Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mit lehet tenni ha a szüleim...

Mit lehet tenni ha a szüleim nem adnak gyerektartást?

Figyelt kérdés

1 hónapja mamámékhoz költöztem,édesanyám az új férjével Keszthelyre költözött. Én nem akartam velük menni mert az utóbbi 3 évben nagyon sokat költöztünk(8 alkalom) és én nagyon belefáradtam. Nem akarom ismét újrakezdeni az iskolát,mamáék,ismerősök,család,barátaim itt vannak,édesapám is.


'16ban költöztünk el édesapámtól(nem volt válás ezért csak ők megbeszélték hogy apa utal havi 20öt) abból még akkor kaptam 5000ezret amiből vettem magamnak a büfébe/kisboltba chipset meg ilyeneket,tengerimalacnak enni,vagy ebből ültem be néha kínaizni(ekkor voltam 13). Rá 2 évre ez megszűnt,nem kaptam ebből semmit,igazából nem volt baj mert ha kértem suliba akkor kaptam stb.


Utána az új férjét (akivel elköltöztünk)megcsalta és onnan futólépésben költözni kellett. Eladták azt a házat,elosztották fele-fele arányban(így lett 5 milliónk). Onnan mentünk albérletbe az új pasijával. Ott éltünk kb 1 évig,na ott szórták a pénzt,Ps4,gép,porszívó stb...


Utána nem akartak albérletet sem fizetni és elköltöztek ennek az új faszinak(azóta hozzáment,1 év után)a szüleinek a másik lakásába,ott éltünk kb 5 hónapot.


Itt is folytatódott a pénzkiszórás(új 2 méter átmérőjű Tv, mosogatógép (3 emberre!),szárítógép,robotporszívó,konyhai gépek,félmilliós előfizetéses telefon. És utána a kedvencem:Dobermann kutya!(Van már kutyája mamámnál,apámnál is,azokat nem látja el) Arra is költött eszetlenül. De ebbe nem is mennék bele(természetesen a kutya szapis).


Én szerettem volna elmenni magánfogorvoshoz mert rossz fogakat örököltem tőle de erre persze nem akart kiadni...(ennyi volt a reakció:"Van rá pénzed?")

A tengerimalacomnak mindent én vásárolok. Szerettem volna összespórolni neki egy nagyobb ketrecet de egyből megvette(15ezer volt) mielőtt lebeszélhettem volna róla,persze minden alkalommal felhánytorgatta.

1,5 éve magamnak veszem a tusfürdőket stb (mert hogy ő nem ad ki 400forintot férfi tusfürdőre)

A szemüvegemet szülinapomra kaptam édesapámtól tavaly.(110ezer forint volt).

Úgy volt hogy idén/jövőre elkezdhetem a jogsit de mivel most nincs pénze anyámnak ezért ezzel is édesapámhoz irányított.(Egyedül minimálbérért dolgozó ember.)


És még soksok ilyen van amikor nem hülyeségekre akartam költeni de ennyit kaptam vissza hogy egy ingyenélő vagyok.


Dolgozni heti 37 óra iskola mellett nem tudok elmenni. Most leszek 10.es,most kint lakok a városból. Egy delutánra nem hiszem hogy felvesznek valahova...max 300as órabérért szórólapozni. Mamáméknak is én segítek be,kutyátsétáltatni,rendet rakni,házimunkák + szeretnék én is néha egy kis időt a barátaimmal tölteni. A tanulásról meg nem is beszélve. A június/július nekem csak a költözésről szólt augusztusban pedig szeretném berendezni az új szobám/segíteni mamáéknak.


Na és amióta elköltözött hav 12ezer forinttal támogat. Ebből vegyek ruhát,enni,'malacnak enni,az ottani kutyáknak enni(mert az egyik az én kutyám,persze anyám nevén van,a másiknak még papírjai sincsennek).


Édesapám február óta nem ad gyerektartást mert anyának megcsinálta a kocsiját és ezért úgy egyeztek meg hogy x hónapig nem kapja anyám(akkor még velük éltem)...de ugye most én sem kapom. Bár édesapám ad hogyha kérek ruhára meg ilyenekre pénzt meg most ő furikáz hosszabb utakra stb.


Édesanyám azzal vágja ki magát a tartásdíj alól hogy ő munkanélküli. De tudtommal hogyha a férje is keres pénzt abból is kellene utalnia,nem?


Ilyenkor a gyámügyhöz lehet fordulni? Csak nem akarom hogy nekem vagy mamàméknak legyen baja belőle,ügyvédre pedig nincs pénzünk.


17L



2020. júl. 19. 19:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. Ha mégjobban elfajul a helyzet meglesz a papír hogy ő a gondviselőm.
2020. júl. 21. 22:30
 12/12 anonim ***** válasza:
mikor leszel 18? amúgy egy egyszerű családba fogadás kell, az a leggyorsabb. Anyud és a mamád bemennek egyszerre a lakhelyetek szerinti gyámhivatalban és kérelmezik a családba fogadást. Mamádnál csinálnak majd egy környezettanulmányt, és meghozzák a határozatot, hogy ő lesz a gyámod. Ezzel kérhettek gyerektartást, csak az a baj, mire ez végigmegy, plusz beadja a mama a gyt-re az igényt, sanszos, hogy betöltöd a 18at. Másrészt meg a családbafogadást a szülő kéri és a megszüntetését is kérheti, vagyis ha meg is engedi a gyámügy, hogy a mama legyen a gyámod, ha betámadjátok anyucit, annyi a dolga, hogy visszavonja a családba fogadást, és volt papír-nincs papír arról, hogy hivatalosan vagy a mamáddal
2020. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!