Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szóvá tegyem, hagyjam? Dühös...

Szóvá tegyem, hagyjam? Dühös vagyok.

Figyelt kérdés

Kisfiam áprilisban lesz 3 éves. Igazából nem bölcsibe jár, hanem a bölcsi épületében egy külön teremben van gyerekfelügyelet. Oda jár hétköznaponként 9-11. Így szokja a társaságot, kicsit leválik rólam, mert nemsokára ovi. Nagyon szeret ide járni.

Na akkor a lényeg. Pár hónapja szépen szól, ha pisilni kell, nincs baleset. Ma volt a 3. eset, hogy mentem érte és a büntiszéken ült. Azért, mert nem hajlandó lehúzni a nadrágját illetve maga után a wc-t. És én minden nap megkapom, hogy anyuka tessék gyakorolni, mi lesz vele az oviban, ott ezt nem csinálják meg, utálni fogják a gyereket stb. Ma az egész 2 órát a büntiszéken töltötte, mert nem húzta le a nadrágját magának, hanem a gondozóknak kellett. Illetve levette a cipőjét és nem tudta visszavenni. A gondozónő nevetve mondta, hogy jól elvolt a büntiszéken, játszott a cipőjével.

Dühös lettem és sajnáltam a gyerekemet. Nem azért fizetek és hordom oda, hogy az ott töltött 2 órában a büntiszéken üljön.

Másrészről tudom, igen, illene már ezeket tudnia, elkapattuk rendesen, nem akar sok mindent egyedül csinálni. Megtesszük mi neki.

De nem gondolom, hogy az célravezető lenne, ha büntiben van. Attól megtanulja lehúzni a nadrágját? Próbálom vele minden nap itthon, nem akarja, ordít.

Mit csináljak?


2017. jan. 18. 21:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Két órára még egy alsós iskolást se ültetek le büntetésként. Kérd meg a gondozónőt, hogy üljön ő úgy két órán át a széken, hogy közben nincs beszélgetés, olvasás vagy egyéb elfoglaltság.
2017. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Beszéltem ma a gondozónővel. Mondtam neki, hogy örömmel jön a gyerek mindig, legyen szíves ne rontsa ezt el. Mondtam neki, hogy hanyagolja ezt a nadrág témát, majd én itthon mondogatom neki, meg próbálunk gyakorolni.

Nem tetszett neki, megint papolt róla, hogy mi lesz vele így az oviban, nem fogják szeretni, mert mindig rá kell majd vàrni, mert nem tud egyedül öltözni stb.

Mondtam még van rá 8 hónapja, hogy megtanulja.

2017. jan. 19. 21:42
 13/14 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy szóltál, de akkor tényleg feküdjetek rá a feladatra a gyerekkel!
2017. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy egy 3 éves gyerek büntibe van? Talán tudatosan csinált rosszat? Biztos hogy cirkuszt csapnék, és ezentúl nagyon odafigyelnék hogy hogy bánnak a gyerekemmel. Érdekes módon a nagyobb lányom mikor oviba került nem tudott még mindent egyedül csinálni, mégsem utálta senki és nem is büntették meg ha nem sikerült az öltözködés vagy más dolog.
2017. márc. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!