Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nagyon anyás, bölcsibe be tud...

Nagyon anyás, bölcsibe be tud így szokni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislanyom 16 honapos, ezen a heten kezdjuk a 2.heti beszoktatast. De minden nap az elvalas pokoli, sir, de folyamatosan. Ma pl. egy orara kellett elmennem, de vegig uvoltotte. Nevelok elmondasa szerint megnyugtatni sem lehet, nem engedi az ölbe vetelt sem. Elterelni sem tudjak a figyelmet. 😞 Most mar ugy erzem ez nem fog menni. Nem az van, hogy csak 10 percig sir, kepes azt az idot vegig sirni, amig nem megyek erte. Raadasul most mar egyre tobb idot ott kell majd hagynom. Vittem be neki kedvenc jatekot, szorongatja es sir, maszkal fel ala a csoportszobaban. Hiaba beszelek vele minden nap errol. Jo meg picike. De megis olyan boldogan megy be a csoportba, tudja mar hol a helye az asztalnal, gyerekekkel is elvan, de ahogy felallok mar jon a keserves siras. Nem erett meg ra? De viszont dolgoznom meg vissza kell mennem, de igy olyan bizonytalan vagyok😔 volt valaki ilyen helyzetben?


2022. szept. 26. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Hasonlo helyzetben voltam. Nalunk sokat segitett, hogy keszult rolunk kozos foto, amit elovettek nezegetni, amikor nagyon nehez volt neki. Ez egeszen beepult a napi rutinjaba. Lehet csinaltatni ilyen kismeretu plussfigurat is, amire az apa vagy anya kepe van ranyomtatva, baratnomeknel nagyon szerettek a gyerekek.


Nalunk a kepes dolgon kivul az idobsegitett, meg az is, hogy az apukaja kezdte el bevinni, ugy konnyebb volt neki az elvalas. Az enyem 1,5 evesen kezdte anno, es 4 het volt nagyon nehez, 6 het utan mar rendben volt. A gondozonenijei mindent megtettek egyebkent.

2022. szept. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Legyen nála mindig egy fénykép rólad.Így nem fog hiányolni és az elalvás is könnyebben megy.
2022. szept. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Anyától otthon könnyebb elválni mint a bölcsiben (mi is így csináltuk, képtelen lettem volna mosolyogva otthagyni). Apa pedig bátorító mosollyal tud elbúcsúzni tőle amikor mennie kell, azt pedig tudja a gyerek, hogy apa mindig visszajön. Ellentétben anyával, aki soha nem (nagyon ritkán) megy el nélküle, ki tudja, mi történik ha mégis elmegy?!
2022. szept. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

a fényképes dolog forditva is elsülhet, és még jobban sírhat

az idő megoldja majd. ne izgulj, minden rendben lesz, adj neki időt. olyan gyerekem még nem volt bölcsiben aki ne szokott volna be. (kisgyermeknevelő vagyok)

turelem, kitartás, és nyugodj meg, jó helyen van! ha te feszült vagy, átveszi ő is. van akinek az is segített, hogy anya már nem jött be a csoportba. de az is jó lehet ha nem te viszed.

2022. szept. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Sok gyereket beszoktattam a 20 évem alatt, sajnos ez ilyen nem könnyű az elválás, de a muszáj nagy úr.
2022. szept. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
Nem nagyon anyás, hanem kicsi. Biztos betörik, de megéri? Mekkora az a muszáj, hogy a gyed kevés?
2022. szept. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddig valaszokat.

Kedves utolso, igen keves a Gyed(128.000.-) orulok ha a csekkekre eleg. Raadasul teso is van, igy eleg sok kiadasunk van🙂😞

Akkor kitartunk.

2022. szept. 27. 09:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Mi lett veletek azóta? Beszokott a kislányod? :( nálunk is nehézségek vannak
2023. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen beszokott. De nagyon nehezen ment. Most mar vannak napok, hogy haza sem akar jonni. ☺️ De nagyon megterhelo volt az az idoszak.
2023. szept. 19. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!