Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mit lehet tenni ha a szüleim...

Mit lehet tenni ha a szüleim nem adnak gyerektartást?

Figyelt kérdés

1 hónapja mamámékhoz költöztem,édesanyám az új férjével Keszthelyre költözött. Én nem akartam velük menni mert az utóbbi 3 évben nagyon sokat költöztünk(8 alkalom) és én nagyon belefáradtam. Nem akarom ismét újrakezdeni az iskolát,mamáék,ismerősök,család,barátaim itt vannak,édesapám is.


'16ban költöztünk el édesapámtól(nem volt válás ezért csak ők megbeszélték hogy apa utal havi 20öt) abból még akkor kaptam 5000ezret amiből vettem magamnak a büfébe/kisboltba chipset meg ilyeneket,tengerimalacnak enni,vagy ebből ültem be néha kínaizni(ekkor voltam 13). Rá 2 évre ez megszűnt,nem kaptam ebből semmit,igazából nem volt baj mert ha kértem suliba akkor kaptam stb.


Utána az új férjét (akivel elköltöztünk)megcsalta és onnan futólépésben költözni kellett. Eladták azt a házat,elosztották fele-fele arányban(így lett 5 milliónk). Onnan mentünk albérletbe az új pasijával. Ott éltünk kb 1 évig,na ott szórták a pénzt,Ps4,gép,porszívó stb...


Utána nem akartak albérletet sem fizetni és elköltöztek ennek az új faszinak(azóta hozzáment,1 év után)a szüleinek a másik lakásába,ott éltünk kb 5 hónapot.


Itt is folytatódott a pénzkiszórás(új 2 méter átmérőjű Tv, mosogatógép (3 emberre!),szárítógép,robotporszívó,konyhai gépek,félmilliós előfizetéses telefon. És utána a kedvencem:Dobermann kutya!(Van már kutyája mamámnál,apámnál is,azokat nem látja el) Arra is költött eszetlenül. De ebbe nem is mennék bele(természetesen a kutya szapis).


Én szerettem volna elmenni magánfogorvoshoz mert rossz fogakat örököltem tőle de erre persze nem akart kiadni...(ennyi volt a reakció:"Van rá pénzed?")

A tengerimalacomnak mindent én vásárolok. Szerettem volna összespórolni neki egy nagyobb ketrecet de egyből megvette(15ezer volt) mielőtt lebeszélhettem volna róla,persze minden alkalommal felhánytorgatta.

1,5 éve magamnak veszem a tusfürdőket stb (mert hogy ő nem ad ki 400forintot férfi tusfürdőre)

A szemüvegemet szülinapomra kaptam édesapámtól tavaly.(110ezer forint volt).

Úgy volt hogy idén/jövőre elkezdhetem a jogsit de mivel most nincs pénze anyámnak ezért ezzel is édesapámhoz irányított.(Egyedül minimálbérért dolgozó ember.)


És még soksok ilyen van amikor nem hülyeségekre akartam költeni de ennyit kaptam vissza hogy egy ingyenélő vagyok.


Dolgozni heti 37 óra iskola mellett nem tudok elmenni. Most leszek 10.es,most kint lakok a városból. Egy delutánra nem hiszem hogy felvesznek valahova...max 300as órabérért szórólapozni. Mamáméknak is én segítek be,kutyátsétáltatni,rendet rakni,házimunkák + szeretnék én is néha egy kis időt a barátaimmal tölteni. A tanulásról meg nem is beszélve. A június/július nekem csak a költözésről szólt augusztusban pedig szeretném berendezni az új szobám/segíteni mamáéknak.


Na és amióta elköltözött hav 12ezer forinttal támogat. Ebből vegyek ruhát,enni,'malacnak enni,az ottani kutyáknak enni(mert az egyik az én kutyám,persze anyám nevén van,a másiknak még papírjai sincsennek).


Édesapám február óta nem ad gyerektartást mert anyának megcsinálta a kocsiját és ezért úgy egyeztek meg hogy x hónapig nem kapja anyám(akkor még velük éltem)...de ugye most én sem kapom. Bár édesapám ad hogyha kérek ruhára meg ilyenekre pénzt meg most ő furikáz hosszabb utakra stb.


Édesanyám azzal vágja ki magát a tartásdíj alól hogy ő munkanélküli. De tudtommal hogyha a férje is keres pénzt abból is kellene utalnia,nem?


Ilyenkor a gyámügyhöz lehet fordulni? Csak nem akarom hogy nekem vagy mamàméknak legyen baja belőle,ügyvédre pedig nincs pénzünk.


17L



2020. júl. 19. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

"merthogy ő nem ad ki 400ftot férfi tusfürdőre" aztán 17L


Akkor most mivan? Tudom, hogy nem ez a lényeg, de na.


Anyád nem tud fizetni, hiszen forintja sincs. A pasija pénzéhez nincs közöd. Bár épelnéjű nő nyilván adna belőle. Apád meg megegyezett vele kocsijavításban, ami nonszensz, mert a gyerektartást te kapod, anyádnak rád kell költenie, nem kocsira.

2020. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Férfi tusfürdőt használok...de ezen kell fennakadni.


És tudtommal ha az anyának van jövedelme(és mivel hàzasok közös a kassza) abból a gyereknek is kapni kell.

2020. júl. 19. 20:14
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Ez kamu csaj de ferfi tusfurdo?

17 evesen allja a kezelest a tb

2020. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan édesanyád nevel nem?
2020. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elviekben igen. Mamám nincs megjelölve gondviselőnek szval szerintem igen.
2020. júl. 19. 20:28
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
a porszívó meg a mosogtógép szerinted értelmetlen pénzszórás?
2020. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Volt porszívónk és mosogatógépünk is. 2 éves mindkettő. Nem hinném hogy ennyire gyakran kellene cserélni mikor semmi bajuk sem volt.
2020. júl. 19. 23:02
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamádat kellene támogatnia, mert nonszensz, hogy ott hagyja a gyerekét, hogy tartsák el ingyen (rezsi, étel ...).
2020. júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom hogy ez nevetséges hogy a nagyszüleim nevelnek.


+2 éve elromlott a mosógépünk. Akkor vettek anyámék egy újat teljesen jogosan. Na azt nem vihettük tovább költözésnél ezért kirakták mamáéknak a nyárikonyhába. Mindig mondták hogy használják csak nyugodtan nekik már nem kell. Na elköltöztek most Keszthelyre,most kellett volna a mosógép de mama 1 hónappal ezelőtt bevitte mert az övében is elromlott valami. Most anyám elkért tőle 50ezer forintot érte..eddig persze odaadta volna csak most kell neki a pénz.


Szintén mama fizette azt a telefont amit anyám nagyon ügyesen megvett részletre(nem volt beleszólásom)(egyébként ezt most tudtam meg...)mert anyám régi száma mamáé lett és ment vele a részlet.


Én sem magamnak akarom a pénzt,nyilván a nagyszüleimnek akarom odaadni/elmenni nekik vásárolni stb.


Most is barátnőmmel menten volna az ő mamájához(kaját/szállást nem kell fizetni)(csak ide megyek egész nyáron nyaralni) gondoltuk elmegyünk állatkertbe meg múzeumba(összjegy:2100Ft +buszjegy) de ezt is megkaptam hogy fizessem magamnak a szülinapi pénzemből. De mondhatta volna azt is:"Kislányom ne menj légyszíves most nincs pénzünk majd máskor". De nem inkább helyette:"A barátnőd igazán megvehetné neked a jegyet".


A szülinapi pénzem is szerettem volna elrakni(telefon képernyő csere,szemüveg,a laptopomat megjavíttatni amit anyám kutyája tört szét,esetleg egy új ágyat venni magamnak mert ami most van az egy kiöregedett kanapé amin alszom,vagy anyám mamámnál maradt kutyáit elvinni ivartalaníttani/oltatni/chipeztetni. Ilyenekre akartam félrerakni azt a pénzt...)

2020. júl. 20. 21:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
mivel nincs arról papír, hogy a mamád nevel, nem tudod mire fel kérni a gyerektartást
2020. júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!