Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsibe szoktatás? Többi lent :)

Bölcsibe szoktatás? Többi lent :)

Figyelt kérdés
Szisztok,kislányom szeptemberben nem jutott be bölcsibe,viszont most hívtak,h lenne hely neki államiban, 1.5éves szépen eszik egyedül ha akar,darabosat is mégha csak 8foga is van(tudom,h nem azzal rágja meg) viszont én mikor etetem/elkészítem neki kis katonákat csinálok,pl a kenyérből,viszont azt nemtudom h ott mennyire figyelnének az ilyesmire,10óraira kapnak almát pl azt pici szeletekbe adom neki és igen a legnagyobb félelmem h esetleg megfulladna :( nagyon nehezen sikerült baba 0 segítséggel se szülők sem nagyszülők egyik részről sem.A munkát jövőre kezdem és vacilálunk,h dadus jövő szept.ig vagy próbáljuk meg a bölcsit?! Eseetleg valaki véleményt,tapasztalatot tudna e mondani...?
2022. okt. 11. 22:55
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
7-es még véletlenül sem pukkadtam meg :) és tisztában vagyok vele,h van aki 6hosan startból Blw-vel kezd. Én nem azzal kezdtem,viszont szépen eszi a darabokat is nem kell pépesíteni neki, és még véletlenül sem ítélem el azokat sem akik még 2.5 évesen is pépesít a gyereknek,mert vajon olyan nemis 1. Ezen kívül mást is kérdezhettem volna,ez csak egy példa volt! Az ilyen "zsenigyerek" anyák h "bezzeg az enyém már x,y hósan ezt azt csinálta inkább lapozzon 😁 mert engem valahogy irritál 😂
2022. okt. 12. 07:21
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem zsenigyerek anya. Simán csak engedi fejlődni a gyereket. Az teljesen normális, hogy onnantól hogy tud normálisan enni kenyeret vagy almát, hagyják is neki. Az nem normális mikor egy erre képes gyereknek még falatozgatják mert jajj úr isten megfullad. Visszafogod szegényt.

Add bölcsibe. Nyugi nem fullad meg. Legalább önállósodik kicsit.

Jah és én szar anya vagyok mert meg se fordult a fejemben h megölik a bölcsiben 🙄😂

2022. okt. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

Én meg még szarabb, mert eszembe nem jutott 1,5 évesen úgy bölcsibe adni, hogy fél évig még otthon meresztem a seggem.

Egyik gyerekem egyébként nem evett még 1,5 évesen se falatkákat, mert megkésett fejlődésű volt. Az egészséges viszont képes volt 8 hónaposan mindent pépesítés nélkül, ráadásul fogatlanul. Hú, de szar anya vagyok! :)

2022. okt. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
12-es egyetértek! Viszont lehet szépen is fogalmazni :) aki éveket vár egy gyerekre más a gondolkodása, szerintem ezzel semmi gond h megfordul egy anya eszébe.Ő is eszik darabosat viszont "jobban" odafigyelek erre.
2022. okt. 12. 07:58
 15/24 anonim ***** válasza:
60%

Én a 2 évesemnek is szétszedem bent a bölcsiben, mert szólt a szülő, hogy betömi egybe, az almát is szétvágatom neki minire, nem akarom hogy megfulladjon.

Ha valaki úgy jön 1 évesen hogy tud rágni a szülő otthon nem pépesít, nem én fogom elbaaaszni a gyerekét, úgy kapja mint otthon.

A szülőjé a gyerek, nem fogom máshogy csinálni(észszerűségen belül) mint ő.

2022. okt. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
13-as nekem is korai. Viszontt nálunk évközben "nem vesznek" be gyereket ez benne van a szabályzatban 🤦‍♀️ ha szerencséd van bejut vagy marad hely, misem jutottunk be de most felszabadult egy hely és szóltak. Mivel segítségem 0 (senkink nincs távoli rokonokon kívül akik mintha nemis lennének) ezért gondoltunk rá.
2022. okt. 12. 08:25
 17/24 anonim ***** válasza:
53%
Ne agodj van 1 éves is a bölcsiben, 18 hó nem olyan pici.
2022. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok, blw-zünk a kezdetek óta, nem vagyok szuperanya, ő sem szuper gyerek, egyszerűen csak bízom benne, betartom a megfelelő biztonsági szabályokat, és nem fogom vissza. Így sokkal hamarabb eszik biztonságosan.

Nem csak te vársz évekig egy gyerekre, nekünk is hosszú idő után sikerült, de ettől még nem foghatom vissza a fejlődését, nem leszek helikopter szülő. De különben is... Azt hiszed, hogy akinek könnyen összejött, az nem félti? Dehogynem.

Egyébként meg sok bölcsiben valóban a fogak számához kötik az étel állagát. Bizonyos mennyiség alatt csak pépeket adnak.

2022. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Irreális félelemnek érzem.

Egyébként azért a bölcsiben még sokkal jobban oda figyelnek rájuk, mivel kisebb a csoport létszám így az egyéni igényeket is jobban figyelembe tudják venni.

Szólj hogy ti így ettetek eddig otthon és kérd meg hogy az elején figyeljenek rá. Ne arra kérd őket hogy katonákat vágjanak, csak hívd fel rá a figyelmet hogy lehet hogy eleinte kis segítségre szorul. A legtöbb bölcsis nevelővel azért elég jól együtt lehet működni ha beszélsz velük és tudnak a problémáról.

2022. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
40%

Uram Isten mennyi kötekedő válasz van... sokszor el sem hiszem... úgy űzik a kötekedést, mintha sport lenne.

Szerintem nem kell félned, kérdező. A bölcsődékben nagyon figyelnek a gyerekek életkori igényeire. És általában van lehetőség megbeszélni is a kezdés előtt, mit tud a gyermek és mit nem, mire kellene nála jobban odafigyelni. Nem gondolom, hogy bármi olyan ételt adnának, akár olyan állagút, ami fulladást okozhatna. A gyerekek nagyon alkalmazkodóak. Az étkezésben is. Illetve a gondozók is tudnak bizonyos dolgokban rugalmasak lenni, ha látják, hogy x vagy y dolog a tiédnek nehézséget okoz.

Az én gyerekem 2 évesen került bölcsibe, a beszoktatásnál láttam, hogy a gyümölcsök pl. eleve darabolva kerülnek az asztalra. Olyat ők 2 évesen sem kapnak, amit nagyon nehéz lenne megrágni.

2022. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!