivel még itthon vagyok, sajnos abban még nincs tapasztalatom, hogy munkába is be kell érnem. De nem hinném, hogy evvel gond lenne.
2022. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek! Nézegettem bölcsiket, hátha valami csoda folytán lesz hely, olyan 3/4 órásak az utak. A hajnali kelésről még szívesen olvasnék, mert ha találok, tuti, hogy hat előtt indul majd a busz, hogy vissza is érjek munkába.
2022. szept. 22. 13:00
 8/9 anonim ***** válasza:

#5 vok


Nálunk az jött be hogy én már elkészüljek mire őt keltem, mert egyszerre a kettőn öltözése nem ment.

A lányom nem bír egyből felkelés után enni. de egy ivós joghurt egy pohár tej jól esett neki ilyenkor.

Így mégsem üres hassal indultunk neki.

Este készítsd ki a ruhát, hogy tényleg minél később kelteni kelteni őt. Volt h tej ivas közben öltöztettem 😅

2022. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hú nálam volt ilyen. A kerület másik végébe kellett trolival menni (Zugló), reggel fél 6kor már a trolin voltam a nagyobbik lányommal, pocakban a kisebbik lányom, hogy aztán fél 8kor tudjak kezdeni Újbudán a munkahelyem én. Majd rohanás munkaidő végén, hogy 6-ig odaérjek érte. Nem tudom hogy bírtam ki. Mindezt azért, mert sehova máshova nem vették fel a gyereket, olyan jól meg egyikünk sem keresett anno az exemmel, hogy a gyedből megéljünk. Ez van, a szükség nagy úr.
2022. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!