Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Éjjel benáthásodott a gyermeke...

Éjjel benáthásodott a gyermekem. Így maradjon inkább otthon? Sajnos beszoktatas van.

Figyelt kérdés
2023. szept. 14. 07:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Igen.
2023. szept. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%

"Sajnos beszoktatás van."

Ezt hogy kell értelmezni? Miért sajnos?

2023. szept. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Ha náthaval nem viszed be akkor sohasem fogtok egy hétnél többet járni egyhuzamban.
2023. szept. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt, hogy pont tegnap már jól érezte magát, és most ha nem megy, megint úgy érzem kezdhetjük majd előlről
2023. szept. 14. 07:49
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk nem lehet bevinni, állandó cirkusz van belőle hogy fertőznek össze vissza. Egyébként taknyosan rossz a közérzetük, semmi értelme. Az enyém is beszokás alatt van, egy hetet járt, most itthon van, tegnap picit folyt az orra, meg gondolkoztam is, hogy beviszem. Délre már lázas volt és köhögött.


Szerintem kiscsoportban semmi értelme erőltetni. Nagycsoport vagy iskola más, ott már edzettebbek és fontosabb hogy járjanak.

2023. szept. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk a vizes orrfolyás és a köhécselés nem betegség.

Ha ezekkel itthon fognám, járna kb 1 hónapot összesen.

2023. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Mivel bölcsis, gondolom még nem tud orrot fújni, így nem vinném, inkább otthon szívd neki.

Lányom három és fél, gyönyörűen, erősen fújja az orrát, így a vízszerű orrfolyással, ha jó a közérzete is, viszem. Mindenkinek folyik bent az orra egyébként. Most hoztak be egy kislányt aki napok óta köhög, azt mondta az anyja, hogy adjanak neki több vizet, mert kiszárad a torka, azért köhög... hát én nem úgy hallottam :D na mindegy. Múlt évben én is minden carért otthontartottam, de most nem úgy lesz. Ha nincs rosszul, meg amúgy is a többiek is ugyanúgy taknyosak, mehet nyugodtan. Persze nem a sűrű, kifújhatatlan takonyra gondolok, azzal mindenképpen itthon marad, és én tisztítom neki orrsprayvel, orrcseppel, mert ha nem jön ki, akkor rosszabb is lehet a helyzet.

2023. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Tünetek nélkül is fertőznek... amennyiben csak kicsit taknyos, nem lázas, a közérzete jó, és a bölcsi is normális és nem takaróznak a coviddal, meg a betegségekkel, hogy kevesebb gyerekkel kelljen foglalkozni, akkor vinném.


Ezeken a betegségeken át kell esni, ez az immunizáció szerves része. Átesni a legtöbb náthán iskoláig, hogy ne akkor hiányozzanak amikor számít mert tanulni kell. Pláne hogy a betegségek terjednek már 1-2 nappal a tünetek előtt és mire a szülők észlelik hogy jajj náthás a gyerek, addigra már rég továbbadták egymásnak. Ugyanannyit lesznek betegek csak te meg elveszted a munkád, vagy elcseszed a beszoktatást, kiutálnak a kollégáid, unatkozik a gyereked otthon folyó orral stb.

2023. szept. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Jézusom. A kérdező gyerekének most indultak a tünetei, most a legfertőzőbb. Értem én hogy beszoktatas meg minden, de 1) egy bölcsis vagy kiscsoportos még nem tudja fújni hatékonyan az orrát, ellenben a taknyát keni mindenhová, 2) pár óra múlva simán lehet sokkal betegebb. (Lásd a lepontozott korábbi kommentem.)


Ne hasonlítsuk már egy nagycsoportoshoz vagy egy kisiskoláshoz, akinek egyrészt fontos hogy ott legyen, másrészt képes hatékonyan orrot fújni.


Egy induló betegség nem való oviba, bölcsibe. Más kérdés a maradványtünet, amikor egy hónapig köhög. Igen, akkor már kevésbé fertőz, az tényleg indokolatlan hogy egy hónapig otthon maradjon, én is hülyeségnek tartom.


Én megoldom hogy itthon tudjon maradni, ha indul egy betegség, így tekintettel vagyok azokra, akik szintén dolgoznak, és nem óhajtanak azért otthon maradni, mert szerintem a kis orrfolyás belefér és lefertőzünk mindenkit, akiknek lehet a kis nátha egy hét láz lesz.


Az immunrendszer meg nem attól erősödik, hogy a beteg gyereket belököm az oviba, hanem hogy rendszeresen viszem közösségbe - ha már túl van egy betegség nehezén.

2023. szept. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
NE vidd. Szegény. Rossz közérzettel biztos jól érezné magát. Egész nap nyűgös lenne. Arról nem is beszélve hogy mindenkit lefertőz.
2023. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!